MENÜ
İzmir 22°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
ESHOT mobil uygulama yenilendi
Yerel Yönetimler
12 Haziran 2019 Çarşamba 10:00

ESHOT mobil uygulama yenilendi

İzmirlilerin kişisel toplu ulaşım rehberi ESHOT mobil uygulama, yenilenen tasarımı ve içeriğiyle yayında. Akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz indirilebilen, kullanıcı dostu yeni mobil uygulama; seyahat planlamadan İzmirim Kart bakiyesi yüklemeye, güzergâh değişiklikleri bildiriminden durak alarmına dek pek çok özelliğiyle toplu ulaşımda ihtiyaç duyulan tüm bilgileri sağlıyor.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilere toplu ulaşımda rehberlik edecek ESHOT mobil uygulamanın tasarımını yeniledi, kapsamını genişletti. Güneş ışığında ya da gece karanlığında görüntülenmeye uygun, her yaştan kullanıcıya hitap eden yeni mobil uygulama akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz indirilip kullanılıyor.

Kişiselleştirilebilir ana ekran

Kullanıcı dostu ESHOT mobil uygulama, seyahat planlaması yaparken İzmirlilerin en büyük yardımcısı olacak. Seçilen konumlar arasında toplu ulaşımın İzban, metro, vapur, tramvay ya da otobüs seçeneklerinden hangileriyle, ne kadar sürdüğü bilgisine erişiliyor. Adrese göre durak arama, güzergâh ve duraklara ilişkin ayrıntılı bilgi edinme olanağı veren mobil uygulama, güzergâh değişikliği yapılması durumunda telefona bildirim gönderiyor. “Sık gittiklerim” bölümüne adres ve konum bilgisiyle fotoğraf yüklenerek ana ekran kişiselleştirilebiliyor. Sık kullanılan hat ve duraklar favorilere eklenerek ana ekranda listeleniyor.

Durağa yaklaşan otobüsü bildiriyor

Hat bilgileri ekranından duraklar ve harita üzerinden otobüslerin o anda hangi konumda olduğu bilgisine ulaşılabiliyor. Seçilen durak veya bayi için yol tarifi alınabiliyor. Durağın harita üzerindeki konumu, oradan geçen otobüs hatları görülebiliyor. “Yakınımdakiler” özelliğiyle bulunulan yere en yakın duraklar, yaklaşan otobüs hatları ve kaç durak sonra oraya ulaşacağı görülebiliyor. İzmirim Kart yükleme bayileri de harita üzerinde bulunuyor.

İzmirim Kart’a bakiye yüklenebiliyor

İzmirim Kart’ın mobil uygulamaya eklenmesi durumuda kartın son yükleme ve kullanım bilgileri görülebiliyor. “Yetersiz bakiye” alarmı sayesinde yolcu bilgilendiriliyor, karta internet üzerinden kredi kartı veya kredi kartı özellikli banka kartları ile yükleme yapılabiliyor. İstendiği takdirde İzmirim Karta, kredi kartı ile otomatik yu¨kleme talimatı verilebiliyor. İzmir’deki eğitim, kültür-sanat, alışveriş merkezi, kamu kurumu, havalimanı, otogar gibi önemli noktaların da listelendiği ve yol tariflerinin yapıldığı mobil uygulama, akıllı telefonlara ve tabletlere ücretsiz indirilip kullanılıyor. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 
 13 Haziran 2019 Perşembe 08:19
342 Egekent Gümrük otobüsleri tekrar hizmete sokulsun. Aktar aktar aktar. Daha önce 30 dakikada gittiğimiz yer şimdi oldu 1 saat. Yeter !!!
 Beyami Doğramaci
 13 Haziran 2019 Perşembe 00:30
Çok güzelhizmet
 Fatma bartan çimen
 12 Haziran 2019 Çarşamba 21:11
Mükemmel !Bu uygulamayı yapanın emeğine sağlık teşekkürler.
 Hüseyin Şen Bucakoopİzmir
 12 Haziran 2019 Çarşamba 17:01
Güzel İzmir''imiz hep böyle güzel kararları yenilikleri görmek istiyor.... teşekkürler ediyorum kendi adıma sizlere....
 okurgezer
 12 Haziran 2019 Çarşamba 12:57
Allahım şu Eshotun yöneticilerinin güzel işler yapacağı günleri görmeyi de nasip et diyeceğim ama bu da ölümsüzlüğü istiyorum gibi bişey olacak.
 Öğrenci
 12 Haziran 2019 Çarşamba 11:53
Güncelleme öncesi uygulama kendini kapatıyordu. Güncelleme ile harikulade olmuş, ellerine sağlık. Ama her daim güncellemeler sürmeli ayrıca duraklardaki otobüs duraklarını gösteren ekranlarda artık kullanıma alınmalı.
 murat
 12 Haziran 2019 Çarşamba 10:54
güncellenmeden önceki uygulama gayet güzeldi kulanabilirliği kalmamış.
 TC İzmirli
 12 Haziran 2019 Çarşamba 10:35
Uygulama otobüs 10 dk sonra gelecek diyor, otobüs durağa yanaşıyor, otobüs durağa 2 dk sonra gelecek diyor, yarım saat gelmiyor. Bizim de mobil uygulamamız var demek için uygulama yapmayın. 2.8 Play Store puanınız var. Dönün de bir bakın bakalım nesi eksik, nesi çalışmıyor bu uygulamanın diye. Anca reklam yapın.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz