MENÜ
İzmir 27°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
BERTO’da Kınık damgası: Sözümüzü tuttuk!
Yerel Yönetimler
10 Ekim 2018 Çarşamba 19:18

BERTO’da Kınık damgası: Sözümüzü tuttuk!

Bergama Ticaret Odası’nın düzenlediği toplantıda konuşan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Görevde olduğumuz süre boyunca beş yıl içinde verdiğimiz sözleri tuttuk” dedi.

EGEDESONSÖZ- Bergama Ticaret Odası Ekim ayı toplantısı Kınık Belediye Başkanlığı  Meclis Toplantı  Salonunda yapıldı. Toplantıya Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık Belediye Başkanı AK Partili Dr. Sadık Doğruer, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Lütfi Kolat, Levent Akçay, Tahir Erdoğan, Ali Sarıl, Hakan Karcı, Ertuğ Canoğlu, Bergama Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Işıldak ile Meclis Üyeleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal marşının söylenmesi ile başlayan Toplantının açılış konuşmasını yapan Berto Başkanı Fikret Ürper, “OdamıZ Bergama Kınık ve Dikili ilçelerini kapsamaktadır Bu dönemde hizmet verdiğimiz ilçelerin yerel yöneticileri ve kaymakamlıkları ile ikili ilişkilerimizi daha sıcak tutmak amacıyla bazı toplantılarımızı Kınık ve Dikili ilçelerimizde yapacağız” dedi.

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer yaptığı konuşmada, “Bergama Ticaret Odası’nın 4.5 yıllık görevim sırasında ilk kez toplantısını ilçemizde yapmasından dolayı çok memnunum. Bakırçay Bölgesi’nde yer alan Bergama Kınık ve Dikili ilçelerine hizmet veren Ticaret Odası’nın Kınık'ta kurulacak olan Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve halen mevcutta bulunan Kınık Organize sanayinin doğalgaz bağlantısının yapılması  ile arazisi bulunan yatırımcıların parsellerini yatırıma dönüştürme konusu daha da hız kazanacaktır. TBMM Başkanımız Binali Yıldırım'ın Kınık ziyareti sırasında ilçemize kurulması sözünü verdiği İhtisas Tarım Organize Bölgesi konusunda Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'yle görüştük. Yerimiz hazır. 2019 yılı içerisinde Organize Bölgesinin faaliyete alınmasıyla ekonomisi tarım ağırlıklı olan Kınık ilçesinin kalkınması daha hızlı olacaktır” dedi.

YENİ DÖNEMDE YENİ PROJELER
Başkan Doğruer, göreve geldiği günden bu yana Kınık’ın Bakırçay’da parlayan yıldız olması için çalıştığını ifade ederken, “Verdiğimiz sözlerin tamamını tuttuk. Hatta söz vermediklerimizi de yaptık. Doğalgaz’dan hastaneye, ulaşımdan, sosyal projelere kadar onlarca iş yaptık. Vatandaşlarımızın refahı için çalışıyoruz. Önümüzde yapacağımız çok şey var. Bergama-Kınık İZBAN Projesi, organize sanayi bölgesi gibi önemli yatırımlarda ciddi yol aldık. Ayrıca ilçemize kurulacak bir üniversitenin de çalışmaları sürüyor. Yeni döneme ilişkin önemli projelerin startını vereceğiz” diye konuştu.

Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün ise yaptığı konuşmada “Kınık ilçemizde bu toplantının yapılmasına karar veren Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ve arkadaşlarına ve toplantıya ev sahipliği yapan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Toplantı sonunda Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün ve Kınık Belediye Başkanı tarafından Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper'e Çiçek, plaket ve Kınık Kilimi hediye edildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz