MENÜ
İzmir 22°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir pislikten geçilmiyor!
Politika
11 Şubat 2019 Pazartesi 16:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir pislikten geçilmiyor!

Ankara'da açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İzmir pislikten kokudan geçilmiyor" dedi ve İzmirlilerden oy istedi. Önceki konuşmasında ise gıdadaki fiyat artışlarına karşı açılan tanzim satışlara değinen Erdoğan, "Sebze ile sınırlı kalmayacak, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sincan'daki toplu açılış törenlerinin de konuştu.

Erdoğan konuşmasında İzmir'deki belediye hizmetlerini eleştirdi. Erdoğan, "

Belediyecilik AK Parti'nin işidir. belediyecilik şehre aşkla bağlı olmayı laf değil eser üretmeyi gerektirir. Biz milletimizin karşısına eserlerimizle çıkıyoruz. İzmir, körfez pislikten, kokudan geçilmiyor. Aynen benim aldığım İstanbul'un Haliç'i gibi. İnşallah İzmirli kardeşlerimiz Cumhur İttifakı'na verecekler ve Nihat kardeşimle İzmir'i pırıl pırıl yapacağız." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

UCUZA TEMİZLİK MALZEMESİ DE SATILACAK
Son günlerde Türkiye'de bir oyun oynanmaya başlandı. Patlıcan, domates, salatalık... Fiyatları tırmandırmaya başladılar. Bu bir terör estirmeydi, buna karşı nasıl Gabar'da, Tendürek'te inlerine girdiysek gıda terörünü estirenlere karşı tanzim satışlarla bugün itibariyle ucuz ürünü satmaya başladık. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş vaziyette. Sebze ile sınırlı kalmayacak, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. 

"DEFALARCA DENEYİP BAŞARAMAYAN İSMİ SAHNEYE SÜRDÜLER"
Geçmişte defalarca deneyip başaramayan şahsı CHP yeniden sahneye sürdü. Özhaseki, kendini Kayseri'de ispat etmiş bir isim, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak kendini ispat etmiş bir isim. CHP kiminle el ele? Kandil'in desteklediği HDP, İYİ Parti, Saadet ve FETÖ. Bunlarla el ele yürüyor. Bunların zillet ittifakı, illet ittifakı var. Biz azami müştereklerimizin olduğu Cumhur İttifakı ile bu yolda yürüyoruz. Pazara kadar değil inşallah mezara kadar yürüyeceğiz. Bu mesele sıradan bir mesele değil. Vatanseverlik, rastgele bir olay değil. 

"EN BÜYÜK TEFECİ IMF İLE İLK CHP ANLAŞTI"
Tek parti CHP'nin bu ülkeye maliyeti öylesine büyüktür ki, hala o dönemin yanlışlarının faturalarını ödemeye devam ediyoruz. Dün CHP'nin başındaki zat çıkmış bir sürü zırvayla milletin kafasını karıştırmaya çalışıyor. Asıl büyük ittifak içinde olduğu terör örgütünü gizliyor. Asıl büyük ittifakı bölücü örgütün güdümündeki partiyle yaptılar. Kandil'deki terör baronlarının yaptıkları açıklamalardan biliyoruz. Partisinin çözmesi gereken en büyük sorun kendisi olmuş haberi yok. Türkiye'nin tefecilere teslim edildiğinden söz ediyor. En büyük tefeci IMF ile ilk anlaşmayı CHP yapmıştır. IMF kapılarında senelerce CHP süründürmüştür. Türkiye'yi IMF cenderesinden biz kurtardık. İlk yapacakları iş Türkiye'yi yeniden IMF'ye teslim etmek olacak.

"İŞ BANKASI'NDAKİ CHP HİSSELERİ ER YA DA GEÇ HAZİNE'YE GEÇECEK"
İş Bankası'nın yüzde 28,5 gibi CHP ortağıdır. Biz oradan para almıyoruz ki diyor. O üyelerin ne yapıyor belli değil. Onu da Gazi'ye uygun olarak atacağız adımları, bu hisseyi er ya da geç Hazine'ye devredeceğiz. 

"ARİFİYE'DEKİ PALET FABRİKASINI YABANCILARA SATMADIK"
Arifiye'deki palet fabrikasını yabancılara satmamızdan bahsediyor. Böyle bir satış söz konusu değil. Katar ve Türk ortaklığı 50/50 olmak üzere buranın işletmesini 25 yıllığına devrettik. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 izmirli
 12 Şubat 2019 Salı 08:39
izmiri istanbul gibi arap suriyeli afgan yuvası yapamadılar diye dertleri
 İZMİR'Lİ
 12 Şubat 2019 Salı 08:04
İzmir'in bütün sokakları kan ağlıyor kan denize 150 metrede su basmanı yapamayan belediyelerden bahsediliyor alt yapı yok her yer çukur pislik içinde taşeron bitti dediler bütün belediye hizmetlerini bütün parkları taşeron yapıyor bakımlarına kadar yaptığı parka kendi değil taşerona bakım yaptıran belediyelerden bahsediliyor...
 Izmirli
 12 Şubat 2019 Salı 05:38
Gelme o zaman sn. C.b. allah aşkına. Buradakiler sana bayılmıyor ??????
 Bucalı
 11 Şubat 2019 Pazartesi 22:55
Reis doğru söylüyor,İzmir çok kötü durumda.sayın cumhurbaşkanımız lütfen Meclis üyeleri her zamanki gibi aynı isimler demirbaşlar olmasın,gençlere yer verilsin.saygılar
 Sinan
 11 Şubat 2019 Pazartesi 22:53
Ülke batmış, işsizlik zirvede, vatandaş gecinemiyor, şirketler birer birer batıyor, IMF kapıda, Emeklilik yaşı 72 olacak hala İzmir''e çamur atıyorlar
 Mert
 11 Şubat 2019 Pazartesi 22:52
İzmir güzel bir şehir, siz gidin beton İstanbul a bakın, binalar çöküp duruyor, İstanbul kadar pis kokan yer görmedim
 İzmirli
 11 Şubat 2019 Pazartesi 22:49
İnkar ederek bir yere varamayız.Kötü belediyecilik diyince insanların aklına İzmir geliyor.Tüm Türkiye'ye bu belediyeler yüzünden rezil oluyoruz.
 İzmiri anlamak
 11 Şubat 2019 Pazartesi 21:25
Bunlar toprağa pislik der, denize pislik der, yerel değerlere, insana pislik der. Beton AVM binalarını sever, arapların doluştuğu şehirleri sever, kupon arazilerin betona dönüşme rüyalarını görür. O nedenle İzmir’i ve İzmirliyi hiç anlayamadılar, anlayamazlar.
 Kesinlikle doğru.
 11 Şubat 2019 Pazartesi 21:20
Doğrudur, aynen katılıyorum. Özellikle şu seçim döneminde, yaklaşık bir aydır oldukça sayı arttı. Neyseki seçim sonrası azalır yine.
 Karşıyakalı Ali
 11 Şubat 2019 Pazartesi 21:05
70li yıllarda kuyruklarda çay et sigara benzin yağ ve az su katılmış süt kuyruklarında büyümüş biri olarak bugünkü tanzim sebze kuyruklarına bakarak ne düşündüğümü burada söyleyemiyorum..
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz