MENÜ
İzmir 24°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AK Parti'den 'Menemenspor'a kayyum iddiası'na yanıt
Politika
12 Haziran 2019 Çarşamba 12:14

AK Parti'den 'Menemenspor'a kayyum iddiası'na yanıt

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Yüksel, Menemenspor'a kayyum atanması yönünde bir dilek ya da temenni içerisinde de olmadıklarını, sporun partiler ve siyaset üstü bir alan olduğunu ifade etti.

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Yüksel, Menemen’de yaşanan kayyum tartışmaları üzerine bir basın açıklaması yaptı. Yüksel, açıklamasında Menemenspor'a kayyum atanması yönünde bir dilek ya da temenni içerisinde de olmadıklarını, sporun partiler ve siyaset üstü bir alan olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Tahir Şahin'in kulüp başkanı seçildiği Menemenspor'da, Fikret Uzun'un açtığı dava sonucunda Menemen Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından tedbir kararı verilerek kongrede alınan kararlar askıya alınmış, yaşanan bu gelişmenin ardından yönetimin kayyuma devredileceği iddia edilmişti. Bunun üzerine yargıya taşınan kongrede seçilen Menemen Spor yönetimi yazılı bir açıklamada bulunarak kulübe kayyum atama çalışmaları yapılmasına ‘ihanet’ yorumunu yapmış ve kayyum atama çalışmalarına AK Parti İzmir Millet Vekili Alpay Özalan ve AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel’in de müdahil olduğunu iddia etmişlerdi. Bu gelişmelerin ardından AK Parti cephesinden de bir açıklama geldi.

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Yüksel tarafından yapılan basın açıklamasında Ak Parti’nin Menemenspor'a kayyum atanması yönünde bir dilek ya da temenni içerisinde olmadığı, sporun partiler üstü bir alan olduğunu belirtti. Yüksel yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
Menemenspor Derneği tarafından yapılan basın açıklamasında AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ve AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Yüksel'in Menemenspor'a kayyum atanması yönünde girişimlerde bulunduğuna yönelik ifadeler yer alması nedeni ile bu basın açıklamasının yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
Menemenspor'un 1.lige yükselmesi tüm Menemen halkı gibi bizi de çok sevindirmiş, gururlandırmıştır. Ak Parti son dönemde Menemenspor’da yaşanan kongre sürecine hiçbir şekilde müdahil olmamıştır, taraf tutmamıştır. Kongreden sonra adaylardan biri tarafından Menemen Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açılmış, mahkeme tarafından kongre kararları ile ilgili ihtiyat-i tedbir kararı verilmiştir. Aynı kişi tarafından açılan davada kulübe kayyum atanması yönündeki talep ile ilgili mahkeme tarafından henüz bir karar verilmemiştir. Bu konular tüm Menemen kamuoyu tarafından bilinmektedir. Ak Parti Milletvekilimiz Alpay Özalan ve Ak Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Yüksel bu yaşanan hukuki süreçte hiçbir şekilde taraf değildir. Menemenspor'a kayyum atanması yönünde bir dilek ya da temenni içerisinde de değildirler. Spor partiler üstü bir alandır ve öyle kalmalıdır. Bize düşen dün olduğu gibi bugün de Menemenspor'a ve Menemen'e destek olmaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz