MENÜ
İzmir 14°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Artık projeler dönemi başlıyor!
3 Ocak 2018 Çarşamba 00:00

Artık projeler dönemi başlıyor!

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan göreve gelir gelmez örgüte birbirinden önemli mesajlar verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan, muhabirimiz Mehmet İşler'e açıklamalarda bulundu.

İki adaylı kongrede Konak İlçe Başkanı Orçun Altanhan’ı sandıkta mağlup eden ve göreve başlayan Başkan Uyan ilerleyen süreçte hayata geçirecekleri çalışma ve faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Karşıyaka’da geçmiş dönemde 3 buçuk yıl ilçe gençlik kolları başkanlığı görevini yürüten Uyan, “İlçe başkanlarının dertlerini biliyorum. Bu bir il başkanı için avantajdır” dedi.

Önceliği kaybedilen 8 ilçeye vereceklerini ifade eden Uyan bu kapsamdaki ilk etkinliğin Aliağa’da düzenleneceğini ifade etti.

Bölge modeli örgütlenmesini hayata geçireceklerini vurgulayan Uyan döneminde şeffaflık, çalışma ve üretkenlik gibi 3 temel ilke üzerinde siyaset yapacaklarının altını çizdi.

3 TEMEL İLKE VE 5 BÖLGE ÖNCELİĞİMİZ!
Uyan, “Şeffaflık, çalışma ve üretkenlik üzerinden sistemimi öreceğiz. Bölge modeli örgütlenmesine geçmeyi düşünüyoruz. Ya örgütlerden sorumlu başkan yardımcılığı oluyor ya da birinci bölge örgütler, ikinci bölge örgütler diye başkan yardımcılığı oluyor. Biz bölge sorumluluğu şeklinde yapmayı düşünüyoruz. Menderes, Bakırçay, Yarımada, ve metropolü ikiye ayıracağız. Birinci bölge metropol, ikinci bölge metropol yapacağız. Böylece ilçe başkanlarında oluşan sorunlara daha rahat ve detaya inme şeklinde ilerleyeceğiz. İlçelerdeki sorunlarla il yönetim kurulu üyeleri ve oraların sorumluları daha raht istişare edecek. Bu da kolaylık getirecek” dedi.

ÖRGÜTLENME İLÇE BAŞKANINDAN GEÇER
Uyan, “Bu bölge modelinin altında bir de örgütlenmenin rahatlaması yatıyor. Bir arkadaşımızın 16 ya da 30 ilçeden sorumlu olması ona çok ciddi bir yük getiriyor. Kabul edelim etmeyelim, CHP iktidar partisi değil. Bu çocukların hepsinin işi var, gücü var, kendine ait bir hayatı var. Bu noktada ona verilen sorumluluğu azaltmak gerekiyor. Görev yükseltilecek sorumluluk azalacak. Böyle bir denklem oluşacak. Örnek veriyorum, bir bölgeye yönetim kurulundan birini atadık. O arkadaşımızın bölgelerde yapacağı şu; yapacağı bölgelerdeki örgütlenmesinden daha rahat olacak. Mesela Bakırçay’da Menemen’den Kınık’a kadar oralardaki tüm sorunları, gençlerin tüm problemlerini tespit edecek. Artık seçime yönelik çalışmanın vakti. Kaç almış, kaç almamış… Kaybedilmiş bir Aliağa ve Kınık ilçeleri var. Bunlara nasıl bir gençlik örgütlenmesi girmeli. 18-30 yaş arasında nasıl bir siyaset ön görülüyor. Bunları konuşmak lazım. Ben zaten 3 buçuk yıl ilçe başkanlığı yaptım. İlçe başkanlarının dertlerini çok iyi bilirim. Partinin en zor görevi ilçe başkanı olmaktır. Bunu kabul ediyorum. Çünkü il başkanı talimatını verir gerekeni bekler. İlçe başkanı üyeyle birebir temas halindedir. Genel merkez 81 ilde ortak basın açıklaması düzenledi. Sen kimle örgütleneceksin? Bölge modeli ilçe başkanlarının elini rahatlatıyor. Örgütlenme ilçe başkanından geçer. Bunları bilmek bir il başkanı için avantajdır” diye konuştu.

YOL HARİTASINDA NELER VAR?
İlerleyen süreçte hayata geçirilecek faaliyetler hakkında bilgi veren Uyan önemli açıklamalarda bulundu.

Uyan şunları söyledi:

ÇITA HER ZAMAN EN YÜKSEKTE OLACAK
İl artık toplu etkinlikler yapacak. Sinan Başkanımız ve önceki il başkanlarımızın yaptığı güzel şeyleri devam ettireceğiz. Ama elbet eksiklikler varsa biz de kendimizi düzelteceğiz. Biz bayrağı en yüksekte devraldık bunu daha da yükseğe çıkaracağız. Çıta her zaman en yüksekte olacak.

MİSYON TAMAMLANINCA BIRAKMAK GEREKİYOR
Gençleşemiyoruz, değişemiyoruz, değişim gençliğin anahtarıdır. Bir yerde siyasetin de anahtarıdır aslında. 3 buçuk yıl yaptıktan sonra 2 yıl daha görev yaparsan 5 buçuk sene oluyor. 13 yaşındaki çocuk 18 yaşına giriyor. Bir jenerasyon değişiyor. Şimdi Karşıyaka’da yeni ilçe başkanı var. O görevini en iyi şekilde yapacak ve onun yolunu açmamız gerekiyor. Koltuklarda ve görevlerde misyon tamamlanınca bırakmak gerekiyor. Belli bir süre sonra koltuk sevdasına dönüşüyor.

SÜRECİ İLÇE BAŞKANLARIMIZLA YÜRÜTTÜK
CHP’de siyaset yapıyorsak eğer bazı şeyleri değiştirmemiz lazım. Ana kademede gençleşmek gerekiyor diyoruz ama bizim de bu noktada inisiyatif almamız gerekiyordu. Çık yola diyenler oldu ve biz süreci ilçe başkanlarımızla yürüttük. Kimse hakkında kötü bir söylemim olmaz. Listemiz İzmir’i kapsayan bir listeydi. İl başkanlığı görevini 2 yıl boyunca en iyi şekilde yerine getireceğim.

KONGRE KONGREDE KALDI, KİM DESTEK VERDİ, KİM VERMEDİ, BENİ İLGİLENDİRMEZ
Biz 2028-2038’i düşünmeliyiz. Yorumlayabilmeliyiz. Yeni gelen jenerasyon ne düşünecek? Politika üreteceğiz. Benim idol aldığım isimler var. Süleyman Genç var. Efsane gençlik kolları genel başkandır. Gerektiğinde topraksızlar kongresi, gecekondu kongresi düzenleyeceğiz.  Kongre deyince gençlik kolları il kongresi düşünmeyeceğiz. Seçimli kongreler dönemi bitti. Benim örgüte vereceğim en önemli mesaj şudur; kongre kongrede kaldı. Biz şimdi tüm İzmir’i kucaklayacağız. Bütün İzmir’i toparlayacağız. Hangisi bana destek verdi, vermedi beni ilgilendirmez. Şu an ben İzmir’in il başkanıyım.

ÜNİVERSİTE KOMİSYONLARI KURACAĞIZ
Dönemimizde komisyonlar kurulacak. Üniversite örgütlenmelerini parti içine sokmak zorundayız. Üniversitede kimseye sormadan, o hareket bu hareket demeden CHP üniversite komisyonlarını kuracağız. Bizim için en önemli olay bu. Bizim üniversiteye ihtiyacımız var. Bize düşen görev üniversitede örgütlenmektir. Bizim CHP’de yapmamız gereken bellidir. Sosyal medya komisyonu da oluşturacağız. ‘Bir şey paylaştık, arkadaşlar bunu paylaşın’ gibi bir şey yeterli değil. Arkadaşlarımız önemli kişilerden eğitim alacaklar. Ziraat fakültesinde 10 tane genç var. Bunları Ödemiş, Bergama, Torbalı’nın patates tarlalarına götüreceğiz ve onlar da tarımı anlatacak. Bu siyasettir. Geçmişteki üniversite hareketleri bunu yaptı. Öğrenci kardeşimiz çevre mühendisi ise lağım sorunuyla ilgili proje üretsin belediye başkanının önüne koysun.

BİZİM HEDEFİMİZ 8 İLÇEDİR!
Alanda bir gençlik olacağız. Önemli etkinliklerimiz kaybedilmiş ilçelerde olacak. Bizim hedefimiz 8 ilçedir. İlk etkinliğimizi Aliağa’da yapacağız. Kayıp ilçeler bizim için çok önemli. İl artık ilçeleri daha da özgürleştirecek.

DERGİ PROJEMİZ VAR
Dergi projemiz var. Olursa dergi çıkarmayı düşünüyoruz. CHP gençliğinde artık projeler dönemi başlıyor. İlçe başkanları toplantılarında rapor çıkaracağız. Ülke sorunlarının çözümü noktasında düşünce üreteceğiz. Kimin, kimle ne sorunu var, ilgilenmiyoruz. Artık barış dönemi başlamıştır. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Partili
 3 Ocak 2018 Çarşamba 23:26
İrfan inanç CHP nin sağcı yanı CHP yi sol iktidar yapar. Belediye başkanlarından ihale talep edenler değil belediyenin taşeron işçisinin yanında olanlar CHP yi iktidara taşır.
 Bos.
 3 Ocak 2018 Çarşamba 12:58
Irfan inanc olmadan konusabiliyormuydun sen? Oyle bi baskansinki secime girecek listeyi irfan onal yapiyor. Irfan onalda incin adamlarindan biri. Simdi sen kimsenin adami degilmisin ? Yapma bunu inancin sozunun disindan cikamazsin
 Tırt
 3 Ocak 2018 Çarşamba 12:12
Küçük enişte bu partiyi gençliği dahada bölücek not alin bu yaziyi
 Süleyman
 3 Ocak 2018 Çarşamba 11:01
Kimse kusura bakmasın CHP'nin hiç bir şekilde gençlik kolları olduğuna inanmıyorum...aile büyükleri partide iyi yerdeyse varmış gibi yapıyorlar...Koskoca İzmir'de NATO'yu bir tek Vatan Partisi ve TGB protesto etti. İzmir'de CHP iyice yok oluyor...Belediye başkanlarını kimse sevmiyor...örgütten İzmir'in haberi bile yok!
Diğer Röportajlar
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz