MENÜ
İzmir 22°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kınık'ta Hasat Festivali 3.gününde
Yerel Yönetimler
13 Eylül 2017 Çarşamba 10:48

Kınık'ta Hasat Festivali 3.gününde

İzmir'in Kınık ilçesinde bu yıl 1.si düzenlenen Hasat Festivalinin 3. gününde sahne alan Ankaralı Ayşe olarak bilinen Ayşe Dinçer izleyenleri coşturdu.

İzmir'in Kınık ilçesinde bu yıl 1.si düzenlenen Hasat Festivalinin 3. gününde sahne alan Ankaralı Ayşe olarak bilinen Ayşe Dinçer izleyenleri coşturdu.

Konser öncesi konuşma yapan Kınık Belediye Başkanı '3. gününe kadar burayı artan kalabalıkla dolduran sizlere sormak istiyorum 1.Hasat festivalini yapma kararını biz meclis üyelerimiz ile oy birliğiyle aldık ben buradan emeği geçenlere teşekkür ediyorum ben sizleri bir arada bulmuşken sormak istiyorum, bu hasat festivalinin devam etmesine varmısınız 'diye sordu. Seyircilerden gelen kuvvetli alkış üzerine Doğruer 'Ben bu alkışlardan 2.Hasat festivalini seneye yapma kararını halktan almış buluyorum sayın Meclis Üyelerimin ve kaymakamımız huzurunda sizlerden almış olduğum vekalet ile Rabbim ömür verdikçe sağlık sıhhat oldukça  Devletimize Vatanımıza ve halkımıza güç verdikçe bizde sizlere hizmet etmek için varız diyoruz 'dedi.

Ardından sahneye çıkan Ankaralı Ayşe topuklu ayakkabılarını çıkarıp lastik ayakkabılarını giyen Ankaralı Ayşe 2.5  saat boyunca yerinde durmadı. Konseri sırasında izleyicilerin arasına giren Dinçer sandalye üstüne çıkarak türkülerini buradan söyledi. Protokol üyeleri ile tek tek tokalaşan Ayşe dinçer  Erik dalı türküsünü söylerken Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ve diğer protokol üyelerini kaldırarak karşılıklı oynadı. Dinçer konseri sırasında down sendromlu hayranı Berkay Yıldırım'ı sahneye çıkartıp karşılıklı oynadı Konser alanının yan tarafında bulunan Gıda stantlarının birinde pişirilen gözlemelerin kokusunu duyan Ayşe Dinçer  seslenerek Hamur Açma Tahtası, oklava,Un ve hamur isteyerek yufka açtı. Konser sonunda konuşma yapan Kınık Belediye Başkanı Ak Partili Sadık Doğruer yaptığı konuşmada 'Kıymetli hemşehrilerim ben bu güzel sahne performansı için ve Kınık'lı hemşehrilerimizi coşturduğu için Ayşe hanıma teşekkür ediyorum 1. Hasat Festivali anısına plaket armağan edip hemde az önce sahnede verdiğiniz söz üzerine program yaptığınız televizyon kanalında Kınıklılarla bir Kınık gecesinde buluşmak istiyoruz'dedi. Ankaralı Ayşe Dinçer'de 'Buradan söz veriyorum en kısa zamanda Kınık'lılar ile Kınık gecesinde buluşacağız'dedi. Sanatçıya Kınık ilçesinde dokunan kilim hediye edildi 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz