MENÜ
İzmir 15°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP İzmir’de sandık görevlilerine teşekkür!
Politika
9 Ekim 2019 Çarşamba 19:59

CHP İzmir’de sandık görevlilerine teşekkür!

Sandık görevlilerine 31 Mart yerel seçimlerindeki çalışmalardan dolayı teşekkür belgeleri verilirken İl Başkanı Deniz Yücel, “Belki de onlar olmasa bu kadar başarılı olamazdık” mesajını verdi. Yücel ayrıca, “Bundan sonra sen ben kavgası mı yapacağız yoksa CHP iktidarı için çalışacak mıyız?” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ise, “Bugün bu salona sığmadık. Bugün burada kaptana, CHP İzmir İl Örgütüne şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nde geride kalan 31 Mart yerel seçimleri kapsamında sandık görevlisi olan üyelere teşekkür belgeleri verildi.

 Kültürpark’ta yer alan İzmir Sanat’ta gerçekleşen törene İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, il yöneticileri, kadın ve gençlik kollarının temsilcileri katıldı.

BELKİ DE ONLAR OLMASA BU KADAR BAŞARILI OLAMAZDIK
Programda ilk olarak İl Başkanı Yücel konuştu. Yücel, “CHP’nin örgüt emekçilerinden olan sandık görevlileri, seçimi kazandığımız ya da kaybettiğimiz her ilçede partimize verilen oyları çaldırmamışlardır. Sandık görevlilerimiz olmasaydı belki İzmir’de bu kadar başarılı olamayacaktık. ‘Ne yapar yaparlar seçimi bize kazandırmazlar’ diye bir umutsuzluk vardı. Ancak 31 Mart ve ardından 23 Haziran İstanbul seçimleriyle bu kötümserlik yıkıldı. Karamsarlık yerini kararlılığa bıraktı. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde İzmir’de Tunç Soyer, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş ve Türkiye’deki birçok ile ve ilçe belediye başkanlarımızla başarıyı yakaladık” dedi.  

SEN BEN KAVGASI MI YAPACAĞIZ?
Yücel, “Bundan sonra sen ben kavgası mı yapacağız yoksa CHP iktidarı için çalışacak mıyız? Çocukların yataklarına aç girmediği, huzurlu bir Türkiye kurmak için CHP’yi iktidara taşımak gibi bir sorumluluğumuz var. Kendi çıkarları için bu birlikteliği bozmak isteyenler çıkabilir. Onlara izin vermeyeceğiz. CHP’nin iktidar mücadelesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu günden beri CHP’nin tarihi misyonu kişilerin beklentilerinden çok daha önemlidir. Aksi halde AK Parti iktidarı devam eder. Bir çare var o da CHP iktidarıdır. Bir umut var o da CHP iktidarıdır. AKP iktidarı o kadar çaresiz ki insanların açız dediği, emeklinin pazara çıkamadığı, işsizliğin yüzde 25’lerde gezindiği bir ortamda enflasyonun tek haneli rakamlara girdiğini söylüyorlar. Elektriğe, otoyol ücretlerine zam geldi. İzmir İstanbul otoyolu 307 TL oldu. Gidiş geliş 614 TL. Gel de bu yolu kullan. Artık vatandaşla dalga geçmeye başladılar. Biz bu rakamları söylerken bile utanıyoruz ama AKP’li yöneticiler yüzümüze baka baka Türkiye’nin güçlü ekonomisinden söz ediyorlar. Böyle bir ortamda biz CHP’lilere düşen en önemli görev hangi görevi yapıyorsak onu layıkıyla hakkını vererek yapmaktır. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Sandık görevlilerimiz görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiler ve seçimin kazanılmasında en önemli rolü oynadılar. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Diğer yandan 31 Mart yerel seçimlerinde parti okulu koordinatörümüz Abdullah Aydemir gözetiminde görev yapan eğitmenlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KINIK’A BAŞ SAĞLIĞI
Yücel ayrıca, “Bugün burada olması gereken Kınık İlçe Örgütümüzden Şükrü Pınar ve Hasan Duman hayatını kaybetti. Kınık İlçe Örgütümüz aramızda değil, baş sağlığı diliyorum. Sandık görevlilerimiz teşekkür belgelerini alacaklar. Parti eğitmenlerimize de teşekkür ediyorum. Sandık görevlilerimizden en sade üyemize kadar sahada çalışacak olan tüm örgüt yöneticilerine ve hepimize çok büyük katkı sağladılar” dedi.  

ÖNÜNÜZDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM, İYİ Kİ VARSINIZ!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, “Şu an 6-7 ay öncesinde seçim kampanyasını yürüttüğümüz heyecanlı günlere geri gittim. O heyecanı tekrar yaşıyorum. Sizler aslında her biriniz ayrı ayrı kahramansınız. O sandıklara nasıl sahip çıktığınızı çok iyi biliyoruz. Çok iyi gözledik. Bu aslında bir günlük mesele değildi. Akıl ve vicdanınızı bir araya getirip büyük sorumluluk üstlenip o sandıklara bebeğiniz gibi bakıp saatlerce canla başla mücadele ettiniz. Her birinizin önünde saygıyla eğiliyorum. İyi ki varsınız” açıklamasında bulundu.

KAPTANA, CHP İZMİR İL ÖRGÜTÜ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Soyer, “Aslında 31 Mart’tan itibaren Türkiye değişmeye başladı. Muazzam bir dip dalga siyasetin tepelerini dizayn etmeye başladı. Siyasetin aktörleri, dili, kültürü değişmeye başladı. Bu değişimin öncülüğünü yine İzmir yapıyor. Sizlerin bu kahramanlığı, bu yüce gönüllülüğü sadece İzmir için değil tüm Türkiye için umuttur. Umut olmaya devam edeceksiniz. Bundan hiç kuşku yok. Ben de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizlerin verdiği destekle sizin terinizi zerre kadar yere düşürmemek için İzmir olarak öncülüğü üstlenmek için canla, başla, aşkla çalışmaya devam edeceğim. Gönlümüzün en zengin hazineleri size feda olsun. İyi ki varsınız! Bugün bu salona sığmadık. İyi ki salonlara sığmıyoruz. İnşallah daha büyük salonlara da sığmayalım. Bugün burada kaptana, CHP İzmir İl Örgütüne şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varız” ifadelerini kullandı.  

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz