MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Torbalı'da öncelik can güvenliği
Yerel Yönetimler
18 Temmuz 2019 Perşembe 12:18

Torbalı'da öncelik can güvenliği

Torbalı Belediyesi, vatandaşın şikayetlerine neden olan asansörleri denetleyen özel şirketle sözleşmeyi feshederek, işi ehline teslim etti.

Torbalı Belediyesi, vatandaşın şikayetlerine neden olan asansörleri denetleyen özel şirketle sözleşmeyi feshederek, işi ehline teslim etti.  Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur ile Makine Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şube’si tarafından imzalanan protokolle artık ilçedeki yaklaşık 2 bin 500 asansörün bakım ve kontrolleri kamusal bir kurum olan MMO tarafından yapılacak.  Kontroller Asansör Kontrol Merkezi (AKM) bünyesinde görevli personel tarafından gerçekleştirilecek. Önceki yıllara kadar kanuni zorunluluk olmadan belediye ve il özel idarelerince yürütülen asansörlerin yıllık periyodik kontrolleri çıkartılan kanunla birlikte belediyelerin görevleri arasına eklenmişti. Türkiye genelindeki asansörlerin yaklaşık yüzde 50’si MMO personeli tarafından kontrol edilirken Torbalı’da önceki dönem özel bir şirkete verilmişti. Torbalı Belediye Başkanı Uygur, vatandaştan da gelen şikayetler üzerine kontrol yetkisini MMO’ya verdi. 

HALKIN CAN GÜVENLİĞİ ÖNCELİĞİMİZ
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur da asansörlerin periyodik kontrollerini MMO İzmir Şubesi’ne emanet etmenin güvenini yaşadıklarını belirterek, “Artık Torbalı eskisi gibi 2-3 katlı binaların yer aldığı bir ilçe değil. Bu nedenle asansörler artık binaların vazgeçilmezi haline geldi. Vatandaşlarımızın güvenilir ve sağlıklı asansörlerde hizmet alması, kontrolleri iyi yapılmış asansörleri kullanması adına güvenilirliği bir kamu kurumu niteliğinde olan Makine Mühendisleri Odası ile protokol imzaladık. Kamusal bir görevi yine kamusal bir sorumluluk taşıyan Oda ile birlikte yapmanın güvenini yaşıyoruz. Halkımızın can güvenliği açısından asansörlerin bakımının ve güvenilirliğinin Oda tarafından denetlenmesi önemlidir. Vatandaşlarımızın bu konuda bize yardımcı olacağına ve bu çalışmanın da Torbalılı hemşerilerimize en iyi hizmeti sunma adına başarılı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ücret ve tarifeler
 18 Temmuz 2019 Perşembe 15:38
Torbalı İlçesi Belediye Başkanı Sayın Ramazan İsmail Uygur İzmir MMO ‘mın Torbalı ‘da uygulayacağı asansör bakım ve güvenlik kontrollerinin ücret ve tarifeler merkez ilçe ücretleri ile aynı mı olacak ? Çünkü İzmir BB de kamu hizmeti yapıyor ancak toplu ulaşımda sınırsız 90 dk aktarma hakkı uygulamasında merkez ilçelerde tüm toplu taşıma araçlarında sınırsız 90 dk. aktarma hakkı verilirken Torbalı ilçesinde hizmet veren belediye otobüslerinde yolculuk yapan halkın 90 dk . aktarma hakları İzmir BB Meclisinde 10.02.2016 tarihinde iptal edildiğinden aktarma hakkı verilmiyor. Torbalı ilçesi İzmir’de ödenen vergilerin % 47 ‘ni karşılıyor ve İzmir BB ödenen vergilerden payını alıyor ama hizmete gelince otobüslerdeki toplu taşımada aktarma hakkı yok. Gaziemir -Ayrancılar arası 17 km mesafe 2 araç , 2 bilet bedeli 6.00.- TL. olur mu ? Biraz hakkaniyet , biraz da adalet .
 Asım
 18 Temmuz 2019 Perşembe 13:10
Sayın Başkanımızı kutluyorum.. Evet şikayetci olanların biriside bizdik, zira keyfi davranıp aynı sitedeki apartmanın birisini kontrol ediyor diğeri yapılmıyor. Üstelik ödeme bilgisi tebliğ yapılmadan İcra işlemi yapıldı.Yandaş şirket, gittiği iyi oldu. Teşekkürler Başkanım..
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz