MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmirli şoför esnafından örnek davranış
Otomobil
21 Eylül 2018 Cuma 09:56

İzmirli şoför esnafından örnek davranış

Emekli polis memuru Nedim Akış, maaşını çekip taksiye bindi. Araçtan inerken düşürdüğü cüzdanını her yerde ararken, beklediği haber İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’ndan geldi. Cüzdanına birkaç saat içinde kavuşan Akış, büyük sevinç yaşadı.

İzmir’deki taksilerde her gün çok sayıda eşya unutuluyor. Para, takı ve değerli evrakların da yer aldığı kayıp eşyaları sahiplerine ulaştırabilmek için İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda emekli Emniyet görevlileri yönetiminde özel ekip görev yapıyor. Taksilerde unutulan ya da düşürülen ne varsa en kısa sürede teslim ediliyor. Bunun bir örneği daha sergilendi...

Emekli polis memuru Nedim Akış, maaşını çekip taksiye bindi. 57 yaşındaki Akış, emekli aylığının olduğu cüzdanını araçtan inerken düşürdü. Şoför Fehim Düztaş bulup İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na getirdi. Ardından da Nedim Akış’a ulaşıldı ve Başkan Celil Anık ile taksi şoförü Düztaş tarafından teslim edildi.

KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
Nerede düşürdüğünden bile habersiz cüzdanına birkaç saat içinde kavuşan emekli polis memuru büyük mutluluk yaşadı, “Her yerde ararken ve borçlarımı nasıl ödeyeceğimi kara kara düşünürken beklediğim haber geldi. Bu kadar kısa sürede ulaşmaları beni çok şaşırttı, teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık da kayıp eşyaların tesliminde uydu takibi gibi teknolojik imkanları da kullanarak büyük ölçüde başarılı olduklarını dile getirdi. Anık, “Her teslimatta, kayıp eşyasına kavuşanlar kadar biz de büyük sevinç duyuyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz