MENÜ
İzmir 15°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Karşıyaka Meclisi'nde neler konuşuldu?
Yerel Yönetimler
10 Ekim 2019 Perşembe 20:50

Karşıyaka Meclisi'nde neler konuşuldu?

Karşıyaka Belediye Meclisi Ekim Ayı ikinci oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda Başkan Tugay'a temlik yetkisi verilirken, Karşıyaka Belediyesi'ne ait olan Tay Park 10 yıllığına belediye şirketi Kordelion'a devredildi.

EGEDESONSÖZ- Karşıyaka Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumu Cemil Tugay başkanlığında gerçekleşti. Başkan Tugay açış konuşması sonrası önergelerin görüşülmesine geçildi. Görüşmeler sonrası Karşıyaka Belediyesi’nin AB ile yaptığı protokollerden hibe almak ve proje üretiminde destek görmek amacıyla Toplumsal Eşitik Birimi kurulması ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün kurulması teklifleri oybirliği ile kabul edildi. 

BAŞKAN TUGAY’A TEMLİK YETKİSİ
İZSU’dan gelen katı atık bertaraf bedeli alacağıyla Halkbank’a olan kredi borcunu ödeyen Karşıyaka Belediyesi, bir önceki başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’da kalan temlik yetkisini oy birliğiyle Başkan Cemil Tugay’a verdi. Bu karara gerekçe olarak noterin encümen değil, meclis kararı istemesi gösterildi.

TAY PARK DEVREDİLDİ
Geçtiğimiz mecliste komisyonlara gönderilen ve binicilik kulubüne dönüştürülmesi beklenen Tay Pak oybirliğiyle 10 yıllığına belediye şirketi Kordelion’a devredildi. Tesiste aynı zamanda Hobbit Kafe’de yer alacak. Kurulacak binicilik kulübünde genç sporcular yetiştirilmesi planlanıyor.

Dilek ve temennilerde konuşan Başkan Tugay ‘Hiç bir Türk askerinin yaralanmamasını diliyorum. Bu harekatın ülkemiz adına barış getirmesini diliyorum’ diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz