MENÜ
İzmir 22°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir'de özel harekatçılardan suç duyurusu
Güncel
13 Eylül 2017 Çarşamba 16:50

İzmir'de özel harekatçılardan suç duyurusu

Tüm Emekli Polis Harekatçılar Derneği, bir televizyon kanalında yayınlanan dizide "özel harekat polislerinin küçük düşürüldüğü" gerekçesiyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İzmir Adliyesi önünde toplanan üyeler adına açıklama yapan Dernek Başkanı Uğur Yenen, bir televizyon kanalında yayınlanan dizide özel harekat amirine yumruk atılmasını canlandıran sahneye yer verildiğini ifade etti.

Bu sahnenin onur kırıcı olduğunu ifade eden Yenen, "Böyle bir sahnenin sergilenmiş olması yaklaşık 15 bin muvazzaf ve 10 bin emeklisi bulunan kurum mensuplarının onurunu kırmış, şeref ve haysiyetine dokunmuştur. Yapılan bu yayın gerçeğe aykırıdır. Kasıtlı olarak Türk toplumunda oluşmuş Polis Özel Harekat sevgisine, saygısına ve beğenisine vurulmak istenen bir darbedir." diye konuştu. 

Dizideki sahne ile özel harekatçılara karşı bir algı operasyonu düzenlendiğini ileri süren Yenen, kanal yönetimi ve yapımcı şirket hakkında "hakaret" iddiasıyla suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti. (AA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz