MENÜ
İzmir 15°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Albayrak: Geçen hafta İzmir'deydim, durum felaket!
Politika
14 Mart 2019 Perşembe 13:25

Albayrak: Geçen hafta İzmir'deydim, durum felaket!

Beyoğlu Buluşmaları’nda iş adamlarıyla bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak CHP'li İzmir Belediyesi'nin hizmetlerinden bahseden Berat Albayrak,”Geçen hafta İzmir'deydim, durum felaket. Sonra İstanbul'a geldim birileri diyor ki, İstanbul'u da İzmir gibi yapacağız. Eyvah dedim siz sakın İstanbul'a bulaşmayın. Eğer İstanbul'u da İzmir gibi yaparsanız yandık" dedi.

Türkiye'nin ana gündeminin değerlendirildiği Beyoğlu Buluşmaları'nın bu ay ki konuğu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu. Toplantıda iş adamlarıyla bir araya gelen Bakan Albayrak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"EĞER İSTANBUL'U İZMİR GİBİ YAPARSANIZ YANDIK"
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak toplantıda yaptığı konuşmasında, Beyoğlu'nun müthiş bir mesafe kat ettiğini belirterek, "Belediyecilik çöp, çamur, çukurdan çıktı, ama Beyoğlu'nda çıktı. Beyoğlu'nda böyle bir dert kalmadı. Geçen hafta İzmir'deydim, durum felaket. Sonra İstanbul'a geldim birileri diyor ki, İstanbul'u da İzmir gibi yapacağız. Eyvah dedim siz sakın İstanbul'a bulaşmayın. Eğer İstanbul'u da İzmir gibi yaparsanız yandık. Doksanların Türkiye'sini hiç hatırlamak bile istemiyoruz. Dolayısıyla doğru, Beyoğlu Belediyeciliği çöp, çamur, çukurdan çıkardı. Artık turizm diyoruz, yatırım diyoruz, güvenlik diyoruz, inovasyon diyoruz, istihdam, iş diyoruz..

"DÜNYA TEK BİR DEVLET OLSA BAŞKENTİ İSTANBUL OLURDU"
Beyoğlu büyüyor, daha da büyüyecek. Napolyon'un sözünü her yerde diyorum, 'Dünya tek bir devlet olsa başkenti İstanbul olurdu' İstanbul'un da başkenti bu anlamda Beyoğlu olurdu. İstanbul'un kalbi Beyoğlu'nda atıyorsa Beyoğlu bu açıdan çok daha önemli. Dolayısıyla Beyoğlu'nu riske atma lüksümüz yok. Bugün yine bir tartışma var televizyonlardan izliyoruz. Belediyecilik noktasında belediye seçimleri hizmet anlamında mı önemli yoksa beka anlamında mı? Bence ikisi de. Çünkü hakikaten sadece çöptü, çamurdu, çukurdu üzerinde değil, belediyecilik hizmetini insanların, hemşerilerin, esnafın, iş dünyasının, bölgede yaşayan her bir paydaşın toplumsal refahının, huzurunun değişmesi, yukarıya taşınması açısından belediyecilik çok önemli" dedi. (Takvim)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Z.B
 15 Mart 2019 Cuma 11:37
Anadolu da bir laf vardır, " dinime küfreden bari Müslüman olsa" diye... Gerisini sizlere bırakıyorum.
 Obi
 15 Mart 2019 Cuma 10:43
Sayın Bakan''a Karabağlar''da gördüğü 800hektarlık alanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığından onay beklediğini söylemeyi unutmuşlar heralde!?
 volkan
 15 Mart 2019 Cuma 09:35
izmi mükemmel demedik ama once bi laf edene bakilir ....
 hasan
 15 Mart 2019 Cuma 09:16
Sayın Bakan hava alanından inip sadece Yeşilderede kaldı herhalde ötesine geçemediyse doğru İzmir'in o yüzü berbat.
 deli bekir
 15 Mart 2019 Cuma 09:16
izmir in berbatlığını dillendirmemek için konuyu başka alanlara çekenler; boşuna uğraşmayın.
 Süleyman
 15 Mart 2019 Cuma 08:18
Durum felaket ülkeyi batırdınız.Sadece damat olduğun için ordasın.Burası önemli ,buraya dikkat, burası önemli ,burası önemli demi hadi bir daha söyle burası önemli.Bi pazara git,elektrik,doğalgaz parası öde gör bakalım .Burası önemli damat.
 kim kaldı?
 14 Mart 2019 Perşembe 21:52
İzmire çemkirmedik kaldı mı? Yakında bunların eşleri de devreye girerse şaşırmayacağım artık :) Ne sanıyorsa bunlar İzmirliyi :)
 bi sen eksiktin
 14 Mart 2019 Perşembe 21:50
Hah, bi sen eksiktin, sen de konuştun ya, tamam oldu! Yahu bi defolun gidin, yazdırmayın insana! Felaket kelimesini ben olsam ağzıma almam! Felaket deyince hepimizin aklına sizler ve size inanan yandaşlarınız geliyor. Hani şu aya dört şeritli yola inananlardan söz ediyorum! felaket deyince ülkenin başına gelmiş felaket sizsiniz kalkmış felake
 Cengiz cansız
 14 Mart 2019 Perşembe 18:34
Sn bakan ist a ihanet ettiniz Ankara yı parsel parsel sattınız evet idda ediyoruz Türkiyenin bütün şehirleri izmir gibi olursa o zaman kurtulur.
 Hasan
 14 Mart 2019 Perşembe 18:24
Borcam der susarım kimlere ekonomi emanet ;) bide izmiri isterler... üstünuzu örtün acik kalmış :))
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz