MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AK Partili Hızal, CHP'li Karabağ'a yüklendi: Düştüğü bataklıktan...
Politika
11 Eylül 2017 Pazartesi 14:01

AK Partili Hızal, CHP'li Karabağ'a yüklendi: Düştüğü bataklıktan...

Çanakkale’de düzenlenen CHP kurultayında şehitlik içerisinde içki içenlerin AK Parti’den CHP’ye geçtiğini ifade eden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a AK Parti İlçe Başkanı Av. Özgür Hızal sert tepki gösterdi.

Karabağ’ın demecinin ardından yazılı bir açıklama yapan Hızal, Hasan Karabağ’ın parti içi sorunlarda bile AK Parti’yi gündemine almasını çaresizlik olarak nitelendirdi.

Hızal, konu ile ilgili şöyle konuştu;

“Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ne yazık ki talihsiz bir açıklamaya imza atmıştır. Parti içi siyasette bile AK Parti'nin ismini kullanması yine partimizin muhalefet üzerindeki etkisini göstermektedir. Siyaset ve halka hizmet adına konuşacak hiçbir şeyi olmayan Karabağ, sözde Adalet Kurultayı'nın yapıldığı süreçte Çanakkale'de yaşanan akıl almaz saygısızlığı icra eden kişilerden birinin de AK Parti'den Cumhuriyet Halk Partisine geçtiğini ifade ederek adeta partimiz üzerinden gündeme gelme çalışmaları yürütmektedir. Açıkçası Sayın Karabağ’ı bu açıklamasının ardından oldukça çaresiz görüyorum. Kendisine, partisinin düştüğü bataklıktan çırpınarak değil, yardım isteyerek kurtulacağını birilerinin anlatması gerekmektedir. Benim Sayın Başkan'a naçizane önerim, böyle gereksiz suçlamalar ve anlamsız ifadelerle zaman kaybetmek yerine Bayraklılı hemşerilerimize hizmetle meşgul olması yönündedir. Zira Bayraklılı vatandaşlarımız kendisine ilçenin Belediye Başkanı olması için oy vermişlerdir.”

“KENDİSİ DE BU MİLLETİN BİR FERDİ”
Söz konusu kurultayın ardından uygunsuz hareket dolayısıyla disipline sevk edilen üyelerin CHP’ye kayıt tarihlerinin 2002,2003 ve 2009 yılları olduğuna dikkat çeken Hızal, “Anlaşılan, Sayın Karabağ bu kişilerin partilerine ne zaman üye olduğundan bile habersiz. Sırf gündeme gelmek için sadece kendisini değil partisini de yalancı çıkaran Bayraklı Belediye Başkanına yaptığı açıklamadan ötürü kendisi adına üzüldüğümü belirtmek istiyor ve ahlak çerçevesi içerisinde, hizmet amaçlı siyaset yürütmesi konusunda yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çünkü bizim için siyaset, millete hizmet anlamına geliyor. Kendisi de bu milletin bir ferdi ” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz