MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP’de SKM’nin başkanı Yüksel konuştu: Biz tamamlayıcı olacağız!
Politika
16 Mayıs 2018 Çarşamba 15:02

CHP’de SKM’nin başkanı Yüksel konuştu: Biz tamamlayıcı olacağız!

SKM Başkanı Yüksel yol haritasını anlatırken süreci il başkanlığının yürüteceğini söyledi. Yüksel, “Partiye gelmeyenlerle ilişki kuracağız. Bu kısa bir sürede en etkili yöntem dijital medya olacak. İl örgütünün kontrolü altında çalışılacak. İl başkanı bizden isteyecek biz tamamlayıcı olacağız” dedi.

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Türkiye 24 Haziran’da gerçekleşecek erken genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlendi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) süreçte Cumhurbaşkanı Adayını Muharrem İnce olarak belirlerken diğer yandan milletvekilliği seçimi noktasında ise İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile birlikte Millet İttifakı çatısı altında buluştu.

Parti Türkiye’de en güçlü olduğu illerin başında gelen ve ‘kale’ olarak nitelendirilen İzmir’de ise Seçim Koordinasyon Merkezi’ni (SKM) Alaattin Yüksel’e teslim etti. CHP’de geçmiş yıllarda genel başkan yardımcılığı, milletvekilliği ve il başkanlığı görevlerini yürütmüş olan Yüksel Egedesonsöz’e açıklamalarda bulundu. Yüksel çalışmalar ve yol haritasına ilişkin önemli bilgiler verdi.

SÜRECİ İL BAŞKANLIĞI YÜRÜTECEK BİZ TAMAMLAYICI OLACAĞIZ
Yüksel, “Teknolojiyi çok iyi kullanacağız. Kreatif reklam ajansları, araştırma şirketlerinin hepsi görevli. İl örgütünün kontrolü altında çalışılacak. Daha çok bizden il başkanımızın, yönetiminin isteyeceği şeyleri hayata geçirmeye çalışacağız. Partide yapılamayacak işler noktasında görev alacağız. Eksik bırakılacak şeylerin tamamlayıcısı durumunda olacağız. Süreci il başkanlığı yürütecek” dedi.  

EN ETKİLİ YÖNTEM DİJİTAL MEDYA OLACAK
“Daha önceki deneyimlerimizi aktaracağız” diyen Yüksel, “Her şey partide yapılamaz. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’yle ilgili ağırlıklı çalışmalar olacak. Sosyal medya ayağını organize edeceğiz. Amatör ve profesyonel çalışan genç arkadaşlarımız var. Ama bunların hepsi partili değil. Bu SKM’de onlarla birlikte çalışacağız. Şu andaki gibi kısa bir sürede en etkili yöntem dijital medya olacak. Yazılı basın, internet medyası ve televizyonlarla haber iletişimde olacağız” yorumunu yaptı.

REFERANDUMDA OLDUĞU GİBİ HAYIR BİLEŞENLERİYLE BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ
Yüksel, “İttifak partilerinin il başkanları bir araya geldi. Koordinasyon kısmını onlar atayacak. Referandum sürecinde ‘Hayır’ bileşenleri olarak bu seçimde de demokratik bir mücadele vereceğiz. STK ve sendikalarla yine dayanışma içinde olacağız. İkinci tura yönelik hazırlıklar gerçekleşecek. Bildiriler basılacak. Kentin broşürlerle donatılması dahil yapabileceğimiz bir çok şey var. Adı üstünde koordinasyon merkezi, il başkanlığımıza destek olarak süreci koordine edeceğiz” açıklamasında bulundu.  

MERKEZİN RESMİ AÇILIŞI HAFTA SONUNA DOĞRU YAPILIR
Merkezin fiili olarak gün içinde çalışmaya başladığını fakat resmi açılışın il yönetimi tarafından yapılacağını ifade eden Yüksel, “Merkez fiilen bugün çalışmaya başlayacaktı. Arkadaşlarımız hazırlık içindeydi. Ama resmi açılış hafta sonuna doğru olacak sanırım. İl başkanımız gerekli açıklamayı yapar” diye konuştu.

DAHA ÇOK PARTİYE GELMEYENLERLE İLİŞKİ KURMAYA ÇALIŞACAĞIZ
Yüksel birlikte çalışacağı ekip hakkında, “Çok sayıda arkadaşımızla birlikteyiz. İnanılmaz bir görev talebi geliyor. Bu arkadaşların arasında partililer de var ama onlar ilçelerinde görevlerini sürdürsünler. Biz daha çok partiye gelmeyen ve gelemeyen kesimle ilişki kurmaya çalışacağız. Ama oluşturduğumuz her kurulda da görevli il yöneticimiz olacak” ifadelerini kullandı. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz