MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AK Partili Kaya’dan CHP’ye Tanrıkulu tepkisi: HDP ile flört devam ediyor!
Politika
11 Eylül 2017 Pazartesi 16:41

AK Partili Kaya’dan CHP’ye Tanrıkulu tepkisi: HDP ile flört devam ediyor!

İzmir Milletvekili Atilla Kaya, CHP İstanbul Milletvekili Tanrıkulu’nun SİHA’nın sivilleri öldürmesinin iddia etmesi üzerine kentteki CHP’lileri hedef aldı. Kaya, “CHP'nin terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile flörtü devam ediyor” dedi.

EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun silahsız hava araçlarıyla (SİHA) sivillerin öldürüldüğünü iddia etmesi kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Açıklamanın yansımaları İzmir’de de siyasi hareketliliğe sebep olurken AK Parti kanadından suç duyurusunda bulunma hamlesi geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile Güzelbahçe İlçe Başkanı Vasfi Çakıroğlu, CHP’li Tanrıkulu’ndan şikayetçi oldu.

CHP’YE SALVO!
Gelişmelerin ardından AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven’i hedef aldı.

HDP İLE FLÖRTÜ DEVAM EDİYOR
Kaya şu açıklamayı yaptı:  

"Her zaman söyledim, yine söylüyorum. Bu CHP, Atatürk'ün kurduğu CHP değildir. Kahraman Mehmetçiğimiz büyük bir inanç ve kararlılıkla terörle mücadele ederken, CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun açıklamaları ihanettir.

Bu ihanet, hiçbir Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı tarafından kabul edilemez. CHP'li Sezgin Tanrıkulu PKK ile iş tutmuştur.

9 Eylül, CHP'nin kuruluş yıl dönümüydü. Kılıçdaroğlu, 9 Eylül'de yaptığı açıklamayla CHP'li Tanrıkulu'nun bu sözlerine destek verdi. İzmir'in kurtuluşu olan 9 Eylül'de Tanrıkulu'na bir tepki beklerken, Kılıçdaroğlu'nun arka çıkması CHP'nin bugünkü yüzünü ortaya koydu. CHP'nin terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile flörtü devam ediyor.

İzmirli hemşehrilerimiz ve sağduyulu CHP seçmeni gerçekleri görüyor. İzmir'de HDP'nin sözde adalet nöbetini Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ziyaret etmişti. Yine CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ve CHP'li Milletvekilleri de HDP ile kol kola poz vermişti.

EFEDİR İZMİRLİ EFE…
Biz geçmişte boşuna demedik, yine söylüyoruz, bu CHP'nin içine HDP kaçmış. CHP artık HDP ile iç içe girmiş. Yazık, çok yazık! CHP'yi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ortaya koyduğu ilkeler tamamen unutulmuştur! Türkiye'ye ihanet eden, düşmanlık besleyen, topraklarımızda gözü olan ne kadar hain varsa CHP tarafından korunup kollanır hale gelmiştir.

CHP geçmişte Gazi Mustafa Kemal Atatürk olabilir. Ama artık ne yazık ki Sezgin Tanrıkulu'dur, Sema Pekdaş'tır, Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

Bir sözüm de, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu'na... 9 Eylül'de dedin ki; "İzmirli vatanseverdir, merttir.

Efedir İzmirli, efe! Ülkesi ve ilkesi için ne lazımsa onu yapar; gözünü kırpmadan." Evet, İzmir istiklalin şehridir. Kuruluşun ve kurtuluşun, milli mücadelenin simge kentidir. İzmirliler vatan ve bayrak aşığıdır. Efedir İzmirli, efe…

Sn. Kocaoğlu, Tanrıkulu'nun ihanetine ve ona arka çıkanlara mertçe, gözünü kırpmadan söyleyecek bir sözün yok mu?"

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Metro
 11 Eylül 2017 Pazartesi 21:09
İzmir metro konusunda sayın vekillerinden açıklama bekliyor.Daha ne kadar duymazlıktan gelinecek? Ak Parti seçmenide İzmirin neden diğer şehirlere yapılan metro yardımının yapılmadığını, onay için gönderilen projelerin onaylanmadığı konusunda açıklama bekliyor.Sizlerin söylediğini dinliyoruz ama seçmeninde soru sorması en doğal kaktır.
 Vekalet
 11 Eylül 2017 Pazartesi 20:44
İzmirin metro ve tüm konularda hakkını Ankarada savunmayanların hiç biri belediye başkanlığına adaylığı düşünmez, bilir ki İzmirli lütuf değil özel değil emsali olanlara yapılanların neden bu şehired e verilmediğini sorar.Son iki seçimde Ak Partinin adaylarını hepimiz biliyoruz.Bu şehirde büyükşehir seçimlerinde Kocaoğluna oy veren Ak Partililerin olduğu gerçektir.Hayat pahalılığı bu halde iken ekonominin toparlanması için birşey yapılmıyorken 2019 çok zor.Birde artık alternatif siyaset sahnesine tabandan destek alarak geliyor.İstensede istenmesede.
 
 11 Eylül 2017 Pazartesi 19:39
Sayın vekil de 2019'da İzmir' de başkanlığa sanırım aday. Devamlı gündeme gelmeye çalışıyor da önce partisi FETÖ terör örgütüne ne verdi onu bir açıklasın. Devletin hangi sırları bu örgüte verildi? Ne istediler de herşeyi verdiniz ? Niye verdiniz ? Kozmik odaya bu yapı niye sokuldu?
 Sayın vekilimiz
 11 Eylül 2017 Pazartesi 19:32
İki haftadır Sayın Gökçek yine İzmiri hedef alan beyanatlar vermeye başladı. İzmirin milletvekilleri var ki bunlardan bir tanesi Sayın Başbakanımızdır, saygın-kültürlü il başkanımız, her kademede siyasete hakim kişiler ve vatandaşlarımız varlığı var iken, İzmirde alkışlanacak veya eleştirilecek konulara gerekli hassasiyet itina ile gösterildiği malumunuzdur. Chp‘lilerin anılan kişinin söylediklerini ne kadarını dikkate alacağı bellidir.Lütfen İzmir hakkında yorumları İzmirliler yapsın.Sayın Gökçek Ak Partili İzmirlileri kırdığını bilmelidir.Vekilimiz siz olduğunuza göre vekaletimizde sizdedir.
 
 11 Eylül 2017 Pazartesi 19:04
merkez, olmadı fetö vurmuş derseniz. uludere, rus uçağı gibi
 Sayın Vekil
 11 Eylül 2017 Pazartesi 18:57
Suç ise hukuk gerekeni yapar terörün her türüne karşı omuz omuza veririz.Birgünde şu soruya cevap verirmisiniz? Diğer Ak Partili büyükşehirlere metro yapımı için hazinedenn yardım yapılırken neden İzmirede yapılmıyor? Belediyenin kendi yapması için Ankaraya gönderdiği metro projeleri neden onaylanmıyor?
 Merkez
 11 Eylül 2017 Pazartesi 18:27
Bazı yorumcular siha lar kimleri vurdu ispat edin diyor bu kadar boş konuşma olurmu? İddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir vatandaşı vurduğunu söyleyen ispat etmeye mecbur yalnız şu chp üyesi sahte müftü hanımı gibi olmasın haa
 kazım emir
 11 Eylül 2017 Pazartesi 18:06
güleyimmi halinize ,ağlayalımmı diyarbakırda NEWROZDA meri meri ,silopide seyyar mahkeme,osloda görüşme,dolmabahçe mutabakatını ben yaptırdım sizin hiç günahınız yok
 
 11 Eylül 2017 Pazartesi 17:13
hdp, bilmem ne diyeceğinize adamın söylediklerinin aksini ispat edin. yıllar önce de köylüler vurulmuştu. sağa sola saldırarak konuyu değiştirmeye gerek yok. vurulan şahıslar şu kişilerdir, şu örgüttendir diye bir açıklama yapıldı mı ? 9 Eylül diyenler tören alanında Erdoğan diye niye bağırıyorlar ? ne alaka ?
 izmirli
 11 Eylül 2017 Pazartesi 17:10
açılım süreçinde hdp ve pkk ile yaşanan aşk ne ile açıklanır sayın vekilim.Buna osloda yaşanan gizli buluşmada dahil.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz