MENÜ
İzmir 24°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çiğli’de temizlik zamanı: Eli süpürgeliler sahnede!
Yerel Yönetimler
11 Haziran 2019 Salı 12:47

Çiğli’de temizlik zamanı: Eli süpürgeliler sahnede!

Belediye Başkanı Gümrükçü öncülüğünde Sasalı Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı’nda gerçekleşen kıyı temizliği çalışmalarına ilçede faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, ilkokul öğrencileri, kadınlar, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Gümrükçü, “Gediz Deltası İzmir için hayati öneme sahip. Bu çalışmayı İzmir Büyükşehir Belediyesi ile genişleteceğiz” dedi. 

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Çiğli Belediyesi’nin 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve haftası için Homa Dalyanı’nda başlattığı temizlik kampanyası kapsamındaki çalışmalar gerçekleşti. 
Bayram tatili nedeniyle 11 Haziran’da düzenlenen Sasalı Kuş Cenneti kıyı temizliği programına Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Uğurlu, belediye başkan yardımcıları, bürokratlar, belediye çalışanları, ilkokul öğrencileri, kadınlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye binası önünden kaldırılan araçlarla temizlik alanına giden Çiğlililer 22 gruba bölündü. 

Çöp toplama çalışmalarına bizzat katılan Çiğli Belediye Başkanı Gümrükçü önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca program kapsamında en çok çöp toplayan 3 gruba ödüller verildi. Öte yandan düzenlenen çekiliş ile de 3 kişiye bisiklet hediye edildi.  Üreme mevsiminde olan kuşlar için çocuklara 1 saatlik eğitim de verildi.

UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNE GİRMEYİ DESTEKLİYORUZ
Çiğli Belediye Başkanı Gümrükçü temizlik kampanyasına ilişkin yaptığı konuşmada, “Çiğli İzmir kuş cenneti şehir merkezinde bulunan dünyadaki en önemli kuş cennetlerinden bir tanesi. İçerisinde 60 binden fazla kuş türü barınıyor. Homa Dalyanı var balıkların yetişme alanı. UNESCO Dünya Mirası Listesine alınma çabası var. Biz de Çiğli Belediyesi olarak Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmasını destekliyoruz. Bu yaptığımız çalışma hem doğa bilincini geliştirme hem bu dalayanın ve bölgenin temizliğini sağlama hem Çiğli’nin kendini tanıtması hem de kuş cennetiyle ilgili İzmir’in ve Türkiye’nin bilgi sahibi olmasını içeren geniş bir çalışma. Çiğli belediyesi bu çalışmayı yıllardır yapıyor. Ama biz bu yıl ve bundan sonra İzmir’de ve Türkiye’de bulunan tüm doğa ve çevre aktivistlerine bu çalışmayı açarak daha genişleteceğiz ve yaygınlaştıracağız. Bu bölgenin dünya miras listesine alınması Çiğli, Gediz Deltası ve İzmir için yaşamsal öneme sahip. Bu anlamda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu çalışmanın içinde olduğunu biliyoruz. Biz de onunla birlikte el ele bu işi hep gün demde tutacağız. Hem de bir kampanya ile büyüteceğiz” açıklamasını yaptı.  

3 GÜNLÜK İSTANBUL PROGRAMIM VAR, EKREM BEY İÇİN OY İSTEYECEĞİM
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri özelinde de konuşan Başkan Gümrükçü, “23 Haziran’da Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birini yaşayacağız. Ekrem İmamoğlu’nun başkan olduğu dünya çağında tanındı. Türkiye’de de kabul gördü. İstanbul’da sandıktan 10 binin üzerinde bir farkla galip çıktı ama çeşitli gerekçelerle iptal oldu. Haftaya Pazar Günü İstanbul yeniden sandık başına gidiyor. Türkiye’nin kalbi İstanbul’da atacak. Bizim de hem bağlı bulunduğumuz siyasi parti hem de Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmamız sebebiyle dahil olmamız gereken bir seçim. Ben Perşembe gününden itibaren 3 günlüğüne İstanbul’da çalışma yapmaya gidiyorum. Başta Sultanbeyli olmak üzere Ekrem Bey’in daha az oy aldığı yerlerde oy isteyeceğim. Bir yurttaş olarak oy isteyeceğim. İl örgütümüz İstanbul il örgütümüzle beraber bir çalışma yapıyor. Onlar da Perşembe günü orada olacaklar. Biz ilk günden beri Ekrem Bey’in yanındayız” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 
 12 Haziran 2019 Çarşamba 08:44
Sayın Belediye başkanı temizlikte bu kadar samimiyse ilçede merkez Egekent semti, Küçük Çiğli semti, Yeni mahalleyi hergün temizlesin. Ayrıca Harmandalı tamamen kapatılsın.
 ST
 11 Haziran 2019 Salı 13:45
Bazı magandalar, görgüsüzler, çevre ve ülke düşmanları kirletsin, bu iyi niyetli güzel insanlar onların attığı pislikleri temizlesin, hak mı bu? Atanlara mani olup en ağır şekilde ödetmek lazım.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz