MENÜ
İzmir 13°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Nasır'dan İZTO seçimleri için Özgener'e destek ve çağrı: Tek adayda birleşelim!
Ekonomi
13 Ocak 2018 Cumartesi 15:20

Nasır'dan İZTO seçimleri için Özgener'e destek ve çağrı: Tek adayda birleşelim!

İZTO Meclis Üyesi Necip Nasır, Nisan ayında gerçekleştirilecek İzmir Ticaret Odası seçimlerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Mayıs 2013'te gerçekleştirilen seçimlerde muhalif kanadı birleştirme başarısını gösteren Nasır, İZTO'da aday sayısının artmasının demokratik bir seçim yarışı açısından önemli olduğunu; ancak seçimlerde mevcut yönetimi değiştirmenin, muhalefetin tek liste ile seçime gitmesinden geçtiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta adaylığını açıklayan Mahmut Özgener'in, İzmir ve İzmir Ticaret Odası'nın,iş dünyasının yarınları için büyük bir kazanç olduğunu kaydeden Necip Nasır, “Sayın Özgener, gerek iş yaşamı, gerek kişiliğiyle İzmir için önemli ve değerli bir isimdir. Özgener'in, 'İzmir Ticaret Odası'nın, Meclis üyeleri ve Ticaret Odası üyelerinin katılımıyla yönetilmesi anlayışını egemen kılmalıyız' yönündeki açıklaması dikkat çekicidir ve bizim de bugüne dek savunduğumuz görüştür. Bu süreçte Mahmut Özgener'in seçim yarışına katılması büyük önem taşıyor. Biz de bu süreçte kendisine her türlü desteği vereceğimizi ifade ediyoruz” dedi.

TEK LİSTE ÖNERİSİ
İZTO'da 24 yıldır sürdürülen tek adam yönetiminin Nisan 2018'de gerçekleştirilecek seçimlerde sona ereceğine inandığını belirten Nasır, “Gelinen bu noktada aday bolluğu, mevcut yönetimin işine gelir. İzmir ticaretinin hak ettiği noktada olmadığı gerçeği ortada dururken; kentimiz ve İzmir Ticaret Odası'nın parlak yarınlarını hep birlikte inşa etmek için İZTO seçimlerinde tek aday etrafında birleşilmesinin, İzmir ve İZTO'nun yüksek çıkarları için bir zorunluluk olduğu gerçeğini İZTO camiasına bir kez daha hatırlatmak istiyoruz” diye konuştu.

İzmir ve İZTO'nun 24 yılda mevcut yönetimle hiçbir şey kazanmadığını, aksine çok şey kaybettiğini savunan Necip Nasır, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz her zaman İzmir ve İZTO'nun çıkarlarını ön planda tutarak hareket ettik. Bu çabanın ne kadar gerekli ve doğru bir davranış olduğunu geçen yıllar bize bir kez daha gösterdi. İZTO seçimlerinde tek liste ile seçime gidilmesi, İzmir'in yarınları için büyük bir fırsattır”

İzmir iş dünyasını Nisan ayındaki seçimlerde sandığa oy kullanmaya da davet eden Nasır,  İzmir'de son dönemlerde değişimin önünde engel oluşturan bir profil çizen Ticaret Odası'ndaki tek adam anlayışına bu seçimle son verileceğini sözlerine ekledi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 
 13 Ocak 2018 Cumartesi 17:39
ekrem demirtasa yol verin artık. Adam ito yu darphane gibi kullanıyor.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz