MENÜ
İzmir 11°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
KARBEM'de hedef sapmadı: Yüzde 90'lık başarı!
Yerel Yönetimler
6 Nisan 2017 Perşembe 10:26

KARBEM'de hedef sapmadı: Yüzde 90'lık başarı!

Karabağlar Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışı ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla hayata geçirilen Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi’nde (KARBEM) Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavına katılan öğrenciler yüzde 90’ın üzerinde başarı yakaladı.

KARBEM’de  ÖSYM tarafından açıklanan sonuçlara göre YGS sınavına giren toplam 315 öğrencinin 294’ü 180 ve daha yüksek puan alarak Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girmeye hak kazandı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİLER
Öğrencilerin almış olduğu yüksek puanlar öğretmenler ve ailelerinin de yüzünü güldürdü. Öğrenciler aldıkları puanları KARBEM’deki düzenli ve disiplinli çalışmaya borçlu olduklarını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

BAŞKAN SELVİTOPU DA ÖĞRENCİLERİ KUTLADI
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da YGS’de kazanılan yüzde 90’ın üzerindeki başarı için öğrencileri kutlayarak, başarılarının devamını diledi. Bilgiye, donanıma ve yetişmiş insan gücüne her zaman ihtiyaç duyduklarını belirten Selvitopu, “Kazandığınız başarı bize şevk veriyor. Dilerim önümüzdeki sınavlarda da istediğiniz bölümleri kazanarak bu ülkeye faydalı bireyler olarak hizmet edersiniz” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz