MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Aziz Kocaoğlu'nu en çok ‘Türkegül Hanım’ terletti
Nihal AŞKIN
YAZARLAR
8 Mart 2018 Perşembe

Aziz Kocaoğlu'nu en çok ‘Türkegül Hanım’ terletti

İzmir'in kadın gazetecileri olarak, Başkan Aziz Kocaoğlu ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde, yemekte biraraya geldik.

Kocaoğlu'nun bir süredir gelenek haline getirdiği 8 Mart buluşmasına, İzmir'de görev yapan 52 kadın gazeteci katıldı.

Hazır fırsatını bulmuşken, günün önemini de bahane eden kadın gazeteciler, erkek meslektaşlarının bir adım önüne geçmek için Aziz Başkan'ı sıkıştırmaya çalıştı, ama goller beklenenin aksine ters köşeden geldi.

Gazetecilerin, daha ilk cümlelerinden soruyu anlayıp “Tamam ben bunun nereye gideceğini biliyorum. Hemen yanıtlayayım” diyerek siyasetteki ustalığını gösteren Aziz Kocaoğlu, hemen yanıbaşındaki eşi Türkegül Kocaoğlu'nun açıklamaları karşısında fena terledi.

Türkegül Hanım o kadar terletti ki, Aziz Başkan ancak tek kelimelik yanıtlarla konuyu geçiştirebildi. 

52 gazetecinin yapamadığını Türkegül Hanım yaptı.

“Bende yalan yoktur, siyasetten de anlamam” deyip başlattı anlatmaya.

Türkegül Hanım, “Aziz Başkan eve iş getirir mi, sinirli olunca şeker, tansiyon yükseliyor mu” sorusuna yanıtla başladı ilk olarak.

“Başkan olmadan öncede de ev iş getirirdi, hala iş getiriyor”.

Ve sorunun ikinci bölümünü hiç es geçmeden dobra dobra devam etti:

“Pimi çekilmiş bomba gibi geliyor eve. 'Aziz ' diyemiyorum o kadar. Geçenlerde küçük bir operasyon geçirdim. Anestezi verdiler. Uyanırken, Dokuz Eylül Üniversitesi profesörlerine rezil oldum. 'Aziz bana çok bağırıyor' diye uyanmışım. Yani bu düzeyde”.

Herkes patlattı kahkahayı tabi.

Gazeteci sorularını cevaplamakta usta olan Aziz Başkan, ev hayatından gelen bu açıklamalar karşısında “Espri yapıyor” diyebildi sadece.

8 Mart özel bir gün madem, Türkegül Hanım'a özel günler de soruldu. “Bende yalan yok” dedi ya  aynı dobralıkla devam etti:

“Kadınlar Günü çok serbest konuşuyorum. Mesela 3 Mart evlilik yıldönümümüzdü. Atlandı”

Kadın gazetecilerden hep bir ağızdan “Hiihhhh” sesleri yükselince,

Hemen sağındaki eşine dönen Başkan Kocaoğlu yine tek cümlelik yanıt verebildi:

“Atlanmadı”.

Bu açıklamaların ardından Türkegül Hanım'a, bir Aziz Başkan sorusu daha geldi. “Aziz Başkan'ı belediyecilik konusunda eleştirir misiniz”

Türkegül Kocaoğlu, yine dobra dobra yanıtladı:

“Ben politikadan anlamam ama, idari anlamda kadın önsezisiyle bazı uyarılarım oluyor. Onları dinlemiyor. Onun dışında övgüleri de eleştirileri de iletirim. Ama eleştirleri iletince bir bomba durumu var yine”

Tabi yine herkes patlattı kahkahayı. Türkegül Hanım, anlatmaya devam etti:

“Bu tip mevkilerdeyseniz, bu görevler insan egosunu şişirir. Ben eleştirilerimi sakınmadığım için bir gün bana 'İyi ki varsın Türkegül, sen benim gazımı alıyorsun” dedi”

Peşpeşe sorularla, akşamın odağı haline gelen Türkegül Hanım, her ne kadar “Politikadan anlamam” dediyse de gecenin sonunda asıl bombayı patlatan yine o oldu. Aziz Bey'in ilk başkan seçildiğinde ağladığını, herkesin sevinçten ağladığını zannederken aslında üzüntüden ağladığını söyleyen Türkegül Hanım, bu kez eşine adaylık konusunda tam destek verdi.

“Hep aday olma diyordum, ama bu kez aday ol diyorum”.

Kendisinden beklenmeyen, şaşırtıcı bir açıklamaydı bu.

Verdiği samimi yanıtlarla evdeki “Aziz Kocaoğlu”nu tüm içtenliğiyle anlatan ve evlilik yıldönümünü de unutsa, eve iş de getirse, o işle birlikte gerginlik de getirse her an eşinin yanında olan gerçek bir hanımefendi ile “Kadınlar Günü” dolayısıyla biraraya gelmek, bir kadın gazeteci olarak beni ziyadesiyle memnun etti.

Aziz Başkan'ın tüm ustalıkla yanıt verdiği diğer sorulara gelince, madem Kadınlar Günü o zaman Türkegül Hanım'ın açıklamaları ile bitirelim ve onları başka bir yazıda değerlendirelim.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 unsal altunbas
 12 Mart 2018 Pazartesi 23:07
Sayin Askin,Kadinlar Gunu yaziniz beni umutlandirdi.Aziz Bey'e yazdiklarimiz-soylediklerimiz bir kulagindan girip,otekinden cikiyor...Dedigim dedik,caldigim duduk..inadinda..Sosyal medyayi hafife aldigi goruluyor.Yazdiklarimi,Sayin Dr.TUrkegul Kocaoglu okursa,yardimlariniz gerekli.Kent Stratejileri Merkezi Facebook sayfalarinda paylasacagim.Ama once size haber vereyim isterim.Bayan Kocaoglunun ilgisi daha etkili olacaktir.E-posta adresiniz olsaydi,dogrudan size gonderebilirdim.
 menderes 2
 8 Mart 2018 Perşembe 22:34
En Büyük Aziz. İzmir Azizdir Aziz Kalacak...
 
 8 Mart 2018 Perşembe 15:34
Allah AYırmasın Sizleri.. Ne Mutlu.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Ege'de Sonsöz