MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Başkan Kocaoğlu'na Avrupa'dan büyük onur: İzmir'i anlatacak
Yerel Yönetimler
19 Haziran 2017 Pazartesi 10:03

Başkan Kocaoğlu'na Avrupa'dan büyük onur: İzmir'i anlatacak

Dünya Bankası Uluslararası Finans Kurumu IFC ile ünlü İngiliz dergisi The Economist'in birlikte düzenlediği Bağımsız Kentler Konferansı için ay sonunda Londra'ya davet edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'in başarılı finans dengesi ile yerel kalkınma ve çevre projelerini anlatacak

Dünyaca ünlü derecelendirme kuruluşları Moddy's ve Fitch'in ulusal kredi notunu "yatırım yapılabilir seviyesinin en üst basamağı" olan AAA'ya çıkardığı İzmir, uluslararası popülaritesini de giderek artırmaya başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ay sonunda Londra'da yapılacak Bağımsız Kentler Konferansı'na (Cities Unbound) konuşmacı olarak davet edildi.

Dünya Bankası Uluslararası Finans Kurumu IFC ile ünlü İngiliz dergisi The Economist'in birlikte düzenlediği konferansta, kamuoyunda "İzmir Modeli" olarak bilinen yerel kalkınma ve çevre projeleri ile başarılı finans dengesini anlatması istenen Başkan Kocaoğlu, kent ile ilgili sorulara da yanıt verecek.

30 Haziran tarihinde The Crystal Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek Bağımsız Kentler Konferansı'na, aralarında dünyanın farklı bölgelerinden belediye başkanları ile altyapı, ulaşım, enerji, sürdürülebilirlik ve iletişim sektörlerinin üst düzey yöneticilerinden oluşan 80 davetli katılacak.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Mesut Ak
 21 Haziran 2017 Çarşamba 01:11
Çok Saygı ve Sevgimin ekinde Her atılımı ve de Hizmetlerin aksamadan Heba edilmeyişini Efor sarf ederek Zevkle izleyenim .Böyle bir KOCAOĞLU her Ülkeye GEREKLİ ..
 Belediye
 19 Haziran 2017 Pazartesi 19:51
Dar gelirli İzmir‘lilerle konuştuğunuzda "Süt kuzusu" ve "Toplu ulaşımda 90 dakika uygulaması" için Allah Aziz Kocaoğlu‘ndan razı olsun sözünü sürekli duymak ne kadar güzel.Bütün büyükşehirlerle kıyaslandığında İzmir‘in toplu ulaşımına (ücret-tek biletin her türlü ulaşım aracında 90 dakika geçerli olması,köylere bile çok rahat ulaşılabilmesi) eleştiri yapılırsa tek kelime ile haksızlıktır.
 VATNDAŞ
 19 Haziran 2017 Pazartesi 16:37
Dünya Bankası İzmir e girmeyi planlıyorsa İzmir i talan etme planları işletilmeye başlamıştır demekki.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz