MENÜ
İzmir 27°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İYİ Parti İzmir’de gözler o isimde: Genel başkanla ne konuştu?
Politika
12 Ekim 2018 Cuma 09:02

İYİ Parti İzmir’de gözler o isimde: Genel başkanla ne konuştu?

Genel merkezden gelen 4 kişilik heyetin geçtiğimiz hafta sonu teşkilat mensuplarıyla gerçekleştirdiği temayül görüşmelerinde ismi öne çıkan Kurucu İl Başkanı Ulupınar, Genel Başkan Meral Akşener’e düşüncülerini aktardığını söyledi.

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı’nda yeni başkan hala belli olmadı. Afyon kampının ardından sancılı günler yaşayan partide genel merkez kurultay sonrasında 81 il başkanının istifasını istemişti. İzmir’de ise o süreçte İl Başkanı olan Koray Ükünç 4 Eylül günü yönetim kuruluyla birlikte görevi bıraktığını duyurmuştu. Daha sonra göreve vekaleten Ramazan Dündar Tanrıverdi geldi.

Geçtiğimiz hafta sonunda İzmir’de yoğun bir mesai harcandı. Genel merkezden gelen 4 kişilik heyet teşkilat mensuplarının tek tek görüşünü sordu. Gerçekleşen temayülde Kurucu İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Yıldırım Ulupınar’ın isminin öne çıktığı öğrenildi.

KİŞİLERE KARŞI BİR TAVRIM OLAMAZ, BİZ O İŞLERİ ÇOKTAN AŞTIK
Gözler bu gelişmenin ardından Ulupınar’a çevrildi. Genel Başkan Meral Akşener’e düşüncülerini aktardığını söyleyen Ulupınar Egedesonsöz’e konuştu. Ulupınar, “Genel başkana prensiplerle ilgili düşüncemi söyledim. Benim kimse karşı bir tavrım olamaz. Kişilere karşı bir durumum söz konusu değil. Biz o işleri çoktan aştık. Kurucu il başkanı olarak hangi düşüncelerle göreve geldiysem hala aynı düşüncedeyim” dedi.

KULİSLERDE NELER KONUŞULUYOR?
Kulis bilgilerine göre; Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İl eski Sekreteri Hüsmen Kırkpınar’ı yeni il başkanı olarak görmek istiyor. Hatta Kırkpınar’ın atamasının daha önceki bir tarihte yapıldığı fakat açıklanamadığı öne sürüldü. Ulupınar ve Ükünç yakın isimlerin Kırkpınar’ın adının yeni il başkanı olarak atanmasının ardından istifaya hazırlandığı iddia edildi. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz