MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Türkiye'de ilk olmuştu: '12' için adres yine İzmir!
Televizyon
19 Haziran 2017 Pazartesi 15:03

Türkiye'de ilk olmuştu: '12' için adres yine İzmir!

9 Haziran'da vizyona giren Türkiye'nin ilk psikolojik gerilim filmi "11"  ilk haftadan vizyonda başarı gösterdi. İlk defa bir sağlık sorununun işlendiği film, büyük ilgi gördü. Tamamıyla bir İzmir filmi olan 11'in yapımcısı, serinin bir sonraki filmi 12 için start verdiklerini söyledi.

Otoskopi hastalığının işlendiği psikolojik gerilim türündeki 11 filmi iş, sanat ve ünlüler camiasından da ilgi gördü. Yapımından çekimine, oyuncularından kurgusuna kadar tamamen bir İzmir filmi olan ''11''in yapımcılığını Carat Yapım'ın kurucusu Murat Barutçu üstlenirken, yönetmen koltuğunda Can Varol, senaryoda ise Ali Cumhur Demir imzasını taşıyor.

Sosyal medyada olay olan 11 filmi izleyiciden tam not alırken, filmin yapımcısı Murat Barutçu serinin bir sonraki filmi 12 için de İzmir'de start verdiklerini dile getirdi. İzmir'de Karantina Adası'nda çok özel şartlarda çekilecek olan 12 filminde bir çok sürpriz isim de yer alacak.

Film, son yıllarda neredeyse herkeste bir tutku halini alan selfie yani özçekim tutkusu ile bağdaştırılan özgörüm hastalığını konu alıyor. Otoskopi hastası olan üniversite son sınıf öğrencisi Zeynep’in, sürekli kendisini izleyen bir kendisi daha olduğunu sanmasıyla başlayan sanrıları, ileri düzeye ulaştığında psikolojik destek ve tedaviyi reddetmesiyle birlikte kendisini takip ettiğini düşünen diğer kendi ile birlikte yaşamaya karar veriyor. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz