MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Eski Rektör Hoşcoşkun her yerde aranıyor! Odasından öyle bir şey çıktı ki...
Güncel
14 Eylül 2017 Perşembe 11:33

Eski Rektör Hoşcoşkun her yerde aranıyor! Odasından öyle bir şey çıktı ki...

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında yakalama kararı çıkartılan eski EÜ Rektörü Prof. Dr. Hoşcoşkun'un üniversitedeki odasında yapılan aramada, el yazısıyla hazırlanmış muska bulundu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan eski Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun'un üniversitedeki odasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile muhabbetini artırması amacıyla hazırlanmış muska ele geçirildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, hakkında verilen yakalama kararının ardından Hoşcoşkun'un ev ve EÜ'de kullandığı odasında arama yaptı.

Aramada, bir not kağıdında el yazısıyla "Besmele-niyet-Tayyip Erdoğan sıcaklık Cüneyt Hoş-Niyet" başlığıyla kaleme alınan muskada eski Rektör Hoşcoşkun'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile "sevgi ve muhabbetinin" artması için bazı ifadelerin yazılı olduğu görüldü.

ÜNİVERSİTENİN TEMSİLİ TAPU SENEDİ 
Örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in bazı kitaplarının da ele geçirildiği aramada, Hoşcoşkun'un odasındaki duvarda, sahibinin Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun'un gösterildiği EÜ'nün temsili tapu senedinin asılı olduğu belirtildi.

YAKALAMA KARARI
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, 11 Eylül'de eski EÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun hakkında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkartılmıştı. Evinde bulunamayan Hoşcoşkun'un firari olduğu belirtilmişti. 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 28 Şubat'ta Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un, "hakkında yürütülen soruşturmanın selameti açısından" açığa alındığını bildirmiş, Hoşcoşkun 25 Ağustos'ta çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilmişti (AA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 BEKLEMİŞ ET KAFA
 15 Eylül 2017 Cuma 00:29
Bu "SÖZDE" Profosör Doktor değil mi? Yani 4 yıl üniversite lisans eğitimi üzerine 2 yıl yüksek, 2 yıl doktora ve bir okadar da Profosörlük için beklemiş?!! "BEKLEMİŞ" diyorum, "ÇALIŞMIŞ" veya "EĞİTİM ALMIŞ" demiyorum. Dikkatinizi çekerim.
 
 14 Eylül 2017 Perşembe 18:57
Muska da işe yaramamış. Hastalara da yazmamıştır inşallah. Bir profesör okuma oranları arttıkça beni afakanlar basıyor demişti. haklı galiba . cahil halkın ferasetine güvenirim zihinleri ?aha saf be?rak. okuma oranı arttıkça bizim oyumuz düşüyor. kendisi tepkiler üzerine Rektör yardımclığından istifa etmiş ya da istifa ettirilmişti. Sonra ne mi oldu. Yök denetleme kurulu üyesi yapıldı. Demek ki okumuş olacak lakin muskaya inanmayacak.
 cemal
 14 Eylül 2017 Perşembe 14:59
Üniversitelerin kimlere emanet olduğu açıkca ortadadır. Bunlar afrika büyücülerinin pabucunu dama atar..!
 
 14 Eylül 2017 Perşembe 14:41
Hayatta en hakiki mürşit ilim dir, fen dir. İlim ve bilimin önemine inanmış şahıslar nasıl oluyor da, oluyor. ben anlamıyorum.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz