MENÜ
İzmir 14°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP İzmir’de devir-teslim zamanı… Yücel dönemi başladı!
Politika
11 Ocak 2018 Perşembe 13:05

CHP İzmir’de devir-teslim zamanı… Yücel dönemi başladı!

İl Kongresi’nde yeni İl Başkanı seçilen Deniz Yücel, “Kurultay sürecinde de İzmir çelik bir örgüt olarak katkılar koyacak ve çalışmalar sunacağız. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” dedi.

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nde devir teslim töreni gerçekleşti. 7 Ocak’ta gerçekleşen il kongresinde 355 oy alarak yeni il Başkanı olan Deniz Yücel, İl eski Başkanı Asuman Ali Güven’den görevi devraldı.

İl binasında gerçekleşen törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, eski yöneticiler ve çok sayıda partili katıldı. 

CHP İZMİR'DE İLK TOPLANTI: İKİ İSMİN GÖREVİ BELLİ OLDU

İl eski Başkanı Asuman Ali Güven yaptığı konuşmada, “Bugün burada 7 Ocak’ta gerçekleştirdiğimiz il kongremiz ve sonucunda il başkanı olan kardeşimiz Deniz Yücel’e görevimizi teslim etmek üzere toplandık. Uzun ve zor süreçten geçtik. Bu süreci başarılı bir şekilde tamamladık. İki genç arkadaşımız yarıştı. Arkadaşlarımızdan avukat Deniz Yücel bu yarıştan önde çıktı. Kendisini tebrik ediyoruz” dedi.

ÖRGÜTÜM BANA HAKKINI HELAL ETSİN
Güven, “Şahsım ve yönetim kurulum görev yaptığımız süre boyunca en çok birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için çaba harcadık. Çünkü birliğin ve yoldaşlığın olduğu yerde başarı kendiliğinden geliyor. İl başkanı olarak tüm örgütüme yakın durdum. İlçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız ve üyelerimizle koordineli bir süreç yaşadık. İzmir’in tüm dinamiğiyle iletişim içinde kaldık. Kentimizdeki gelişmelere hep müdahil olduk. Tavrımızdan hiç ödün vermedik. Fikri olan herkesi dinlemek için büyük çaba gösterdik. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatlarını kendimize yol haritası olarak belirledik. Hiçbir zaman her şeyi ben bilirim anlayışında olmadık. Partimizin başarısız örgütün birliği için kapımızı herkese açtık. Kongremizin mağlubu olan yoktur. Bugün burada görevimi başarılı olacağına yürekten inandığım genç kardeşime bırakıyorum. Biliyorum kendisi bizim referandumda kırdığımız oy rekorunu kırarak 2019’da en büyük gücü İzmir’den vermek için çalışacak. Şahsımın ve yönetim kurulunun her türlü desteği vereceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Görev süremiz boyunca bizlere destek veren genel merkez yöneticilerine teşekkür ediyorum. İlçe başkanlarımıza belediye başkanlarımıza meclis üyelerimize tüm sade üyelerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca partimizden desteğini esirgemeyen İzmirlilere teşekkür ediyoruz.   Örgütüm bana hakkını helal etsin. Benden yana da varsa helali hoş olsun. Bugün burada partimiz için yeni ve güzel bir başlangıç yapıyoruz” diye konuştu.  

ULU ÖNDERİMİZ’İN İZİNDE, GENEL BAŞKANIMIZ’IN YANINDAYIZ!
Çiçeği burnunda yeni İl Başkanı Deniz Yücel ise, “7 Ocak Pazar günü il kongremizde bize çok önemli bir görev verildi. Bugün bu görevi devralmak için bulunmaktayız. Asuman Başkan’ım siz bu partinin gençlik kollarından başlayarak önemli görevler almış değerli bir parti büyüğümüzsünüz. Bu onurlu bayrağı sizden devralmak benim ve yönetim kurulu üyelerim için apayrı bir onurdur. Partimizin iktidar yolundaki çalışmalarında fedakarca 24 saat çalışacağız. İzmir’i gerici güçlere ve dikta heveslilerine teslim etmeyeceğiz. Partimizin dezavantajlı bölgelerde oylarını arttırmak için ilçe başkanlarımızla çalışma programı oluşturacağız.  Kurultay sürecinde de İzmir çelik bir örgüt olarak katkılar koyacak çalışmalar sunacağız. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” ifadelerini kullandı.  

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 F.Emel Öztürkoğlu
 12 Ocak 2018 Cuma 00:08
Başarınızı tebrik eder devamını dilerim.
 VAROL ZENGİNOBUZ
 11 Ocak 2018 Perşembe 17:23
Olgun insan güzel söz söylemesini bilen insan değil, söylediğini yapan ve yapabildiğini söyleyen insandır. Bilgelik bundan sonra ne yapılacağını, beceri bunun nasıl yapılacağını bilmektir. Erdem ise bunu yapmaktır. Yeni il başkanımızı ve yönetimini tebrik eder,başarılı yarınlar ve partimize iktidar diliyorum.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz