MENÜ
İzmir 22°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Belediye Başkanı Uğur'dan sert çıkışı: Kendi kalemize gol atmayalım!
Yerel Yönetimler
12 Eylül 2017 Salı 14:19

Belediye Başkanı Uğur'dan sert çıkışı: Kendi kalemize gol atmayalım!

AK Parti Altıeylül İlçe kongresinde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kendisi hakkında eleştiri kampanyası yürütenlere çok sert mesaj verdi.

Milliyet Ege'den Mahmut Acaröz'ün haberine göre, AK Parti teşkilatlarının kendi kalesine gol atmamasını isteyen Uğur, “2001’de AK Parti teşkilatını 6 ay kuramayanlar, ben AK Parti teşkilatını kurunca kadrolu muhaliflerim oldular. İrlandalılara da sesleniyorum, aklınızı başınıza toplayın. Biz burada tiyatro oynamıyoruz. siyaset yapıyoruz, particilik yapıyoruz. Siyaset yaparken dürüst olacaksın, yalan söylemeyeceksin, iftira atmayacaksın. Gidip Ankara’da Edip Uğur bana küfretti, aileme hakaret etti diye göz yaşları ile ağlamayacaksın. Eğer böyle artistlik yapıyorsan git Yeşilçam’a film çevir, siyasette işin yok” dedi.

Parti içine dönük çalışma başladığı zaman, kendi partililerinin Edip Uğur’a gol atma yarışına girdiğine dikkat çeken Başkan Uğur, “Edip Uğur’a gol atacak ya; kalede ben varım. Edip Uğur’u rakip görüyor, bana gol atmaya çalışıyor. Bana attığın gol önemli değil, sen kendi takımına gol atıyorsun, kendi partine gol atıyorsun. Bunun farkına varman lazım” diye konuştu. 

‘ÇIK KARŞIMA’
2014 yılında büyük mücadele verdiğini belirten Başkan Ahmet Edip Uğur, şöyle devam etti: “Biz mücadele verirken, FETÖ’nün imamı İzzet Bilir ile AK Parti’ye kaybettirmek için her türlü tertibin, kumpasın içine giren, Edip Uğur’u nasıl kaybettiririz diye uğraşan arsa rantçıları var. ‘Edip Uğur adaysa, ben çıkar aday olurum’ diyor. Medeni cesaretin varsa, omurgalıysan, erkeksen çık karşıma, adayım de.”

‘TEŞKİLAT KURAMAYANLAR KADROLU MUHALİF OLDU’
2001 yılında AK Parti teşkilatını 6 ay kuramayanların kadrolu muhalifi olduğunu söyleyen Başkan Uğur, şöyle devam etti: “O günden bugüne gol atmaya uğraşıyorlar, ama öyle kolay değil. Biz tecrübeliyiz, Allah’ın izniyle, ben 1970’den beri siyaset yapıyorum. Bakın şimdi ne yaptılar. 2015 yılının Mart ayında Edip Uğur aleyhine başlayan bir kampanya; Edip Uğur FETÖ’nün Balıkesir’deki imamı, Edip Uğur korku imparatorluğu kurdu, yargı Edip Uğur’dan korkuyor, emniyet, istihbarat, bürokrasi korkuyor. Ben neymişim ya, bir Savcıyı tanıyorum bir de Adalet Komisyonu başkanını. Bu propagandayı bizim arkadaşlar yaptı. Her yaptıkları propaganda kendi kalemize gol.”

‘İRLANDALILAR AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN’
“Bizim İrlandalılara sesleniyorum, aklınızı başınıza toplayın” diyen Başkan Uğur, “Gol üstüne gol yiyoruz ya. Hanımefendi bir kadın kolu başkanımız var, ne oldu AK Parti’ye bir hanımı kadın kolu başkanı yaptınız, tuttunuz ondan sonra görevden aldınız, dakika bir gol bir. Bir gençlik kolu başkanı atadınız, gençlik kolu başkanı Denizli’den ithal, evi Denizli’de, eşi Denizli’de, işi Denizli’de. 10 ayda 10 defa Balıkesir’e gelip gitmedi. Ondan sonra aldınız görevden, al bir gol daha” ifadesini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz