MENÜ
İzmir 16°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
MHP İzmir'den Soyer'e 'Pagos' tepkisi!
Politika
19 Temmuz 2019 Cuma 11:14

MHP İzmir'den Soyer'e 'Pagos' tepkisi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Kadifekale’de Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulması planlanan üretici pazarına “Pagos” ismi verilmesine tepki gösterdi. Şahin, “Tunç Soyer ve CHP zihniyeti Türk’e, Türk’ün değerlerine ve Türk kültürüne düşmanlığını bir kez daha ortaya koymuştur. Kadifekale’ye Pagos, demekle Tunceli’ye Dersim demek arasında zihniyet farkı yoktur. Biz Atatürk ve İstiklal Şehri İzmir’den Hasan Tahsin sesi yükselttiğimizde ne yapacağını şaşıranlar Türk topraklarına “yunan ismi” vermekle nereye hizmet etmektedirler” dedi.

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, yaptığı yazılı açıklamada , Kadifekale’de Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulması planlanan üretici pazarına “Pagos” ismi verilmesine tepki gösterdi. Şahin, “Türk Şehircilik anlayışından, vatan değerlerinden ve gerçeklerden son derece uzak olan CHP belediyeciliği Türk ve Atatürk düşmanlığı yapıyorsa bunu açıkça ifade etmelidir. Böyle gizli “antik yunan seviciliği” ile nereye kadar gideceklerdir. İçlerinde başka ülke ve milletlerin sevdasını taşıyanlar Atatürk’ün şehrine nasıl hizmet edecekler. Sayın Soyer İzmirlileri tanımamış, İzmir’i anlamamış ve bin yıllık Türk şehri olan İzmir’in Büyükşehir Belediye Başkanlığının ağırlığını kaldıramamış şaşkınlıkla yönünü Yunanistan’a çevirmiştir” dedi.

PROJENİN ÖZÜNÜ DESTEKLİYORUZ
“Yerel kalkınma, kadınlara destek, el emeğine sahip çıkma ve üreticileri pazarlarda tüketiciyle buluşturma faaliyetlerini destekliyoruz. Bunlar bizim “Üretken Belediyecilik” anlayışımızın projelerimiz fakat Türk topraklarına “antik yunan” isimleri vermek büyük bir gaflet göstergesidir. Bu gafletin bizi nereye götüreceğini İzmir’in kanaat önderlerine ve halkımıza sormak istiyorum.” Açıklamasını da yapan İl Başkanı Şahin, Yunanistan’la Akdeniz’de neredeyse savaş halinde olduğumuzu da vurguladı.

YUNANİSTAN’DA ÖRNEĞİ YOK!
Sayın Soyer bana İskece’de, Gümülcine’de, Selanik’de ve Kavala’da bir tane böyle Türk İsmi taşıyan organizasyon gösterebilir mi diye de soran Şahin, “Tunç Soyer ve CHP zihniyeti bu girişimleriyle Türk’e, Türk’ün değerlerine ve Türk kültürüne düşmanlığını bir kez daha ortaya koymuştur. Kadifekale’ye PAGOS, demekle Tunceli’ye DERSİM demek arasında zihniyet farkı yoktur. Biz Atatürk ve İstiklal Şehri İzmir’den HASAN TAHSİN sesi yükselttiğimizde her türlü eleştiriyi yapanlar. Türk topraklarına yunan ismi vermekle nereye hizmet etmektedirler” diyerek sorularını sürdürdü.

ŞEHİRLER ÇOCUKLARIMIZ GİBİDİR
MHP İl Başkanı Şahin “Şehircilik çok önemli bir konu, gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekiyor. Şehirler bize emanet çocuklarımız gibidir. Çocuklarımıza Yunan ismi veriyor muyuz? Onlara bu önemle sahip çıkmalı ve değer vermeliyiz. Bir de meselenin “vatan” kavramı ile kuvvetli bağları var. Bu bağları örselemek, yok saymak ve başkalaştırmak çok büyük bir yanlışın altına imza atmaktır” görüşlerini de ileri sürdü.

VATAN TOPRAĞI AB PARASINA TAKAS EDİLEMEZ!
İl Başkanı Şahin son olarak, “Sayın Soyer’in AB’den çok büyük destekler aldığını biliyoruz! Şayet bu isimlendirmeler AB’den proje parası almak için onlara şirin gözükmekten doğuyor ise, bu çok daha büyük bir yanlıştır. Vatan toprağını parayla takas etmek affedilemeyecek bir girişimdir. Sayın Soyer ve CHP bu zihniyeti derhal terk etmeli ve bu hatadan dönmelidir” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ömer seyran
 22 Temmuz 2019 Pazartesi 09:12
Sözde denize döktüğünüz Yunanlılar a pontusa ne kadar meraklıymışssınız
 Bülent ışık
 19 Temmuz 2019 Cuma 19:11
Falan,filan Kadifekale de yolda var altyapıda. Ayrıca o gecekondularda 17 defa imar affı ve imar barışı çıkaran sizin eseriniz.
 Atilla Kamar
 19 Temmuz 2019 Cuma 18:04
İskender MÖ geldiğinde bu dağ Pagos diye biliniyormuş. Kadifekale güzel isim fakat ne zaman bu isim olmuş...
 sezarın hakkı sezara
 19 Temmuz 2019 Cuma 17:11
MHP pagos yunanistanı çağrıştırdıgı için saçmalıyorsa peki AKP li neyi çağrıştırıyor diye saçmalar? CEvap: zamanın da pagos şarapları vardı. Şarap ismi verdiler diye saçmalayabilirler asdasdd:)
 Ülkücü Duruş
 19 Temmuz 2019 Cuma 15:51
Tunç Soyer in babası da ABD den emir alıp bu ülkenin garip ve kimsesiz çocuklarına idam veren 12 Eylül Cuntasinin Hakimiydi bunlar dış besleme oldukları için vatan Bayrak ve Millet sevgisi ve Türklük Şuuru bunlar için bisey ifade etmez bunlar CHP nin içine sızmış kominist batı taklitçisi ve Türklük yoksunu bir zihniyettir Ne desek boş
 Falan filan
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:36
Siz hiç kadifekaleye çıktınızmı yolu ve alt yapısı olmayan en ufak bir depremde yerle bir olacak evlerin bulunduğu giriş ve çıkışlarında tomalar ve özel harekat polisleryle dolu varoş malahlelerin olduğu belediyenin bir çivi bile çakmadığı pazarının marketinin olmadığı izmirin merkezi sen burada yok pagos olsun yok anasının a ı olsun göz boyamaktan başka bir iş yapılmayan koca köy İzmir arkasındakilerde şak şakçı zihniyet
 karşıyakada yaşa
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:21
Tarihi okumadan,Yapılmak istenenleri anlamadan konuşunca altı böyle boş kalıyor.eğitim şart diyoruz.
 SOKAK
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:11
Sayın ŞAHİN için, "polemik oluşturma" konusunda yüksek lisans yapmış diyorlar ve de yüksek lisans hocasının da Sayın BAHÇELİ olduğu söyleniyor...
 Aysel
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:06
Siz vatanı satınız
 VsV
 19 Temmuz 2019 Cuma 13:01
Hacı abi o zaman Agora'ya "Angara", Symrna'ya "Simlice", Homeros Vadisi'ne "Hüseyince" falan diyelim sen mutlu olacaksan. Demreli Noel Baba'ya "Nail Baba" da diyebiliriz.Aynı zihniyetteki insanlar değil miydi "Shakespeare Müslümandı adı da Şeyh Pir'di" diyen. Haydi isim önerinizi bekliyoruz.Ülkeyi iktidar partisiyle birlikte çıkmaza sürüklüyorsunuz ona sırtınızı dönün, burada antik bir ismin pazara verilmesini gündeme getirin.Dostlar alışveriste görsün biz de birşeye itiraz edelim tadında bir çıkış.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz