MENÜ
İzmir 23°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Büyükşehir'den 'Kan Dostum' kampanyası: 1000 afiş asıldı
Yerel Yönetimler
30 Haziran 2020 Salı 09:42

Büyükşehir'den 'Kan Dostum' kampanyası: 1000 afiş asıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına destek verdi. Sosyal medyada “Kan Dostum” etiketiyle duyurulan kampanya için hazırlanan 1000 afiş ESHOT otobüslerine asıldı.

Koronavirüs sürecinde kan stokları azalan Kızılay, yaz aylarında kan bağışlarının da düşmesiyle ülke çapında bağış kampanyası başlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi de kampanyanın duyurulmasına destek verdi. Kızılay’ın hazırlattığı 1000 afiş, ESHOT otobüslerine asıldı.Kritik seviyenin de altında
Kan bağışına ayrılacak 15 dakikanın, acil kan ihtiyacında bir başkasına 'ömür' verdiğini belirten Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi yetkilileri, şu bilgileri verdi: “Bölgemizdeki 94 hastanenin kan ihtiyacını karşılamaya gayret ediyoruz. Koronavirüs salgını nedeniyle kan bağışlarında ciddi düşüş yaşandı. Kan stoklarımız kritik seviyenin altına düştü. Kana ihtiyaç duyan hastalarımızı mağdur etmemek için yardımsever vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz. Kızılay kan bağışı noktaları için 0232 347 6 347 numaralı telefondan bilgi alınabilir.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Okuyucu
 1 Temmuz 2020 Çarşamba 01:19
Kızılay fabrika ayarlarına dönmeden halkımız rağbet etmez. Partizanlıkla bu kadar oluyormuş. Bari%40 kan vereydi. Kan vermeyi bekleyen %50 yi evde zor tutuyorum dese birileri belki bir gazla olur.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz