MENÜ
İzmir 14°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
CHP’li başkandan AK Partili meclis üyesine: İslam’da 2 L yok!
Yerel Yönetimler
11 Haziran 2019 Salı 14:17

CHP’li başkandan AK Partili meclis üyesine: İslam’da 2 L yok!

Menemen Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Serdar Aksoy ile AK Partili Meclis Üyesi Hanifi Can tartıştı. AK Partili Can’ın sosyal medya üzerinden belediyeyi hedef alan açıklamalarının çıktısını meclise getiren Aksoy, “O Ramazan-ı Şeriftir. Ayrıca sen önce mensup olduğun dinin adını doğru yazmayı öğren. İslam’da iki ‘L’ yok” dedi. Mecliste ortam gerilince Aksoy, Can’ı zabıtayla salondan attırdı.

EGEDESONSÖZ- Menemen Belediyesi’nin Haziran ayı olağan meclis toplantısı Başkan Serdar Aksoy idaresinde gerçekleşti.

Mecliste grubu adına söz alan AK Parti Meclis Üyesi Hanifi Can, “İstanbul seçimlerinin ardından belediyeden 350 kişi işten çıkarılacak mı?” sorusunu sordu.

Başkan Aksoy ise "Hanifi kardeşim, sosyal medyada '340 kişi işten çıkartıldı' '350 kişi daha işten çıkartılacak' diyor, sen hariçten mi bilgi aldın bilmiyorum. 350 kişi işten çıkartılmayacak; ama senden de bir ricam Türkçeni düzelt. Sen belediye meclis üyesisin, belediye meclis üyesi kalkıp da sosyal medya üzerinden bu tarz paylaşımlar yapamaz doğru değil” dedi.

Hanifi Can ise, "Eğer Türkçemi düzeltmem gerekiyorsa önce sizde Türkçenizi bir düzeltin diyorum, size iade ediyorum" dedi.

Hanifi Can’ın sosyal medya hesabından yayınladığı Ramazan Bayramı mesajının çıktısını çıkartan Başkan Serdar Aksoy, meclis üyelerine yazım yanlışlarını göstererek, “O Ramazan-ı Şeriftir. Ayrıca sen önce mensup olduğun dinin adını doğru yazmayı öğren. İslam’da iki ‘L’ yok” deyince tansiyon yükseldi.

Tartışmanın büyümesi üzerine Başkan Serdar Aksoy, zabıtaları çağırarak Hanifi Can’ın meclis dışına çıkarılmasını istedi. Olayın ardından AK Parti ile MHP’li meclis üyeleri salonu terk etti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 emrah kaya
 11 Haziran 2019 Salı 15:01
bunlar hamza dağın eseri sen ben bizim oğlan diye çaktıkları isimler
 İzmirli
 11 Haziran 2019 Salı 15:00
Belediye meclis üyeleri hangi partiden olursa olsun meclis disiplinine saygı duymalı o ağırlığı taşıyabilmeli başkan Aksoy'a başka seçenek bırakmamış bu meclis üyesi.
 adagideli
 11 Haziran 2019 Salı 14:44
Ak parti ne yazıkki sosyal dengeleri gözeteceğim diye garip garip Belediye meclis uyeleri çıkarttı ileride kendileride muhtemelen bol bol ah vah edecektir.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz