MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Torbalı'da sanayiciler istedi... Taleplere jet yanıt geldi!
Ekonomi
11 Eylül 2017 Pazartesi 11:40

Torbalı'da sanayiciler istedi... Taleplere jet yanıt geldi!

Binali Yıldırım’ın Torbalı’nın mesleki eğitim merkezi olması ve OSB dışı sanayi bölgelerinin Islah OSB kapsamına alınması ile ilgili taleplere olumlu yanıt vermesi ilçede heyecan yarattı

Geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım’ı ağırlayan Torbalı’da 2 önemli projenin hayata geçirilmesinin sevincini yaşanırken, bir yandan da Başbakan’ın verdiği müjdeler heyecan yarattı. Devlet Hastanesi ve Selçuk’a kadar uzatılan İZBAN’ın açılışını yapan Yıldırım, TTO Başkanı tarafından kendisine iletilen Torbalı’nın mesleki eğitim merkezi olması ve OSB dışı sanayi bölgelerinin Islah OSB kapsamına alınması taleplerinin yerine getirileceği sözünü verdi. Aynı toplantıda Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat’ın zeytin primleri ile ilgili talebi de olumlu karşılık buldu.

YILLARDIR GÜNDEMDE
30 milyar TL’lik vergi ödemesi ile İstanbul, Ankara, Kocaeli ve İzmir’den sona Türkiye 5.si olan Torbalı’nın sanayi ve üretim potansiyeli gün geçtikçe artarken buna bağlı olarak ortaya çıkan ihtiyaçlar da sık sık gündeme geliyor. İşletme sayısı 1000’i geçen Torbalı’da mesleki eğitim alanındaki eksiklikler kurslar ve sık sık düzenlenen eğitimlerle giderilmeye çalışılsa da ilçede ‘kalifiye eleman’ın önemi gün geçtikçe daha çok ortaya çıkıyor. Aynı şekilde sanayi ve üretim de bir diğer ihtiyaç da 100 fabrikanın faaliyet gösterdiği 2 dev OSB’nin yanında ilçede OSB dışı sanayi bölgelerindeki 800 fabrikanın ıslah OSB kapsamına alınması olarak gösteriliyor. Uzun yıllardır ilçe kamuoyunda gerekliliği sık sık gündeme getirilen ve her platformda ilgili mercilere iletilen bu iki ihtiyaç geçtiğimiz hafta ‘ne üst düzey’ ağızdan olumlu yanıt buldu.

SÖZ VERDİ
Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla geçtiğimiz gün Çamlık’ta yapılan toplantıya, sanayici yoğun katılım gösterdi. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’un, “Mesleki Eğitim Üssü” ve “OSB dışı sanayi bölgelerinin ıslah OSB kapsamına alınması” taleplerine Başbakan Yıldırım’dan olumlu cevap geldi. Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin son dönemde dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisine sahip olduğunu ve Torbalı’nın bunda çok büyük payı olduğunu söyledi. Torbalı’nın memleketi olan Erzincan kadar büyük bir yer olduğunu anlatan Yıldırım, “Türkiye ekonomisi için son derece önemli olan Torbalı’yı yakından izliyor ve yeni yatırımların teşviki için yoğun mesai harcıyoruz. Torbalı sanayinin üretimin üssü haline geliyor. Bizler de üzerimize düşeni yaparak elimizi taşın altına koyacağız. Ticaret Odamızın Torbalı’nın mesleki eğitim merkezi olması ve OSB dışı sanayi bölgelerin Islah OSB kapsamına alınması konusunda taleplerinin yerine getirileceğinin sözünü verelim” dedi.

TTO Başkanı Olgun, Başbakan’ın verdiği müjdenin kendilerini heyecanlandırdığını belirterek, son yıllarda özellikle kamu yatırımlarında altın bir dönem yaşayan Torbalı’da mesleki eğitim ve sanayi alanlarındaki iyileştirmelerle önemli bir eksiğin kapanacağını söyledi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 sezarın hakkı sezara
 11 Eylül 2017 Pazartesi 21:35
Başbakan geldi körfez geçiş projesi hakkında tek kelime bile etmedi ve gitti. İnciraltı rant sahipleri ve yeşil katliamcıları üzülmüşlerdir.
 İzmirin tamamı
 11 Eylül 2017 Pazartesi 18:50
İzmirin tamamınada keşke müjde verseydiniz Sayın Başbakanım.Konu diğer büyükşehirlere metro yatırımı için hazineden yapılan yardımın İzmirede yapılacağını, belediyenin kendi yapması için onaylanmak üzere gönderdiği metro projelerinin onaylanması tüm İzmirlileri mutlu edecektir.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz