MENÜ
İzmir 25°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Karşıyaka Stadı ile ilgili mahkemeden flaş karar!
Spor
17 Temmuz 2019 Çarşamba 14:35

Karşıyaka Stadı ile ilgili mahkemeden flaş karar!

İzmir'de 20 yıldır yeni stadının yapılmasını bekleyen Karşıyaka'nın gözü, eski İlçe Stadı ve Yalı Tesisleri arazisine ihale edilip inşaatı yılan hikayesine dönen projede.  Daha önce de davalarla iptal edilen Yalı'daki stat projesinde çevre sakinlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın stadyum ve sosyal tesis alanıyla ilgili 2017 yılında yaptığı nazım ve uygulama imar planı değişikliğinin iptali hakkında açtığı davada yürütmeyi durdurma talebi reddedildi. 

İzmir 3. İdare Mahkemesi, Karşıyaka Spor Kulübü'nün yanı sıra İzmir Spor Kulüpleri Birliği (İZVAK) Başkanı Ali Erten'in de müdahil olduğu 25 Nisan'da görülen davada, davacıların stadyumla ilgili imar planı değişikliğinin yürütmesinin durdurulması talebini kabul etmedi. İZVAK'ın katkılarıyla 8 İzmir kulübü de davaya Karşıyaka'nın tarafında yer alan beyan gönderdi. Davanın önümüzdeki aylarda sonuçlanması bekleniyor. Eski stat ve tesisler yıkılıp altyapı çalışmaları yapıldıktan sonra 3 yıldır atıl kalan araziyle ilgili yeni ihalenin ise 2020 yılı içinde yapılması öngörülüyor. 

Stadın daha önce iptal edilen ilk ihale sonrası 2015 yılında yapılan zemin altı kazıklama inşaatıyla ilgili Aralık 2018'de İmar Barışı kapsamında yapı kayıt belgesi alınmıştı. İzmir'de yeni stat projesini ilk gündeme getiren kulüp olmasına rağmen daha sonra projelenen Göztepe Stadı ve Alsancak Stadı yükselirken seyretmek zorunda kalan Karşıyaka'da taraftarlar, yasal prosedür ve engellerin aşılıp yeniden ihale düzenlenmesini istiyor. Yeni ihale sonrası ruhsat alınınca inşaat yeniden başlayacak. Otopark sorunu İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'yle anlaşılarak çözülecek projeye Karşıyaka Belediyesi de destek veriyor. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 U.k
 17 Temmuz 2019 Çarşamba 18:08
Otopark sorunu olmaz. Çünkü insanlar yürüyerek gidecek...
 Oğuz Kaan
 17 Temmuz 2019 Çarşamba 17:18
“Otapark sorunu Orman Bölge Müdürlüğü ile anlaşarak çözülecek projeye” Bu cümleden anladığım Karşıyakanın nadir yeşil alanlarından Orman Fidanlığı yok edilecek. Yalnız bu alanın şartlı bağış olduğu ve fidanlık haricinde kullanılamayacağını bilmiyor musunuz? YEŞİL ALANLARIMIZA DOKUNMAYIN?
 
 17 Temmuz 2019 Çarşamba 15:40
Göztepe stadı mahalle ortasında ve çok yüksek yapılmış, koskoca beton yığını gibi, orda oturanlar yandı. gürültüsü, otopark sorunu daha ne sorunlar çıkacak
 Z.B
 17 Temmuz 2019 Çarşamba 15:27
İzmir'in sülüetinin son bir kaç yıldır dikilen ve kat sayısının kaç olduğunu üniversite mezunu olarak hesaplayamadığım UCUBE binaların İzmir'de yarattığı çirkinliğe, bir de KARŞIYA STADINI da ekleyelim... Sonrada bu çirkinliklerin karşısına geçip yaptıklarımızla övünelim. Bunu mu yapmak istiyoruz? Yazık oluyor bu tarihi kente, yapamayın bu çirkin yapıları ve yoğunluğun her anlamda tavan yaptığı Karşıyaka göbeğine bu stat yapılmamalıdır.Gerçek anlamda İzmir'i sevenler buna müsaade etmemeli. Yarın çocuklarımız arkamızda bize beddua eder, hayırla anmaz. Bu mudur istediğiniz... Karşıyaka Stadı kentin dışında ve erişimin kolay olduğu bir yerde yapılmalıdır.NOKTA.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz