MENÜ
İzmir 15°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
GEKA ve GESİFED teknik destek proje sözleşmesini imzaladı
Ekonomi
11 Ekim 2018 Perşembe 15:34

GEKA ve GESİFED teknik destek proje sözleşmesini imzaladı

Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan teknik destek almaya hak kazanan ‘GESİFED Bölge Kalkınması İçin Kurum Kapasitesini Geliştiriyor’ projesinin sözleşmesi, GEKA ve GESİFED arasında imzalandı.

GESİFED Güney Ege Bölge Planı vizyonu çerçevesinde; bölgedeki kurumsal ve yerel kapasiteyi geliştirme odaklı faaliyetlere destek sağlamak amacıyla başlatılan 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında teknik destek almaya hak kazandı.
Üye derrnekleri ve iş insanlarıyla birlikte bölgede ekonomik, kültürel ve sosyal kalkınmayı hedefleyen GESİFED, bölgeden ülkenin geneline yayılan etkin ve sürdürülebilir projeleri hayata geçirmek adına kurum kapasitesini güçlendirme kararı aldı. Bu kapsamda ‘GESİFED Bölge Kalkınması İçin Kurum Kapasitesini Geliştiriyor’ başlıklı teknik destek projesinin sözleşmesi T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan ile GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aysun Nalbant tarafından imzalandı. İmza törenine GESİFED Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen de katıldı. 
Kurulduğu günden itibaren Güney Ege Bölgesinde Denizli, Aydın ve Muğla illerinde kalkınma politikaları doğrultusunda etkin projeler ve faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirten GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Av. Aysun NALBANT “Hızla değişen ve gelişen günümüz dünyasında artık iş yapma biçimleri değişti. Teknoloji yapılan bütün işlerin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bu hızı yakalamak, bölgede daha etkin olmak için girişim ve iş dünyasını bir arada getiren Federasyonlara büyük görev düşüyor. Güney Ege Bölgesi’nin üye yapısı en büyük, en etkin Federasyonu olarak biz de kurum kapasitemizi geliştirerek çatımız altında bulunan 1500’e yakın üyemiz ile birlikte bölge kalkınmasında daha etkin rol oynamayı hedefledik. Ekonomi, turizm, tarım, sosyal, kültürel ve eğitim gibi farklı alanlarda sürdürülebilir projeler geliştirerek bölgemizden ülke geneline yayılmasını amaçlıyoruz. Ancak kurumsal kapasitesinin farkında olan, değişen dünya koşulları içerisinde kendisini sürekli yenileyen, ortak akıl ile hareket etmeyi başaran kurumların gelecekte daha etkin olacağı inancı ile GEKA Teknik Destek başvurusunda bulunduk. Projemizin ilk adımı olan imza törenimizi bugün gerçekleştirdik. Bölgemiz için üretmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu ve desteklerinden dolayı GEKA’ya teşekkür etti.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz