MENÜ
İzmir 15°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Karataş, Karabağ ve Tütüncüoğlu’ndan sonra eski başkan Arslan’da mı disipline gönderilecek?
Politika
18 Temmuz 2019 Perşembe 16:00

Karataş, Karabağ ve Tütüncüoğlu’ndan sonra eski başkan Arslan’da mı disipline gönderilecek?

Çiğli Belediyesi eski Başkanı Hasan Arslan’ın, ilçe yönetimi tarafından alınan kararla ilerleyen günlerde disipline sevk edileceği öne sürüldü. Belediye Başkanı Gümrükçü’nün bazı personelleri işten çıkarması sonrasında başlatılan eylemler ve açlık grevlerinden Arslan’ın sorumlu tutulduğu ve partiden ihraç istemiyle disipline gönderileceği belirtildi.  

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nde son günlerde yaşanan disiplin fırtınası dikkat çekiyor. İl eski Başkanı Kemal Karataş, Çeşme Belediyesi eski Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Bayraklı Belediyesi eski Başkanı Hasan Karabağ için il yönetiminde disiplin süreci işlemişti.

Karataş il yönetimi tarafından disipline sevk edilirken Tütüncüoğlu için Çeşme İlçe Örgütü’nden, Karabağ için de Bayraklı İlçe Örgütü’nden talep geldi. Tütüncüoğlu’na herhangi ceza uygun görülmedi, Karataş’ın dosyasında eksiklikler olduğu belirtildi ve süreci uzadı.

Karabağ’ın durumunun da ilerleyen günlerde somut bir şekilde masaya yatırılacağı öğrenildi. Kesin ihraç talebi istenen bu isimlere Çiğli Belediyesi eski Başkanı Hasan Arslan’ın da ekleneceği öne sürüldü. Flaş bir gelişme yaşanacağı ve eski Başkan Arslan’ın ilçe yönetim kurulunda alınacak kararla il yönetimine gönderileceği aktarıldı. İlçe örgütünde henüz alınmış bir resmi kararın olmadığı fakat ilerleyen günlerde dosyanın hazırlanacağı ifade edildi.

31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, bazı personelleri işten çıkarmıştı. Gümrükçü basına zaman zaman yansıyan açıklamalarında, ‘Emeğiyle çalışanlarla işimiz yok. Ama bankamatiklere izin vermeyeceğiz’ minvalinde ifadeler kullanıyordu. Belediye eski Başkanı Arslan’ın görevde olduğu sürede kendisine yakın isimlerin belediye önünde eylemler yapması, Gümrükçü’yü hedef almasının parti örgütünde rahatsızlık yarattığı belirtildi. Son olarak Arslan’ın başkanlık yaptığı süreçte İlçe Başkanı görevini yürüten Zeynel Mertoğlu’nun yaptığı açlık grevinin bardağı taşıran son damla niteliği taşıdığı öğrenildi. Örgütün içinde yaşanılanların arkasında Arslan’ın durduğunu düşünenlerin sayısının bir hayli fazla çok olduğu iddia edildi. İlçe örgütünün bu hamle sonrasında harekete geçtiği aktarıldı.

Mertoğlu’nun grevini sonlandırması için İl Başkanı Deniz Yücel devreye girmişti. Gelinen süreçte bazı il yöneticilerinin devreye girdiği öğrenildi. Bu nedenden dolayı ilçe yönetiminin Arslan için karar almasının ilerleyen bir tarihe taşındığı ifade edildi. Gümrükçü aleyhinde yürütülen sürecin partiyi kamuoyunda tartıştırır hale getirdiğini öne süren il yöneticileri aynı hatayı ilçe yönetiminin yapmamasını istedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz