MENÜ
İzmir 14°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kılıçdaroğlu'na 'Ege adaları' yanıtı
Politika
13 Ocak 2018 Cumartesi 16:28

Kılıçdaroğlu'na 'Ege adaları' yanıtı

Başbakan Binali Yıldırım Niğde'de il kongresinde konuştu. Yıldırım, "Türkiye, milli mutabakatla, ittifakla gücünü birleştirmeye, büyümeye devam edecektir. Başkalarının yıkıcı ve eleştiri dolu eylemleri, bizi asla yolumuzdan çevirmeyecek" dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Niğde 6. il kongresine katıldı. 

Başbakan Yıldırım özetle şöyle konuştu:

"Maalesef Kılıçdaroğlu'nda yalan gani. 25 bin kilometre bölünmüş yol yaptık o bile bundan daha fazla. Bugün konuşmasında diyor ki 'Benim efendim sözüm var, adaları geri alacağım.' 'Adalar bizim mi, Yunanistan'ın mı?' diye soru soruyor. Sen o soruyu bize soracağına git de zamanında bu adaları teslim edenlere sor. Bu adalar ne zaman teslim edildi oraya? Onun hesabını, git de bu adaları onlara teslim edenlere sor.

Türkiye, milli mutabakatla, ittifakla gücünü birleştirmeye, büyümeye devam edecektir. Başkalarının yıkıcı ve eleştiri dolu eylemleri, bizi asla yolumuzdan çevirmeyecek.

Yolları böleriz ama milleti böldürtmeyiz. AK Parti ne söz verdiyse gereğini yapar. Bizim için öteki beriki yok, Türkiye var. 80 milyon vatan evladı var. Suriye'deki PYD,YPG,PKK yapılanmasını destekleyen emperyalist güçler acının son bulmasını istemiyor biz ise son bulsun istiyoruz.

Patatesin merkezi Niğde. Bunu biliyoruz. 2018'de yapacağımız destekleri, 2017'nin tam iki katına çıkaracağız. Hiç merak etmeyin, patatesiniz yerde, depoda kalmaz. Geçen sene 2 milyon lira destek vardı, bu sene 4 milyon olacak."(NTV)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ciddimisiniz
 13 Ocak 2018 Cumartesi 23:14
Sayın Başbakanım bunu yazılı basında okudum inanamadım sonra görüntülü izledim.Bu işte bir yanlışlık olmalı.Adına ne mutabakatı denilir bilmiyorum ama en çok hassaiyet gösterdiğimiz konuda kimse kendinden başkası için oy sözü vermesin.
 Ege Adaları
 13 Ocak 2018 Cumartesi 20:12
Zamanın başbakanı Sayın Tansu Çiller küçücük Kardak kayalıkları için "Bu asker gidecek o barak inecek" demişti.Sayın başbakanımız bugünkü söylediklerinizi kabul etmek mümkün değil.Oralar chpnin değil hepimizin sorunu.Sanırım diliniz sürçtü.Bunu kabul etmek mümkün değil.
 TC misafir
 13 Ocak 2018 Cumartesi 19:39
İyi ki bölünmüş yol yaptınız! sadece yolları değil vatandaşları da kutuplaştırarak böldünüz. Ege adaları sorusu ise tam da muhatabına sorulmuş ama verecek cevabı yok tabi ne yapsın emir kulu. Süleymanşah türbesini kim terk etti? Binali efendi ? Onu da muhatabına soralım mı? Sahi sen nerenin başbakanısın hangi ülkenin gündemini takip ediyorsun ya da takip etmeye çalışıyorsun?
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz