MENÜ
İzmir 25°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP’li Purçu romanların sorunları için İmamoğlu’nu ziyaret etti
Politika
8 Ekim 2019 Salı 17:25

CHP’li Purçu romanların sorunları için İmamoğlu’nu ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Özcan Purçu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Roman STK başkanları ve temsilcileri ile birlikte ziyaret etti.

Purçu, beraberindeki Roman STK temsilcileri ile birlikte ziyaret ettiği İmamoğlu’na Romanların umudu olduğunu belirterek “Romanlar hem 31 Mart hem de 23 Haziran’da Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na tam destek verdiler. Sayın Ekrem İmamoğlu da Romanların sosyal, ekonomik ve kültürel sıkıntılarının farkında. İstanbul’un sorunları çok büyük farkındayız ancak Sayın İmamoğlu’nun çözümleri daha da büyük” dedi.

PURÇU: ROMAN ÇOCUKLARININ GELECEĞİNİ SAĞLAMAK BORCUMUZ
Purçu, Ekrem İmamoğlu’na Roman vatandaşların sorunları ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Görüşmede Roman çocukların eğitime ulaşımının öneminden bahsederek eşit eğitim hakkından yararlanamayan Roman çocukları için özellikle eğitim desteğini önemsediklerini dile getirdi. Bunun yanı sıra Kreş, eğitim ve kültür merkezlerinin Romanlar için önemini vurgulayan Purçu “Roman çocuklarının geleceğini sağlamak boynumuzun borcu” dedi.

500 YILA YAKIN BİR SÜREDİR İSTANBUL’DA YAŞAYAN ROMANLAR VAR
Roman kültürü ve Roman halkının yanında olduğunu adaylığının ilk günlerinden itibaren her fırsatta vurgulayan İmamoğlu, “İstanbul'un gerçek sahiplerini arıyorsanız gidin Roman vatandaşlara, Romanlar 500 yıla yakın bir süredir İstanbul’da yaşıyor. Ancak hala sosyal haklarını tam olarak elde edemediler. Başkanlığım döneminde İstanbul’da yaşayan Romanların Sosyal Belediyecilikten eşit şartlarda faydalanacaklarını, Roman çocuklarının da okul öncesi eğitim hakkını en kısa zamanda çözeceğimi, İstanbul’da tapu, kentsel dönüşüm ve barınma sorunu olan tüm Roman vatandaşların bu sorunları ile ilgili deözel olarak çalışacağımı belirtmek isterim” ifadelerini kullandı

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz