MENÜ
İzmir 23°
Ege'de Sonsöz
Başkan Soyer ‘Cumhur’un başkanlarını ağırladı: Neler konuşuldu?
Yerel Yönetimler
19 Temmuz 2019 Cuma 17:00

Başkan Soyer ‘Cumhur’un başkanlarını ağırladı: Neler konuşuldu?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Cumhur İttifakı’nın iktidarda olduğu ilçelerin belediye başkanlarıyla makamında bir araya geldi. Başkanların talep ve şikayetlerini dinleyen Soyer, toplantı sonrasında açıklama yaptı. Elektrik fabrikası, Karşıyaka Tramvayının Çiğli’ye uzatılması, Gördes Barajı’ndan merkeze su aktarılması konularının ilerleyen günlerde gerçekleşecek Ankara ziyaretinde masaya yatırılacağı belirtildi. 
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Mehmet İŞLER / EGEDESONSÖZ- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Tunç Soyer, kentteki Cumhur İttifakı’nın belediye başkanlarını makamında ağırladı. Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı’nın 25 belediye başkanıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer bu kez AK Partili ve Milliyetçi Hareket Partili (MHP) ilçe belediye başkanlarından gelen öneri, talep ve şikayetleri dinledi. 
Buluşmaya Bayındır Belediye Başkanı AK Partili Uğur Demirezen, Kınık Belediye Başkanı AK Partili Sadık Doğruer, Kiraz Belediye Başkanı AK Partili Saliha Özçınar, Bergama Belediye Başkanı AK Partili Hakan Koştu ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar katıldı. 

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili CHP’li Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Selahattin Şahin ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hamit Nişancı da zirvede hazır bulundu. 

Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Soyer önemli bilgiler verdi. Yeni süreçte 3 ayda bir belediye başkanlarıyla buluşacağının haberini veren Soyer, “İlk toplantı Ekim ayının sonuna doğru Aliağa’da olacak” dedi. 

İZSU, İZBETON VE İLETİŞİM
İlçe belediye başkanlarından en çok İZSU, İZBETON ve iletişim konularında talepler geldiğini söyleyen Soyer, “Güzel bir koordinasyon toplantısı yaptık.  Önümüzdeki 4 buçuk yıl aramızdaki iletişimi daha kuvvetli ve faydalı hale getiririz bunları konuştuk. Verimli bir toplantıydı. Tek tek hem ilçelerimizin sorunları, hem büyükşehirle olan koordinasyonu sağlamak için bir yol haritası belirlemeye çalıştık. 3 ayda bir ilçelerimizde toplantı yapacağız, ilk ilçemiz Aliağa olacak. Ekim sonu gibi Aliağa’da toplantımızı yapacağız. Başkanlardan gelen talepler İZSU, İZBETON ve iletişim oldu” diye konuştu. 

KURBAN BAYRAMI SONUNDA ANKARA’YA GİDECEĞİZ
İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal ise, “İZSU, İZBETON ve iletişim ile ilgili değerlendirme yaptık. Burada hepimizin ortak amacı İzmir, İzmir’in tüm sorunlarını iktidarıyla, muhalefetiyle beraber çözmek… Bu amaç uğruna Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız ve biz meclis üyeleri olarak elimizden geldiğince en iyisin yaparak, elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarak sorunların çözülmesi noktasında merkezi hükümetin katkılarını da şehrimize koyarak şehrimizi çok çok daha iyi noktalara taşımak için mücadelemizi vereceğiz. İzmir’in bakanlıklar ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde onay bekleyen projeleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte Kurban Bayramı’nın ardından Ankara’ya gideceğiz” dedi. 

BİRBİRİMİZİ SEVİYORUZ DAHA GÜZEL HABER OLUR MU?
Başkan Soyer, ‘Müjde olarak söyleyeceğiniz bir şey var mı?’ sorusuna ise, “Birbirimizi seviyoruz, birbirimize saygı duyuyoruz, bundan güzel haber olur mu…” cevabını verdi. 

HENÜZ CUMHURBAŞKANINDAN ONAY BEKLİYORUZ
Tarihi Elektrik Fabrikası’nı satın alan Büyükşehir Belediyesi’nin fabrikaya yönelik bir çalışması olup olmadığına yönelik soruya cevap veren Soyer, “Henüz onay bekliyoruz, Cumhurbaşkanımızın onayına tabi. Elektrik Fabrikası’nı da daha almadık. Onay bekliyoruz”  dedi. AK Partili Hızal da, “Geçtiğimiz günlerde Buca Metrosu ile ilgili güzel bir örnek yaşadık. Tartıştık, değerlendirdik. Şehir için önemli bir projeydi. Sayın Cumhurbaşkanımızın onayından geçti. Çok kısa bir süre sonra bu projenin de ihalesinin biteceğini düşünüyoruz. Bunun devamını sağlamak adına Büyükşehir ile birlikte adım atmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı

Soyer, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ilgili bir gelişme var mı?’ sorusu karşısında ise, “Bir gelişme olmadı henüz ama takip ediyoruz. Havagazının bütün yıl programı var” dedi.  

TRAMVAY VE GÖRDES ANKARA’DA KONUŞULACAK
Karşıyaka Tramvayının Çiğli’ye uzatılacağı projeyle ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Hızal, “Tramvay ilgili onay gelmedi. Ankara’ya ziyaretimiz esnasında bu konu da konuşulacak” diye konuştu. 
Hızal ayrıca, “Gördes Barajı’ndan merkeze ne zaman su aktarılacak?’ şeklindeki soru karşında, “Çok kısa sürede İzmir suyuna katkı koymak adına çalışma başlayacak” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Gümrükçü'den Tugay'a 'Mavişehir' kontrası: Tarihsel haklarımız var!
Yerel Yönetimler
19 Temmuz 2019 Cuma 14:52

Gümrükçü'den Tugay'a 'Mavişehir' kontrası: Tarihsel haklarımız var!

Çiğli Belediye Başkanı Gümrükçü’nün, Mavişehir’in kendi sınırlarına kazandırılması yönünde çalışma başlatması Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın tepkisine neden olmuştu. Tugay’a yanıt veren Gümrükçü, Mavişehir konusunda tarihsel haklarının olduğunu belirtti.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ- Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü 100 gününü değerlendirdiği basın toplantısında “Mavişehir’i Çiğli’ye kazandırmak için çalışmalarımız başladı” açıklamasında bulunmuştu. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ise 100 günlük icraat toplantısında gelen soru üzerine konuşan Gümrükçü’ye yanıt vermişti.

Tugay açıklamasında, “Mavişehir’i mi Çiğli’ye kazandırıyorlarmış? Biz de İstasyonaltı’nı Karşıyaka’ya kazandıracağız. Bu enteresan bir konu. Ben Utku Bey’in bunu gündeme getirdiğini bilmiyordum. Artık gazetelere manşet olacağız. 1995 yılından beri Çiğli Karşıyaka’dan ayrıldığından beri olan bir anlaşmazlık var. Mahalle sınırlarıyla ilgili bir anlaşmazlık. Mahalle sınırları nerede başlıyor, nerede bitiyor bir anlaşmazlık yaşanmış. Birkaç mahkeme süreci yaşanmış. Bunların hepsinde kaybetmişler. Zannediyorum Utku Bey biliyordur. Çok istiyorlar. Ama Mavişehir değil. Yalı Mahallesi’nin bir kısmı Çiğli’nin bir parçası olduğu iddiası üzerine devam eden bir hukuki süreç. Aslında İstasyonaltı gerçek Karşıyaka’dır. Bunu da ispat edecek durumdayız. Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olma ihtimalleri var. 2011 yılında en son açılmış bir dava süreci var. Aradan geçen otoyol Çiğli ve Karşıyaka’yı ayırıyor aslında. Bugünün şartlarında sınırın bu olması lazım. Oradakilere de sorsak Utku Bey’i hayal kırıklığına uğratacak bir sonuç çıkar. Çiğli’ye bağlı olmak isteyeceklerini zannetmiyorum. Utku Bey’in Karşıyaka’yla ilgili anlayamadığım bir tavrı var. Biz Karşıyaka’dan daha fazla oy alacağız dedi. Ben sesimi çıkarmadım. Rakamlara baksınlar. Onlar bir de orada İYİ Parti ile birlikte girdiler” demişti.

GÜMRÜKÇÜ’DEN TUGAY’A YANIT: TARİHSEL HAKLARIMIZ VAR
Katıldığı radyo programında konuşan Başkan Gümrükçü ise şunları söyledi: Konunun bir geçmişi var. Sanki bu Cemil bey’le aramızda sorun varmış gibi aktarıldı. Başkan da esprili bir dille ‘Gülümseyen Çiğli’ sloganına uygun şekilde konuşmuş. Çiğli 12 Eylül’e kadar beldeydi ve kapatılarak Karşıyaka’ya bağlandı. Aslında 12 ‘Eylülzede’dir Çiğli… 1992-2019 yılları arasında ilçede kent kimliği kazandırma süreçleri yaşıyoruz. Tespit ettiğimiz en büyük sorun Çiğlililik kimliğinin oluşmaması. Bunu oluşturmaya çalışacağız. Burada da en önemli nokta Çiğli’nin tarihsel haklarının Çiğli’ye verilmesini sağlamak.  Karşıyaka sınırları içinde kalan 1-2 mahalle Çiğli’nin tarihsel doğal hakkı. 2005’te daha güncel bir tartışma vardı. Ensari Bulut Çiğli’de, Cevat Durak Karşıyaka’da başkandı. Süreç mahkemelikti. Geçmişten gelen bir konu. Her kentin belediye başkanı o kentin hakkını korumakla mükelleftir. Bizim de hak iddiamız var. Umuyorum bu dönem onu da kazanacağız”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 ÖNERİ
 19 Temmuz 2019 Cuma 15:18
Bu konuda yaratılan tartışma ile kamuoyunu germenin doğru olmadığını düşünüyorum. Konu başta; teknik,hukuki ve diğer bir çok boyutu ile irdelenmeli, bu çalışmalardan sonra çıkan sonuçlar üzerinden bütüncül bir yaklaşımla ve her türlü ön yargı ve duygusallıktan uzak olarak,işin uzmanlarınca hazırlanacak bir rapor üzerinde tartışmanın yürütülmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum. Yoksa; Anadolu köyündeki sınır anlaşmazlığına benzer bir senaryonun, İzmir'in göbeğinde de yaşanması çok da şık bir durum değildir diyorum.Ne dersiniz Sayın Başkanlar.?
 Mehmet79
 19 Temmuz 2019 Cuma 15:08
12 Eylül öncesinde Yalı Mahallesi Çiğli'ye mi bağlıymış ki tarihsel hakkı olsun? Merak ettim.
 abuzer
 19 Temmuz 2019 Cuma 15:07
UTKU BEY ZAMANINI BAŞKA YERLERE BAŞKA ŞEYLERE HARCA PUAN KAYIP EDİYORSUN
Muhittin AKBEL yazdı... Referanduma gidin!
Yerel Yönetimler
19 Temmuz 2019 Cuma 15:21

Muhittin AKBEL yazdı... Referanduma gidin!

Muhittin AKBEL yazdı... Referanduma gidin!
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Hedefteki başkan ‘atama ve maaş’ için konuştu: Yaptığım tamamen yasal!
Yerel Yönetimler
19 Temmuz 2019 Cuma 12:29

Hedefteki başkan ‘atama ve maaş’ için konuştu: Yaptığım tamamen yasal!

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan başkanlık maaşı dışında belediye şirketinden müdür olarak ayrıca 7 bin 500 TL daha ücret almasıyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, “Hakkımda iddia edilen belediye iştirakine müdür olarak atanmam tamamen yasal olup bu görev şahsıma Karaburun belediye meclis kararı ile verilmiştir” dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ- İzmir’in Karaburun İlçesi Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın meclis kararıyla maaşı dışında kendisine belediye şirketi müdürü olarak artı 7 bin 500 TL daha maaş bağlamasının yankıları sürüyor. Erdoğan’ın kararına meclis toplantısında şerh koyan AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri konuyu yargıya taşımaya karar verirken yeni bir açıklama geldi. Erdoğan, yaptığı değerlendirmede, kendisinin aynı zamanda genel müdür sıfatı taşımasında bir yasal sorun olmadığını dile getirdi.

- KENDİSİNİ MÜDÜR ATADI, MAAŞA BAĞLADI!

Konu ile ilgili olarak Erdoğan’dan yazılı açıklama geldi. Belediye şirketine müdür olunmasının yasal olduğunu söyleyen Başkan Erdoğan şunları söyledi:

“Hakkımda yazılı ve görsel basında yer alan haberlerde; “belediye iştiraki olan Karaburun Belediye Personel Ltd. Şti.’ne kendimi müdür olarak atadığım ve ek maaş aldığım”belirtilerek, yapılan bu işlemin yasaya aykırı olduğu iddia edilmektedir.

Taşeron işçilerin kadroya alınmasını öngören 696 sayılı KHK; Belediyeler, İl Özel İdareleri ve Mahalli idarelerde çalışan alt işveren işçilerinin belediye şirketlerinde istihdam edilmesini öngörmektedir ve bu KHK ile Karaburun Belediyesi’ne bağlı Karaburun Belediye Personel Ltd. Şti. kurulmuştur.

KHK ile kurulan belediye iştirakinde belediye memurlarının çalışacağı ve görev alacağı hususu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 28. maddesinin ilk fıkrasında hüküm altına alındığı gibi yine belediye iştiraki şirketlerde hangi memurların çalışacağı hususu 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu'nun 26. maddesinde ve 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 38. maddesinde de ayrıntılı olarak hüküm altına alınmıştır.

Belediyemiz iştirakinde benim ve diğer belediye başkanlarının görev almasının temel dayanağı; anılan yasa maddelerindeki açık amir hükümlerdir. Konuya ilişkin Yüksek Danıştay 10. Dairesi'nin 16.12.2003 tarih ve 2001/4312 E., 2003/5197 K. sayılı kararında belediye iştiraklerinin oluşturduğu şirketlerin bünyesinde ve yönetiminde belediye yöneticilerin bulunmasında herhangi bir sakınca bulunmadığına karar verilmiştir.     Yine aynı şekilde Yüksek Sayıştay Temyiz Kurulu'nun 17.03.2015 tarihli kararında; belediye, il özel idareler ve mahalli idare birliklerinde görev yapan memurların yerel yönetim şirketlerinde yönetim ve denetim kurulu üyesi olarak görev yapabileceklerine karar vermiştir.

Hakkımda iddia edilen belediye iştirakine müdür olarak atanmam tamamen yasal olup bu görev şahsıma Karaburun Belediye Meclis kararı ile verilmiştir. Bu konu ile ilgili olarak basında çıkan haberlerin tamamı karalamaya yönelik olup görevimin dayanağı yukarıda ayrıntılı olarak izah edilen yasa maddeleri ve yüksek mahkeme kararlarıdır”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 ANIL
 19 Temmuz 2019 Cuma 15:20
YASALARA UYGUN OLAN HER ŞEY ETİK DEĞİLDİR BAŞKANIM.
 alo
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:52
ALO BAŞKANIM ŞOKMU MUTLUSUNUZ
 alo
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:44
100 GÜNDE NELER YAPILIR KENDİ MAAŞIMA KAYMAK KATTIM VARMI YAN BAKAN EYETTTT ASLAN SOSYAL DEMOKRAT
 alo
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:42
ÖZÜRÜN KABAHATINDAN BÖYÜK
 abuzer
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:38
EĞERKİ CHP BUNUN İPİNİ ÇEKMEZSE SON BİR YILDA TOPLADIĞI TÜM ENERJİYİ KAYIP EDER
 ahmetsezai
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:34
CHP İzmir il başkanı ,yapmazsa parti genel merkezi duruma derhal el atmalı,bu etik dışı uygulamaya son vermelidir.CHP kültürü herşeyden önce etik olmayı gerektirir.Ayıpladığımız işleri yapamazsınız.Parti göreve...
 Ercan sevin.
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:23
Başkandan müdür olurmu.hiç uygun değil.
 ahmet
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:15
hanımefendiyi kutluyorum..örnek bir chp'li davranışı sergilemiş..
 Bucalı
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:13
Yasal deyip olayı kapatmak istiyor..genel başkanın bu konuyla ilgili ne diyecek merak ediyom..
 Işık Dikicigil
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:08
BÜLENT ARINÇ'IN YİK E ÜYE SEÇİLMESİ DE YASAL . İÇİNE SİNİYOR MU ? DAMADIN HAZİNE BAKANI OLMASI DA YASAL
Denizli'de kan donduran olay: Sevgilisi çekiçle öldürdü!
Ege
19 Temmuz 2019 Cuma 15:13

Denizli'de kan donduran olay: Sevgilisi çekiçle öldürdü!

Denizli'nin Bekilli ilçesinde, Hasine Şanlı'nın (41) ölümüyle ilgili gözaltına alınan sevgilisi T.A. (51), sorgusunda cinayeti kabul etti. T.A.'nın olaydan önce sevgilisi evde olmadığı için camı kırarak içeri girip, bir süre uyuduğunu ardından eve gelen Şanlı ile tartıştığı sırada çekiçle kafasından vurup, öldürdüğünü söylediği öğrenildi. T.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Uşak'ın Karahallı ilçesinde eğlence merkezinde çalışan Hasine Şanlı, dün işe gitmeyince, arkadaşları cep telefonunu arayarak ulaşmaya çalıştı. Telefonla ulaşamayan arkadaşları, saat 16.00 sıralarında, Şanlı'nın Denizli'nin Bekilli ilçesindeki evine gitti. Evin arka penceresinin kırık olduğunu gören arkadaşları içeri girdiğinde Şanlı'yı yatak odasında kanlar içinde buldu. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerince yapılan kontrolde Şanlı’nın hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekiplerince yapılan incelemede ise Şanlı'nın başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirlendi. Şanlı'nın eğlence mekanlarında çalışan iş arkadaşları da olay yerine geldi. Şanlı'nın cesedi, otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı. Hasine Şanlı'nın cenazesi evden çıkarılırken, arkadaşları gözyaşları döktü.

Hasine Şanlı’nın ölümüyle ilgili polis ekiplerince başlatılan çalışmada, bir süredir ilişki yaşadığı T.A.'nın şüpheli olduğu belirlendi. T.A.'nın 10 gün önce, Şanlı’nın ayrılmak istemesi üzerine kadının evinin önünde silahla havaya ateş açtığı öğrenildi. Şanlı'yı öldürüp kaçtığı öne sürülen T.A., Çivril ilçesinde polis ekiplerince yakalandı.

T.A.’nn emniyetteki ifadesinde suçu itiraf ettiği bildirildi. T.A.'nın olaydan önce Şanlı evde yokken camı kırıp konuta girdiği, alkollü olduğu için bir müddet uyuduğu, daha sonra eve gelen Şanlı ile aralarında çıkan kavga sırasında sevgilisinin başına çekiçle vurarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen T.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İZENERJİ'de toplu sözleşme sevinci!
Yerel Yönetimler
19 Temmuz 2019 Cuma 14:21

İZENERJİ'de toplu sözleşme sevinci!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İZENERJİ şirketi ile işyerinde örgütlü Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Genel-İş İzmir 2 No'lu Şube arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlandı, imzalar atıldı. Genel İş 2 No'lu Şube Başkanı Arif Yıldız, İZNERJİ işçilerinin sosyal hakları için verdikleri mücadelenin karşılığını aldıklarını belirterek, "22 yıldır toplu iş sözleşmesi yapan İZELMAN ile bütün sosyal haklarımız eşitlendi" dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin temizlik, park bahçeler, fen işleri, katı atık, çevre temizliği, makine atölyeleri, İZSU, ESHOT, hastane ile huzurevleri gibi 20 biriminde çalışan işçilerin ekonomik ve sosyal haklarının yeniden belirleneceği toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı.

DİSK'e bağlı Genel-İş İzmir 2 No'lu Şube ile Büyükşehir Belediyesi arasında süren görüşmelerin ardından, sözleşme imzalandı. Buna göre bin 80 İZENERJİ işçisine, bin 100 TL zam yapılmış oldu. Sözleşmede ilk kez yer alan gıda fişi de kabul gördü. İşçiler ilk kez bin 100 TL gıda fişi alacak. Yine ilk kez evlenen çiftlere ve çocuklarını sünnet ettirecek ailelere yılda iki kez olmak üzere 279 TL yardım yapılacak. Kanun hükmünde kararname (KHK) ile kadroya geçen 800 işçi de, toplu iş sözleşmesinde yer alan idari maddelerden faydalanacak.

'HİÇ KİMSE MAĞDUR OLMADI'

Genel İş 2 No'lu Şube Başkanı Arif Yıldız, KHK'lı 800 işçiye verilecek olan 416 TL'lik gıda fişi için belediye meclisinden onay alınacağını açıkladı. Yıldız, "İZENERJİ'de bir işçi eğer bekarsa, en düşük 3 bin 277 TL, evli ve 2 çocuklu ise 3 bin 691 TL alıyordu. Şimdi taban ücretin en düşüğüne yüzde 22, en yükseğine yüzde 31 zam yapıldı" dedi. Hiç kimsenin mağdur olmadığını belirten Yıldız, "Kimsenin burnu kanamadan toplu iş sözleşmesini tamamladık. İyi bir sözleşmenin altına imza attık. 'Söz, karar, yetki tabanındır' dedik ve tabanın onayladığı bir sözleşmeyi kabul ettik. 22 yıldır toplu iş sözleşmesi yapan İZELMAN ile bütün sosyal haklarımız eşitlendi. Çocukları okuyan işçiler için eğitim yardımlarına yapılan zamlar da beklediğimiz seviyeye çekildi" diye konuştu. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 İzmir’de işçi
 19 Temmuz 2019 Cuma 15:23
Sen TİS 8 ay da çözeme bu rakamları işçiye sormayacağım de sıkışınca işçiye sor işçi 8 ay zaten hangi paraya çalışacağını bilmeden çalışıp muhtaç et sonra kimse mağdur olmadı Büyüksün Arif Başkan Çok Büyüksün
 
 19 Temmuz 2019 Cuma 15:14
neye göre 1100 zam yapılmış acaba ? iyi bi sözleşmeye imza attık demiş bide utanmadan.. yazık ya arif yıldız o koltukta oturmayı haketmiyorsun !!
İzmir'de düğmeye basıldı: FETÖ'nün askeri yapılanması çökertildi!
Güncel
19 Temmuz 2019 Cuma 11:01

İzmir'de düğmeye basıldı: FETÖ'nün askeri yapılanması çökertildi!

İzmir merkezli 12 ilde, FETÖ/PDY'nin Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki kripto yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 52 şüpheliden 20'si gözaltına alındı. Şüpheli mahrem imamların, 15 Temmuz öncesinde İzmir'deki Hava Teknik Okullar Komutanlığı ile 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nı 2 farklı yapı olarak yönettiği, darbe teşebbüsü sonrasında ise yeniden yapılanmak için 2 grubu birleştirdikleri ve kripto elemanlarıyla yüz yüze görüşme yaptıkları saptandı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Hava Kuvvetleri Komutanlığı içindeki FETÖ/PDY üyelerine yönelik bir süredir sürdürdüğü soruşturmada, kripto örgüt üyeleri ile bağlı bulundukları mahrem imamların isimleri tek tek tespit edildi. Toplam 52 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 20'si İzmir, Samsun, İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Isparta, Konya, Uşak, Afyonkarahisar, Aydın, Bursa ve Manisa'da yapılan eş zamanlı operasyonla yakalanarak, gözaltına alındı.

HAKLARINDA YAKALAMA KARARI BULUNAN 14 ŞÜPHELİ DE YAKALANDI
Operasyonda baskın düzenlenen örgüte ait hücre evlerinde, haklarında farklı soruşturmalarda  örgüt üyeliği suçlamasıyla yakalama kararı bulunan 14 şüpheli de yakalandı. 14 şüpheliden birinin eski emniyet müdürü, ikisinin üsteğmen olduğu bildirildi.

15 TEMMUZ SONRASI ÖRGÜT YENİ YAPILANMAYA GİTMİŞ
Gözaltına alınan şüphelilerin, farklı kurumlarda yönetici ya da öğretmen olarak görev yapmalarına rağmen, 'mahrem imam' olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığı içerisindeki örgüt üyelerini yönettikleri saptandı. Hakkında gözaltı kararı verilen ve firari olan C.A.'nın 15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul ayağında görev aldığı, direk olarak Adil Öksüz ile Kemal Batmaz'la bağlantıda olup, onlardan talimat aldığı ifade edildi.

Soruşturmada şüphelilerin, asker içerisindeki kripto elemanlarıyla örgütü yeniden canlandırmak için yaptıkları planlar deşifre edildi. Mahrem imamların 15 Temmuz öncesinde İzmir'in Gaziemir ilçesindeki Hava Teknik Okullar Komutanlığı ile Çiğli'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nı 2 farklı yapı olarak yönettiği, darbe teşebbüsü sonrasında ise yeniden yapılanmak için 2 gurubu birleştirdikleri ve asker içerisindeki kripto elemanlarıyla, telefon ya da şifreli yazışma yerine, yüz yüze görüşmeler yaptıkları saptandı. Tamamı örgütün şifreli haberleşme sistemi ByLock'u kullanan şüphelilerle birlikte çok sayıda sahte kimlik ile 29 bin 820 euro, 9 bin 515 dolar, 11 bin 370 TL ve dijital materyaller ele geçirildi. (DHA)
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Sarı Çizmeli Memed'A.
 19 Temmuz 2019 Cuma 12:05
Askeri yapılanma, akademik yapılanma, emniyetteki/yargıdaki yapılanma, fetöcü(!) kadınlar yapılanması, muhabbet kuşu sevenler derneklerindeki fetöcü(!) yapılanma vs kesmiyor artık baylar... SİYASİ YAPILANMADAN haber verin, siyasi yapılanmadan!!!!!
Datça'daki orman yangının sebebi belli oldu: İşte tazminat miktarı
Ege
19 Temmuz 2019 Cuma 16:11

Datça'daki orman yangının sebebi belli oldu: İşte tazminat miktarı

Muğla Orman Bölge Müdürü Enver Aydın, Datça ilçesinde geçen ay makilik alanda çıkan ve 20 hektarlık alanın kül olduğu yangının, bir GSM şirketine ait enerji nakil hatlarından çıktığını söyledi. Müdür Aydın, "Savcılığa başvuru yaptık ve ilgili şirket hakkında 1 milyon liralık tazminat davası açtık. Hukuki süreç devam ediyor" dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Muğla Orman Bölge Müdürü Enver Aydın, Dalaman ve Datça ilçelerinde çıkan orman yangınlarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Ula Helikopter Pisti'nde düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aydın, "Dalaman'da 10 Temmuz saat 15.10'da başlayan yangın, rüzgarın şiddeti ve nemin düşük olması nedeniyle hızla ilerledi. Yangına ekiplerimiz 13 dakika içinde müdahale etti. Bölgedeki tüm ekiplerimiz çalışmaya başladı. Yangın esnasında Türkiye'nin çeşitli illerinden 108 arazöz, 25 su ikmal aracı, 10 müdahale aracı, 15 dozer, 19 helikopter ve belediyelerden gelen 18 itfaiye aracı çalıştı. 770 personel görev aldı. Zarar gören alan 400 hektar civarında ancak bu net bir veri değil. Alanda ölçme çalışmaları devam ediyor" diye konuştu.

'KARŞI ATEŞ YÖNTEMİYLE İLERLEMESİNİ DURDURDUK'
Aydın, yanan bölge ile yerleşim yerlerinin iç içe olmasının kendilerini sıkıntıya düşürdüğünü belirterek, şöyle konuştu:

"Yangın kuzeyden esen rüzgarın etkisiyle Göcek'e doğru hızla ilerlemekteydi. Bizim önceliğimiz insanımızın zarar görmemesiydi. İlk amacımız bu olmasaydı belki ormanımız daha az zarar görürdü. Fakat önemli olan insanımızın zarar görmemesiydi. Yanan alanları yeniden ağaçlandırabiliriz. Ama insanımız zarar görseydi bunun telafisi olmayacaktı. Yangının çıkış sebebiyle ilgili, kaza olduğuna inanıyoruz. Jandarma, olay yeri inceleme ekipleri ve biz inceleme yaptık. Kesinlikle terör amaçlı bir yangın değil. Bunu net olarak söyleyebiliyoruz. Fakat net olarak şundan dolayı çıktı da diyemiyoruz. Sebebi araştırılıyor. Yangın gece saatlerinde Göcek'e doğru ilerliyordu. Büyük bir tehlike vardı. Karşı ateş yöntemini kullanarak, Göcek'in kuzey sınırında bir şerit açtık. Arazözleri yerleştirerek, gerekli tedbirleri aldıktan sonra karşı ateş açarak yangının Göcek'e ilerlemesini durdurduk. Bu şekilde tehlikenin karşısına geçmiş olduk."

DATÇA YANGINIYLA İLGİLİ 1 MİLYONLUK DAVA AÇTILAR
Muğla Orman Bölge Müdürü Demirci ise Datça'da geçen haziran ayında çıkan yangının bir GSM şirketine ait enerji nakil hatlarından kaynaklandığı belirterek, "İlgili firmaya 1 milyon liralık tazminat davası açtık. Bunların bir kısmı ağaçlandırma, bir kısmı da söndürme masrafları için. Suç tutanağı düzenlendi. Cumhuriyet savcılığına intikal ettirildi. Bilirkişi raporları var. Hukuki süreç devam ediyor" dedi. (DHA)
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Başkan Soyer’den 100 gün raporu: Neler yapıldı?
Yerel Yönetimler
19 Temmuz 2019 Cuma 11:38

Başkan Soyer’den 100 gün raporu: Neler yapıldı?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilk 100 günde yaptıklarıyla önümüzdeki beş yıla dair önemli sinyaller verdi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Mazbatasını 8 Nisan 2019’da alan ve başkanlık görevinde 100 günü geride bırakan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, seçim döneminde söz verdiği projeleri hayata geçirmeye başladı. İlk iş olarak en düşük oy aldığı Kiraz ilçesinin Dokuzlar Mahallesi ile en yüksek oy aldığı Karşıyaka'nın Bostanlı Mahallesi'ne giden Soyer, Dokuzlar'da iletilen talepleri hızla gündeme alarak ilçe, mahalle ve köy ayırt etmeden şehrin tümüne yayılacak bir hizmet anlayışını benimseyeceğini gösterdi.

HALK ULAŞIM SEFERBERLİĞİ BÜYÜYOR
İzmir’de ulaşımı daha komforlu ve keyifli hale getirmek isteyen Tunç Soyer, ilk 100 günde önemli hamleler yaptı. Halk Ulaşım Seferberliği'nin ilk adımı olarak “Baykuş Seferleri” uygulaması hayata geçirildi, gece de toplu ulaşım imkanı sağlandı. “Halk Taşıt” uygulamasıyla, sabah 05.00-07.00, akşam 19.00-20.00 saatleri arasında toplu ulaşım araçları yüzde 50 indirimli tarifeye geçti. 0-5 yaş arası çocuğu bulunan sosyal destek kapsamındaki dar gelirli ailelere de ayda 10 binişlik ulaşım kartı verilmesi kararlaştırıldı. Halk Taşıt uygulaması muhtarlara da yansıdı. Başkan Soyer'in talimatıyla kentte görev yapan muhtarlar için toplu ulaşım, mesai saatleri içinde ücretsiz hale getirildi.

BUCA TRAFİĞİ RAHATLAYACAK
İzmir trafiğini rahatlatmak için çalışmaları hızlandıran Soyer, Altınyol’un sahil tarafının genişletilerek 3 şeritten 4 şeride çıkarılmasıyla ilgili çalışmaları ve 28 kilometre uzunluğundaki Adnan Menderes Havalimanı-Karabağlar-Halkapınar metro hattının proje hazırlıklarını da başlattı. Temmuz ayında ise ulaşımla ilgili büyük bir müjde geldi. 18 aydır Ankara'dan onay bekleyen İzmir'in öncelikli toplu ulaşım projesi Buca Metrosu, yatırım programına alındı. İhale sürecinin tamamlanmasından sonra önümüzdeki yıl inşaat çalışmalarına başlanacak ve beş yıl içinde Buca Metrosu hizmete açılacak. Seçim öncesinde "İzmir ekonomisine kadın ele değecek" diyen Soyer, 100 kadın otobüs şoför&u uml; istihdam etmek üzere çağrı yaparak kadınların ön plana çıkacağının da altını çizmiş oldu.

SUDA İNDİRİM TASARRUFLA BİRLİKTE GELDİ
İzmirlilerin bütçesine katkıda bulunmak amacıyla İzmirlilerin bütçesine katkıda bulunmak ve su tasarrufu sağlamak amacıyla üç kademeli su tarifesine geçilmesini sağlayan Soyer, suyun birim fiyatını da düşürdü. Soyer, bizzat kendisinin de katıldığı Kadifekale'deki temizlik seferberliğinin ise tüm kente yayılacağını, İzmir'in tertemiz bir şehir olacağını söyledi.

SOYER'İN VİZYONU KADİFEKALE ÖRNEĞİNDE HAYAT BULACAK
İzmir'i tarımsal kalkınmanın başkenti haline getirmek üzere önemli adımlar atan ve göreve geldiğinde ilk büyük toplantısını 105 tarımsal kalkınma kooperatifinin yöneticileriyle yapan Soyer, Süt Kuzusu projesini büyütmek için Bergama'daki tarım kooperatiflerinin yetkilileriyle bir araya geldi. Kadifekaleli kadınları içine alan bir kooperatif kurmak için çalışma başlatan Başkan, 30 ilçede üretici pazarı açma hedefinin ilk adımını ise yine Kadifekale de attı. 20 Temmuz'dan itibaren her cumartesi Kadifekale'de Pagos Üretici Pazarı kurulacak.

HALKIN KATILIMI VE ŞEFFAFLIK ÖN PLANDA
Soyer, karar alma süreçlerine kent halkının katılımı sözünü de İzmir Buluşmaları ile somutlaştırdı. 17 Haziran'da Kültürpark üzerine yapılan toplantının ardından, İzmir Buluşmaları'nın ikincisi 18 Temmuz’da İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde “Tarım ve Sağlıklı Gıdaya Erişim” başlığı altında gerçekleştirildi. Eylül ayına kadar tamamlanması planlanan ve 2020-2024 yıllarını kapsayan “stratejik plan” çalışmaları da katılımcı bir süreçle ilerliyor. Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden açılan “İzmir İçin Bir Projem Var” sayfasından İzmirliler öneri ve projelerini iletebiliyor.

SAHADA OLACAK
Seçim döneminde ilçe belediyeleriyle eşgüdüm içinde çalışacaklarını, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başlarsa makam odasında değil, alanda olacağını ve vatandaşların talep ve önerilerini yerinde dinleyeceğini vurgulayan Soyer, bölgesel toplantıların ilkini ise Gültepe'de yaptı ve 25 mahalle muhtarıyla aynı masanın etrafında buluşarak, tüm muhtarları tek tek dinledi.

İZMİR DÜNYAYA AÇILIYOR
Başkan Soyer, “Dünya Kenti İzmir” hedefine ulaşmak amacıyla uluslararası iş birlikleri için de yoğun mesai harcıyor. Brüksel'de İzmir Tanıtım Ofisi açmak üzere hazırlıklarını sürdüren ve geçtiğimiz günlerde dünyanın sayılı yerel yönetim birliklerinden Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Yönetim Kurulu'na seçilen Soyer, yurt içinde de İzmir’in stratejik konumunu güçlendiren çalışmalarını hızlandırdı. Ege Belediyeler Birliği Başk anı seçilen Soyer, “ Sadece İzmir'de değil, Ege’de tarımsal üretim yapan kooperatifleri destekleyip güçlendireceğiz. İzmir Körfezi için de birlikte çalışacağız” sözleriyle Ege'deki yerel yönetimlerle ortak çalışmalar yapacaklarının ipuçlarını verdi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM
Soyer, iklim kriziyle mücadele etmek için uzun dönemli stratejisini de hazırlıyor. Bu kapsamda İzmir’de yenilenebilir enerjiye dayalı sürdürülebilir bir yaşam oluşturma hedefi doğrultusunda planlama yapılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulma çalışmaları son aşamaya gelen İklim Değişikliği Daire Başkanlığı çatısı altında ise Yenilenebilir Enerji Şube Müdürlüğü'nün açılması hedefleniyor. Soyer, İzmir ili genelinde fayton taşımacılığını durdurarak “oy hakkı olmayanların da belediyesiyiz” sözünü doğruladı. İzmir Flamingo Doğa Parkı’nın kurulması için de tüm ha zırlıklar tamamlandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Karşıyakalı
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:57
Başkanımızdan memnunuz, gönlümüz ferah. Emanet doğru ellerde. Aşağıdaki arkadaşın belirttiği -bazı yol geçişlerinin yol altına alınması- konusu önemli. Bu konuda hızlı aksiyon alınmasını bekliyoruz.
 Popülizm güzel
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:47
Baykuş seferleri, halk taşıt ve muhtarlara bedava seyahat gibi popülizm işleri tamam da şimdi gerçek projeleri bekliyoruz. Ama -cek, -cak sözleri yerine; yapıldı, bitirildi, devreye alındı sözlerini duymak istiyoruz. Evet Tunç Başkan Halep orada ise arşın burada. Bekliyoruz.
 Gürkan
 19 Temmuz 2019 Cuma 13:06
Bu şehrin en büyük problemi çarpık yapılaşmadır. 100 gün içinde neler yapıldı ve önümüzdeki 5 yıl içinde neler yapılacak? 100 gün içinde 3 yerde ( Alsancak Gar önü, Basmane Meydanı ve Karşıyaka İskele önü ) yolun yer altına alınması için çalışmalar başlayacaktı. 100 gün içinde bu 3 proje için ne gibi bir çalışma yapıldı? Vaat edilen yeşil alanlar vardı: portakal vadisi, Yeşildere rekreasyon alanı gibi. 100 gün içinde herhangi bir çalışma yapıldı mı? Proje yarışması yapılacaktı. Buca-otogar arası yapımı devam eden tünel ve diger işler hangi aşamada? Tünel inşaatının durduğu söyleniyor. Doğru mu? Rekor asfalt yılı olacaktı. Yazın ortasına geldik; herhangi bir çalışma oldu mu? ...
 ibrahim
 19 Temmuz 2019 Cuma 12:47
peki, şimide de Yaşar Kemal mahallesinde oturan ve Mersinli tarafında çalışan biri olarak benim için 100 günde ne oldu? 1- 17 toki hattının güzergahı değişti. otobanda dönüp duruyoruz ve 10 dk yol daha da uzadı. ayrıca uzayan güzergah üzerinde durak yok. yani uzayan yol kimsenin işine yaramıyor. 2- Başkan Aziz Kocaoğlu döneminde 90 sn olması için çalışılan metro sefer aralıkları 6-7 dakikaya çıktı. Bakmayın siz ekranda 5 dk yazıdğına. 6-7 dakikadan önce gelen yok. 3- Otobüs klimaları bu sene bakıma girmediği için sıcak havalarda fırın içinde yolculuk ediyor hale geldik. Kalp veya tansiyon hastaları fenalaşmadıysa bu bir şanstır. 4- Eskiden işyerinde 1 m3 suya 82 TL ödüyordum. %10 luk indirim ile yine 82 TL ödeyeceğim ortaya çıktı. Matematiği güçlü olan cevap verebilir. 5- Ara sıra da olsa otobüs arızası yaşar ve yolda kalırdık, şimdi 17 toki hattına en eski ve bakımsız araçları verdikleri için bu yolda kalmalar sıradan hale geldi. 6- Halk taşıt projesi 1 saat uzatıldı diye haber geldi ama bizim ve pek çoklarının o uzatılan saatlerde hiç otobüs seferi olmadığı ortaya çıktı. Ayrıca bu projenin vatandaşın cebiyle değil, yoğunluğu dağıtmak adına yapıldığı da belli oldu. 7- Birlikte yönetiyoruz adı altında yapılan toplantıların gerçekten uzak olduğu ortaya çıktı. En son tarım ürünlerini nasıl yetiştirelim diye ilan edilen bir toplantı yapıldı. Biz sadece saksıda çiçek yetiştiren insanlarız bize sorularak ne cevap alınması beklendi bilemiyorum. Birde işin bu tarafları var diye yazdım. Selametle
Hanzade ÜNUZ sordu... İZİKAD Başkanı Huriye SERTER yanıtladı... Biz vazgeçmeyen kadınlarız
İş Dünyası
19 Temmuz 2019 Cuma 13:01

Hanzade ÜNUZ sordu... İZİKAD Başkanı Huriye SERTER yanıtladı... Biz vazgeçmeyen kadınlarız

Hanzade ÜNUZ sordu... İZİKAD Başkanı Huriye SERTER yanıtladı... Biz vazgeçmeyen kadınlarız
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

MHP İzmir'den Soyer'e 'Pagos' tepkisi!
Politika
19 Temmuz 2019 Cuma 11:14

MHP İzmir'den Soyer'e 'Pagos' tepkisi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Kadifekale’de Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulması planlanan üretici pazarına “Pagos” ismi verilmesine tepki gösterdi. Şahin, “Tunç Soyer ve CHP zihniyeti Türk’e, Türk’ün değerlerine ve Türk kültürüne düşmanlığını bir kez daha ortaya koymuştur. Kadifekale’ye Pagos, demekle Tunceli’ye Dersim demek arasında zihniyet farkı yoktur. Biz Atatürk ve İstiklal Şehri İzmir’den Hasan Tahsin sesi yükselttiğimizde ne yapacağını şaşıranlar Türk topraklarına “yunan ismi” vermekle nereye hizmet etmektedirler” dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, yaptığı yazılı açıklamada , Kadifekale’de Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulması planlanan üretici pazarına “Pagos” ismi verilmesine tepki gösterdi. Şahin, “Türk Şehircilik anlayışından, vatan değerlerinden ve gerçeklerden son derece uzak olan CHP belediyeciliği Türk ve Atatürk düşmanlığı yapıyorsa bunu açıkça ifade etmelidir. Böyle gizli “antik yunan seviciliği” ile nereye kadar gideceklerdir. İçlerinde başka ülke ve milletlerin sevdasını taşıyanlar Atatürk’ün şehrine nasıl hizmet edecekler. Sayın Soyer İzmirlileri tanımamış, İzmir’i anlamamış ve bin yıllık Türk şehri olan İzmir’in Büyükşehir Belediye Başkanlığının ağırlığını kaldıramamış şaşkınlıkla yönünü Yunanistan’a çevirmiştir” dedi.

PROJENİN ÖZÜNÜ DESTEKLİYORUZ
“Yerel kalkınma, kadınlara destek, el emeğine sahip çıkma ve üreticileri pazarlarda tüketiciyle buluşturma faaliyetlerini destekliyoruz. Bunlar bizim “Üretken Belediyecilik” anlayışımızın projelerimiz fakat Türk topraklarına “antik yunan” isimleri vermek büyük bir gaflet göstergesidir. Bu gafletin bizi nereye götüreceğini İzmir’in kanaat önderlerine ve halkımıza sormak istiyorum.” Açıklamasını da yapan İl Başkanı Şahin, Yunanistan’la Akdeniz’de neredeyse savaş halinde olduğumuzu da vurguladı.

YUNANİSTAN’DA ÖRNEĞİ YOK!
Sayın Soyer bana İskece’de, Gümülcine’de, Selanik’de ve Kavala’da bir tane böyle Türk İsmi taşıyan organizasyon gösterebilir mi diye de soran Şahin, “Tunç Soyer ve CHP zihniyeti bu girişimleriyle Türk’e, Türk’ün değerlerine ve Türk kültürüne düşmanlığını bir kez daha ortaya koymuştur. Kadifekale’ye PAGOS, demekle Tunceli’ye DERSİM demek arasında zihniyet farkı yoktur. Biz Atatürk ve İstiklal Şehri İzmir’den HASAN TAHSİN sesi yükselttiğimizde her türlü eleştiriyi yapanlar. Türk topraklarına yunan ismi vermekle nereye hizmet etmektedirler” diyerek sorularını sürdürdü.

ŞEHİRLER ÇOCUKLARIMIZ GİBİDİR
MHP İl Başkanı Şahin “Şehircilik çok önemli bir konu, gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekiyor. Şehirler bize emanet çocuklarımız gibidir. Çocuklarımıza Yunan ismi veriyor muyuz? Onlara bu önemle sahip çıkmalı ve değer vermeliyiz. Bir de meselenin “vatan” kavramı ile kuvvetli bağları var. Bu bağları örselemek, yok saymak ve başkalaştırmak çok büyük bir yanlışın altına imza atmaktır” görüşlerini de ileri sürdü.

VATAN TOPRAĞI AB PARASINA TAKAS EDİLEMEZ!
İl Başkanı Şahin son olarak, “Sayın Soyer’in AB’den çok büyük destekler aldığını biliyoruz! Şayet bu isimlendirmeler AB’den proje parası almak için onlara şirin gözükmekten doğuyor ise, bu çok daha büyük bir yanlıştır. Vatan toprağını parayla takas etmek affedilemeyecek bir girişimdir. Sayın Soyer ve CHP bu zihniyeti derhal terk etmeli ve bu hatadan dönmelidir” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Falan filan
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:36
Siz hiç kadifekaleye çıktınızmı yolu ve alt yapısı olmayan en ufak bir depremde yerle bir olacak evlerin bulunduğu giriş ve çıkışlarında tomalar ve özel harekat polisleryle dolu varoş malahlelerin olduğu belediyenin bir çivi bile çakmadığı pazarının marketinin olmadığı izmirin merkezi sen burada yok pagos olsun yok anasının a ı olsun göz boyamaktan başka bir iş yapılmayan koca köy İzmir arkasındakilerde şak şakçı zihniyet
 karşıyakada yaşa
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:21
Tarihi okumadan,Yapılmak istenenleri anlamadan konuşunca altı böyle boş kalıyor.eğitim şart diyoruz.
 SOKAK
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:11
Sayın ŞAHİN için, "polemik oluşturma" konusunda yüksek lisans yapmış diyorlar ve de yüksek lisans hocasının da Sayın BAHÇELİ olduğu söyleniyor...
 Aysel
 19 Temmuz 2019 Cuma 14:06
Siz vatanı satınız
 VsV
 19 Temmuz 2019 Cuma 13:01
Hacı abi o zaman Agora'ya "Angara", Symrna'ya "Simlice", Homeros Vadisi'ne "Hüseyince" falan diyelim sen mutlu olacaksan. Demreli Noel Baba'ya "Nail Baba" da diyebiliriz.Aynı zihniyetteki insanlar değil miydi "Shakespeare Müslümandı adı da Şeyh Pir'di" diyen. Haydi isim önerinizi bekliyoruz.Ülkeyi iktidar partisiyle birlikte çıkmaza sürüklüyorsunuz ona sırtınızı dönün, burada antik bir ismin pazara verilmesini gündeme getirin.Dostlar alışveriste görsün biz de birşeye itiraz edelim tadında bir çıkış.
 Mehmet79
 19 Temmuz 2019 Cuma 12:56
muhalefet edecek başka bir şey bulamadınız galiba.
 Zb ye cevap
 19 Temmuz 2019 Cuma 12:29
İşte bu umursamazlık bizi buraya geyirdi. Oku iyice adamın ifadelerini. Doğruyu söyleyince suç mu oluyor. Yunan bunu yapıyor mu? Fesli manyak gibi bir laf bu ZB keşke yunan girseydi diyenlerle aynısınız. Yuh
 Zb ye cevap
 19 Temmuz 2019 Cuma 12:29
İşte bu umursamazlık bizi buraya geyirdi. Oku iyice adamın ifadelerini. Doğruyu söyleyince suç mu oluyor. Yunan bunu yapıyor mu? Fesli manyak gibi bir laf bu ZB keşke yunan girseydi diyenlerle aynısınız. Yuh
 enver olgunsoy
 19 Temmuz 2019 Cuma 12:17
böylesi saçma polemikler nedeni ile bu toprakların insanları olan Homeros Galenos gibi tüm dünyanın tanıdığı değerlere sahip çıkmada çekingenlik duyuluyor bu şehirde..Tüm bunlar şehrimize değer katan unsurlardır.
 Sarı Çizmeli Memed'A.
 19 Temmuz 2019 Cuma 12:12
Kaşlarını yapay biçimde çatıp ona buna saldırarak öd koparacağını falan sanan devlet bahçeli, akepe'nin "milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diye böbürlenen başı rte'nin "getir götür" işlerinin gönüllü yükleniciliğine soyunurken "milliyetçi duygu"larınız neredeydi bay Şahin?
İzmir takımlarının fikstürleri belli oldu
Spor
19 Temmuz 2019 Cuma 11:35

İzmir takımlarının fikstürleri belli oldu

İzmir’in üç takımının olduğu Spor Toto 1. Lig'de 2019-2020 sezonu fikstür çekimi yapıldı. Yeni sezonda Altay, Altınordu ve Menemenspor Süper Lig’e çıkmak için mücadele edecek.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ- Altay, Altınordu ve Menemenspor’un mücadele edeceği TFF 1. Lig, 16, 17, 18 ve 19 Ağustos 2019 tarihlerinde oynanacak maçlar ile başlarken, sezon 2 Mayıs 2020 tarihinde tamamlanacak. TFF 1. Ligde 24. ve 27. hafta maçları hafta içi oynanacak.

Üç İzmir takımının birbiriyle oynayacağı derbi maçlar şu şekilde:

8 Hafta: Altınordu – Altay
9 Hafta: Altay – Menemenspor
17 Hafta : Altınordu – Menemenspor

ALTAY'IN 2019-2020 SEZONU FİKSTÜRÜ

ALTINORDU'UN 2019-2020 SEZONU FİKSTÜRÜ

MENEMENSPOR'UN 2019-2020 SEZONU FİKSTÜRÜ

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

CHP’li Vekil Sertel: Büyük iller ‘Adalet Yürüyüşü’ sayesinde alındı!
Politika
19 Temmuz 2019 Cuma 15:11

CHP’li Vekil Sertel: Büyük iller ‘Adalet Yürüyüşü’ sayesinde alındı!

İzmir Milletvekili Sertel geride kalan 31 Mart yerel seçimlerinde partisinin başarılı bir sınav vermesiyle ilgili konuşurken, “CHP’nin örgütlerinin çok öne çıktığı bir seçim yaşadık. Türkiye’deki bütün büyük illerin alınışının temelini Adalet Yürüyüşü oluşturdu. Kemal Kılıçdaroğlu’na en sağdan en sola kadar herkes güveniyor. Herkes onun etrafında bütünleşti ve son seçimde oy verdi” dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Sonsöz TV’de yayınlanan Günaydın Ege Programına konuk oldu ve Aslı Eren’in sorularını yanıtladı.

Yıllarca gazetecilik yapmış olan Vekil Sertel kaleme aldığı ve geçtiğimiz günlerde raflarda satışa sunulan ‘Ah Şu Gazeteciler’ adlı kitabı hakkında bilgiler verdi.

Sertel, İstanbul seçimleri, ülkenin yaşadığı ekonomik kriz, işsizlik, İzmir yerelindeki kalkınma hamleleri konularında önemli açıklamalarda bulundu.

KİTABIN İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ KISMI GELECEKTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM
Sertel, “Kitap bazı engellerle de karşılaşıyor. Henüz D&R mağazalarına sokamadık kitabı. Bazı televizyon yayınları ve Kırmızı Kedi Kitabevi’nden satılıyor. Bazı gazeteci arkadaşlarımın gülümseten anılarını paylaştım bu kitapta. Anlatanlar azaldıkça o anılar uçup gidiyor. Bu kitap aslında tamamlanmış bir kitap değil, ikincisi ve üçüncüsü de gelecektir diye düşünüyorum. O kadar çok yazılacak öyküler var ki İzmir basınında. Bir kısmını sakladım. 320 sayfa oldu, yeter artık. İkinci, üçüncü kısmı çıkabilir ama asıl meslekte genç yetişen gazetecilere örnek olabilecek haber atlatmalardan tutun, asparagas habere kadar her türlü öykü var. O dönemki teknoloji ile şimdikini de kıyaslayabilir gazeteciler” dedi.Ä°zmir Milletvekili Sertel gazetecilerin anılarını kaleme aldı

VEKİLLİK SONRASINDA ‘AH ŞU MECLİS’ KİTABI GELİYOR
Vekillik görevi bittiğinde ‘Ah Şu Meclis’ adıyla kitap hazırlayacağını ifade eden Sertel notlar aldığını söyledi. Bütün makamların bir gün biteceğini de sözlerine ekleyen Sertel, “Bütün makamların hepsi bir gün sona erer. O sonu düşünerek o makamda otururlarsa, çalışmalar yaparlarsa en önemli makamın halkın gönlündeki makam olduklarını görürler. İzmir’de belediye başkanlığı yapmış İhsan Alyanak vardır. Her sene ölüm anmasına gelen insanlar çoğaldıkça ben sevinirim. Böyle olmak lazım… Bazı kişiler makamdayken etrafında bir yağ tabakası olur sonra görevi bıraktığında yanında kimse olmaz. İnsanlar günün koşullarına göre belli övgüleri yapıyorlar, sonra unutuyorlar. Bazıları da bütün gücü makamdan değil kendilerinden sanıyorlar. Keramet kendilerinde değil makamdadır” açıklamasında bulundu.

BÜYÜK İLLER ADALET YÜRÜYÜŞÜ SAYESİNDE ALINDI!
Partisinin başarılı bir yerel seçim sınavı verdiğini aktaran Sertel, İstanbul’daki sonuca ayrı bir parantez açtı. Sertel, “İstanbul seçimleri Türkiye’de bir algıyı tamamen yok etti. CHP’nin seçimleri kazansa dahi sonuçların uygulanmayacağı, AKP’nin sandıklarda hile yaptığı, siz ne yaparsanız yapın kazanamazsınız dediği toplumda çok büyük bir umut oldu. Bütün bunların 806 bin oy farkıyla yenildiği bir seçim yaşadık. Eğer siz doğru bir politika izlerseniz, insanları kucaklarsanız, kullandığınız dil kapsayıcı olursa, öne çıkardığınız insanlar toplum tarafından kabul görürse sizin alamayacağınız seçim yıkamayacağınız iktidar yok. ‘14 bin oy farkıyla seçim mi alınır?’ diye bağıranlar 806 bin oy fark karşısında ne dediler? CHP’nin örgütlerinin çok öne çıktığı bir seçim yaşadık.  Türkiye’deki bütün büyük illerin alınışının temelini Adalet Yürüyüşü oluşturdu. Kemal Kılıçdaroğlu’na en sağdan en sola kadar herkes güveniyor. Herkes onun etrafında bütünleşti ve son seçimde oy verdi. İktidar zaten bizi ayırıyor. Olmadık hakaretler ettiler. Terörist dediler. Sonra aranan kişiyi TRT’ye çıkardılar. İyi ki yaptılar, milliyetçilerin oylarını da kaybettiler. Yoksa fark bu kadar olmazdı. Bazı siyasilere teşekkür ettim. Mesela Süleyman Soylu olmasaydı fark bu kadar olmazdı. Sadece CHP’nin çalışmaları yetmedi. Bunların saçma sapan açıklamaları insanlar üzerinde etkili oldu. Karadeniz’e Pontus denmesi o insanları Ekrem İmamoğlu etrafında bütünleştirdi. Bunları biz isteydik de yaptıramazdık. Teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.CHP li Sertel den Afyon ve Konya mesaisi

CHP’NİN İKTİDARI ŞART!
Ekonomik durum üzerinden konuşan Sertel, ülkenin şu an büyük sorununun işsizlik olduğunu vurguladı. Sertel, “Üretimi teşvik eden projeler oluşturmak gerek. Yatırım yapmak gerek. Bana en çok telefon iş için geliyor. Ne yapsın insanlar? Bir tek belediyelerde umut var, onlar da şişmiş. Başkanlar da ne yapsın? 40 bin kişilik kapasiteyi 80 bin yapamaz ki! İstihdamı desteklemek lazım… Tarımı teşvik etmek lazım… Tarımın mutlaka ayağa kaldırılması lazım… Aziz Başkan yaptı teşekkür ediyoruz, şimdi Tunç Bey de devam ettiriyor. Kendi tohumumuzu bulup çıkarmalı yetiştirmeliyiz. Bunlar için CHP iktidarı şart” dedi.  

İZMİR’DE FETÖ’NÜN KASASI OLDUĞU SÖYLENEN KİŞİ ÇIKTI İŞİNİN BAŞINA GEÇTİ
FETÖ ile mücadelede merkezi iktidarı eleştiren Sertel, KHK ihraçları noktasında konuşurken, “Suçu olmayan bazı insanları da KHK ile üniversiteden attılar. Bazılarının yurt dışına çıkmasına bile izin vermiyorsun. İzmir’de FETÖ’nün kasası olduğu söylenen kişi çıktı işinin başına geçti. Parası olanların tamamı çıktı. Ama gariban, parası olmayan kişiler mahkum edildi. Bunları söylediğimizde ‘işi sulandırırsınız’ diyorlar. Asıl sulandıran sizsiniz. Kayseri’deki iş adamı çıkıyor diğerleri çıkamıyor. Mecliste siyasi ayak dediğimiz zaman hepsi ayaklanıyor. Hemen kapatıyorlar. FETÖ terör örgütüyle ilgili rapor Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a Reşat Petek tarafından verilmiş. Verildiğine dair belgeler var. O rapor kayıp mecliste. Araştırma komisyonu raporu kayıp olur mu ya? Mecliste yok edildi! Millet buna baksın. Kim FETÖ ile mücadele ediyor? Bunlar edebilir mi? Edemezler. Çünkü kendileri Pensilvanya’daydı. Gittiler el bağladılar, huzurda durdular. Burada Atatürk stadyumunda ‘hocam seni çok özledik’ diyen insanlar var. Bunlar da bu ülkede siyaset yapıyorlar” açıklamasını yaptı.  

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

AK Partili Dağ'dan Büyükşehir'e 'metro' çağrısı: Eksikleri tamamlayın
Yerel Yönetimler
19 Temmuz 2019 Cuma 09:40

AK Partili Dağ'dan Büyükşehir'e 'metro' çağrısı: Eksikleri tamamlayın

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, son günlerde İzmir’de gündeme gelen raylı sistem meselesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında yürütülen süreci AK Parti İzmir Milletvekilleri olarak takip ettiklerini ifade eden Dağ “Biz üstümüze düşeni yaparak İzmir’e hizmet getirilmesi noktasında çalışan herkesin işlerini kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Ama özellikle metro ve tramvay konularıyla ilgili sorumluluklarını yerine getirmesi gereken kurum İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir.” dedi.

ONAYLANAN VE ONAY SÜRECİ DEVAM EDEN METRO HATLARI
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na iletilen tüm metro ve tramvay projelerinin takipçisi olduklarını ifade eden Dağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İzmir milletvekillerimizle birlikte, Büyükşehir Belediyesi’nin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na ilettiği tüm projeleri başından itibaren takip ediyoruz. Bu projelerden birisi de Buca metrosuydu ve geçtiğimiz hafta onaylandı. 2018 yılının Ocak ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bakanlığa sunulan projelerle ilgili gerekli inceleme yapılmıştır. Bu incelemenin ardından, Evka3-Fahrettin Altay metrosunun devamı olarak düşünülen Narlıdere-Güzelbahçe hattı, Stadyum-Sarnıç arasında planlanan Eski İzmir Hattı, Menemen-Çiğli ile Karşıyaka-Bayraklı-Bornova arasında öngörülen Kuzey Hattı ve Halkapınar-Kemalpaşa Hattı’nın yapımı, Bakanlığın 12 Temmuz 2019 tarihli ve 44752 sayılı yazısıyla uygun görülmüştür. Ancak bu noktada, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tamamlaması gereken bazı eksikliklerin söz konusu olduğu ilgili yazıda belirtilmiştir.Bu eksikliklerin İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından giderilmesiyle birlikte Bakanlık’taki onay aşaması nihayete ermiş olacaktır. Metro hatlarının yanı sıra geçtiğimiz yıl Bakanlığa sunulan Çiğli ve Girne Tramvayları projelerinin de aynı şekilde bazı eksikliklerden ötürü tekrar fizibıl hale getirilmesi gerekmektedir.” ifadelerine yer verdi.

“HER ZAMANKİ GİBİ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ”
Bakanlık tarafından tamamlanması talep edilen eksiklerin giderilmesinin önem arz ettiğini ifade eden Dağ “Biz AK Parti olarak İzmir’in ve İzmir’de yaşayan vatandaşlarımızın faydasına olan her faaliyet ve projelerle mütemadiyen ilgileniyoruz. İzmir’de bir ulaşım sorunu olduğu aşikardır. Hem AK Parti Milletvekilleri olarak bizler hem de ilgili Bakanlık yetkililerimiz İzmir’in ulaşım sorununa katkı sunacak olan tüm projeleri takip ediyoruz. İzmir’de yaşayan ve yaşamaya devam eden, bunun yanı sıra çocuklarına da İzmir’de bir gelecek düşünen bizler, ulaşımın rahatladığı, bu vesileyle zamandan tasarruf edilerek insanların aileleriyle daha çok zaman geçirebildikleri bir İzmir için her kim taş üstüne taş koymaya çalışıyorsa, bu noktada var gücümüzle destek olur, her zamanki gibi elimizi taşın altına koyarız. Bugüne kadar da tüm siyasetimizi bu anlayış çerçevesinde gerçekleştirdik. Belediye tarafından onay için Bakanlığa sunulan projelerde tespit edilen eksiklerin tamamlanması bu bakımdan önem arz ediyor.” dedi.

“METRO VE TRAMVAY PROJELERİ VAKTİNDE TAMAMLANMALI”
Daha önce Üçkuyular metrosunun planlanandan çok daha uzun sürede ancak tamamlanabildiğini hatırlatan Dağ, açıklamasına şu sözlerle son verdi:

“Biz hem Belediye’nin üstüne düşeni yapması ve Bakanlıktaki onay sürecinin hızlanması hem de onaylanan projelerin yapım aşamalarında kaynakların doğru kullanılması, birilerinin İzmir üzerinden bir rant-menfaat ilişkisi kurmaması için süreci dikkatle takip edeceğiz. İzmir’de daha önce 3 yıl diye yola çıkılmasına rağmen 10 senede ancak hizmete açılabilen bir metro yapım süreci yaşandı. İzmirliler bu olumsuz tecrübeyi tekrar yaşamamalıdır ve projelerin söz verildiği tarihte tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasına özen gösterilmelidir.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Altındağ
 19 Temmuz 2019 Cuma 13:22
Siz üzerinize düşeni yapacaksanız, TCDD'nin ben yapacağım dediği Halkapınar-Otogar projesine başlayın artık. 5 yıldır 1 kuruş bütçe ayırmadınız. Altındağ-Çamdibi halkı bunu bekliyor!
 hamza
 19 Temmuz 2019 Cuma 13:06
KARSIYAKA STADI NE OLDU HAMZA DAG BEY
 Gürkan
 19 Temmuz 2019 Cuma 12:36
Girne tramvayı, Güzelbahçe hattı, Menemen hattı, Kemalpaşa hattı uzun dönem projeler. Kuzey hattının 1.etabı, eskiizmir hattı, Buca'nın diğer etapları da orta vadeli projeler. Kısa dönem projeler belli: yapımı devam eden Narlıdere hattı, Buca'nın 2 yıl sonra onay süreci biten 1.etabı ve Çiğli tramvayı. 5 yıl içinde başka bir hat yapılacağını zannetmiyorum. Eskiizmir hattının projeleri hazır hale getirilip bakanlığa yap diye başvurulur da bakanlık da yaparsa o başka. Otogar metrosunu da yıllardır hızlı trenle beraber bakanlık yapacak ama yıllardır çivi çakılmış değil.
 Bülent ışık
 19 Temmuz 2019 Cuma 12:22
Buca tramvayı için atıl durumdaki TCDD hatlarını belediyeye niçin vermediniz ? Oraya eskiden Cicipark ve Basmane Garının yan tarafında sıra sıra dükkanlar vardı öyle birşey mi düşünüyorsunuz.
 
 19 Temmuz 2019 Cuma 12:03
Siz bi izin verseniz onlar sorumluluklarını yerine getirecekler ama nerdeeee
 gerçekçi
 19 Temmuz 2019 Cuma 11:16
yahu kim yapıyorsa yapsın arkadaş bırakın kavgayı. 800bin nüfuslu buca insanı sürünüyor trafikte.
 Gürkan
 19 Temmuz 2019 Cuma 11:02
Daha projesi bile hazır olmayan projeler onaylanmış ama eksiklikleri varmış. Ha ha ha ...
 otogar metro nerde?
 19 Temmuz 2019 Cuma 09:47
sizde söz verdiginiz otogar metrosunu yapmalısınız
Selçuk'ta Kültür ve Sanat Evi'ne yoğun ilgi
Yerel Yönetimler
19 Temmuz 2019 Cuma 14:47

Selçuk'ta Kültür ve Sanat Evi'ne yoğun ilgi

Selçuk Belediyesi Kültür ve Sanat Evi yaz kursları büyük ilgi gördü. Selçuk Belediyesi Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde verilecek olan yaratıcı drama, yabancı dil, müzik, kitap okuma günleri, resim ve satranç kurslarına iki günde 250’ye yakın çocuk başvurdu.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Son başvuru tarihinin 22 Temmuz olduğu belirtilen Selçuk Belediyesi Kültür ve Sanat Evi Yaz Kursları başlamadan önce kursa katılacak çocuklar ve velileriyle bir araya gelen Selçuk Belediye Başkanı Filiz CeritoğluSengel, öncelikle çocuklarını kültür ve sanat evi kurslarına gönderen velilere teşekkür etti. Kültür ve sanatın çocuklar için oldukça önem arz ettiğine dikkat çeken Başkan Sengel; “Çocuklarınızın sınırlarının çok geniş olduğunu biliyorum. Bu yüzden biz velilerimizin ve eğitmenlerimizin sınırlarını geniş tutmasını istiyoruz. Biz istiyoruz ki; çocuklarımız kültür ve sanat evi kurslarında kendilerini geliştirsinler, öğrensinler, eğlensinler, keyif alsınlar ve burada arkadaşlıklar kursunlar. Ama en çok istediğimiz şey de çocuklarımızın bu kent ile ilgili hayal kurmasını sağlamaktır. Bu amaçla çocuklarımız bu kente dair hayal kurduğu zaman, bu kentin geleceğini emin ellere bıraktığımızı anlayabiliriz” diye konuştu.

Selçuk Belediyesi Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezinde verilecek olan yaz kurslarında ayrıca çocuklar için yaz boyunca çocuk kitabı yazarlarıyla buluşma sağlanacak, yaratıcı yazarlık atölyesi, masal, bilim ve çocuklar için felsefe atölyeleri de düzenlenecek.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz