MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir'de şoförlerin başkanından 'plaka' uyarısı!
Otomobil
14 Eylül 2018 Cuma 09:57

İzmir'de şoförlerin başkanından 'plaka' uyarısı!

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, gösteriş için mevzuata aykırı plaka takanlara ya da plakasız trafiğe çıkanlara seslendi, “2 bin 18 TL’ye varan para cezası var, araç da trafikten men edilebilir” dedi.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, yetkili kurum olduğu araç plaka basımında yeni yatırımlara imza atıyor. İzmirlilere daha çok noktada hizmet verebilmek amacıyla basım atölyelerinin sayısı artırılıyor. Konak Yenişehir, Karşıyaka ve Buca Otokent’in ardından Üçyol’daki oda merkezinde açıldı.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, taksi taşımacılığının yanında plaka basımında da İzmirlilere en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olduklarını ifade etti. Anık, atölye sayısını artırmanın yanında baskı makinelerini de yenilediklerine dikkat çekti, “Bu alanda eğitim almış uzman personelimizle görev başındayız” dedi.

PLAKA DEYİP GEÇME!
Aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili olan Celil Anık, sürücülere de uyarıda bulundu. Anık, gösteriş için mevzuata aykırı plaka takıldığını, kimilerinin de araçlarında plaka olmadan trafiğe çıktığını dile getirdi, şunları söyledi:

“Karayolları Trafik Kanunu’nun 23’üncü maddesine göre bu gibi ihlallerin ağır para cezası var. Yönetmelikte belirtilen özellikleri taşımayan plakaların tespiti durumunda 488 TL ceza kesiliyor, bir hafta süre veriliyor, aksi halde araç trafikten men ediliyor. Plakasız trafiğe çıkılmasının cezası ise 2 bin 18 TL ve araç süre tanınmaksızın men ediliyor.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Dışarıdan göz
 14 Eylül 2018 Cuma 10:11
Çiğlideki korsan taksiciler için ne yapılıyor başkan hergün terör estiriyorlar yollarda başkan onleminiz ne birinin başına bir şey gelirse suçlusu sizsizniz sayın başkan bir ab önce sorunu çöz
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz