MENÜ
İzmir 27°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP’de Karaburun’a sürpriz talip!
Politika
12 Ekim 2018 Cuma 09:07

CHP’de Karaburun’a sürpriz talip!

Uzun yıllar CHP’de siyaset yapan ve 2015 seçimleri döneminde Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Tosunlar, Karaburun Belediye Başkanlığı için aday adaylığına başvuracağını söyledi. Tosunlar, “Adayı seçmen belirlesin. Bu koşullar altında adayım” dedi.

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Türkiye’de siyasi partiler 2019 yerel seçimleri için hazırlıklarına başlarken diğer yandan ise aday adaylıkları noktasında ise hareketlilik yaşanıyor. İzmir’de Yarımada olarak tanımlanan bölgenin turizm cenneti olarak nitelendirilen ilçesi Karaburun’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) hakimiyeti hissediliyor.

Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yeni dönemde aday olmayacağı biliniyor. Yaşının ilerlediğini vurgulayan Başkan Çakır kendi ifadesiyle 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlerde yarışta var olmayacağını ilan etti. İlçe Başkanı Bülent Çumçum da aday adaylığına hazırlanıyor. Bu dönemde Karaburun için ilginç bir gelişme yaşanabileceği kulislere yansıdı. Başka ilçelerde ikamet eden partililerin aday adaylığı noktasında hamle gerçekleştirebileceği iddia edildi. CHP’nin içinde Karaburun’un taliplilerinin sayısının geçmiş yıllara göre fazla olabileceği de vurgulandı.

ADAYIM!
Öte yandan flaş bir gelişme de yaşandı. Siyasetini uzun yıllar CHP’de sürdüren fakat 2015 genel seçimleri döneminde Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı görevini yapan Mustafa Tosunlar’ın aday adaylığı noktasında kolları sıvadığı belirtildi. Vatan Partisi’nin ardından partisine geri dönen Tosunlar kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Tosunlar, “Karaburun’da bir çağrı yapıyoruz. CHP adayını seçmeniyle birlikte belirlesin. Bu koşullar oluşursa ben adayım. Karaburun’da denge çok bozuldu. Sol ve sağ arasında yüzde 70’e yüzde 30 gibi bir denge var. Bu kolaycılığa kaçmaya sebep oldu. Kimi koysam seçilir mantığına geldi. Mevcut başkandan kimse memnun değil. Şu an aday olan arkadaşların ne kadar vizyonu var, o da tartışma konusu oldu” dedi.  

3 BİN YIL ÖNCE OLMUŞ, ADAYI SEÇMEN BELİRLESİN!
Tosunlar, “Karaburun’da en başta gelen konu rant olayı. Bu biraz bizi endişelendiriyor. Yerli arkadaşların başkan olmasında şöyle bir sakınca var; eşi dostu burada yaşıyor. Onların yerlerimiz imara açılsın, değerlensin gibi dertleri olabiliyor. Halk belirlerse seçilen aday da güçlü olur. Burayı gelecek kuşaklara miras bırakmamız lazım. CHP’de aday arkadaşların böyle söylemleri yok. Onlar Kılıçdaroğlu’na yakınım, falanca kişiye çok yakınım derdindeler. Mini bir seçim olsun ve aday öyle belirlensin. Bu gerçekten yerinden demokrasidir. Eski İyon kültüründe de vardır. 3 bin yıl önce olmuş, biz bunu bugün niye yapamayalım? Bizi aday yapmazlarsa gidip oyumuzu yine CHP’ye vereceğiz. Ama biz Karaburun’a farklı bir ses ve soluk getirmeye çalışıyoruz. Adayı seçmen belirlesin!” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 H.Ruhi Yücel
 12 Ekim 2018 Cuma 20:36
CHP''nin ön seçimle Belediye Başkanı adayını belirlemesi demokratik bir hamledir , katılıyorum.
 Hasan
 12 Ekim 2018 Cuma 18:33
Alparslan san.belki haklısın ama yeni aday bülent cumcüm.sizi dinler.isterseniz arayın tel kadar yakın.
 Turan
 12 Ekim 2018 Cuma 15:52
Hayırlı olsun dostum yakışırsın
 Mustafa Nejat SÜMERLİOĞLU
 12 Ekim 2018 Cuma 12:48
Tebrik ederim Aday olun bende karaburuna yerleşeceğim sizin için çalışmalar yaparım
 alparslan Şan
 12 Ekim 2018 Cuma 10:53
karaburun ve mordoğanda altyapı sorunlarını çözememiş hele hele kanalizasyonun çözümü için her dönemde halkına söz verdiği halde çözmemiş (halka yalan söylemiş) bir CHP nin artık burada seçimi alması mümkün değildir.yıllardır chp ye oy vermiş biri olarak yazıyorum .Çok acı değilmi.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz