MENÜ
İzmir 24°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bindik bir alamete...
Nuray ÖTGÜNÇ
YAZARLAR
7 Ağustos 2012 Salı

Bindik bir alamete...

Ne askerî, ne siyasî, ne malî, ne maddî manevî zafer kazanan ne de düşmanlarına karşı herhangi üstünlük kurabilen ülkedir artık Türkiye Cumhuriyeti.

2002’de sıfıra inen terörün tekrar hortlaması ya da hortlattırılması sonucu, kendi evlatlarını, kendi topraklarında, kendi evladı olması gerekenlere hemen hemen her gün üçer beşer kurban ettiren ülke oldu.

Mustafa Kemal’ in yurtta sulh cihanda sulh politikasının maalesef son bulduğu, kendi kendine gelin güvey olunup, ağa babalığa soyunularak Arap baharı ayağına komşularına aba altından sopa göstermeye çalışan, ama asıl sopanın telefonda bile konuşurken kendine gösterildiğini yutkunarak yutmak zorunda kalan ülke oldu.
 
Komşularla sıfır sorun olan politikası virgülden sonraki rakamın sonuna eklenen sıfıra dönüşen, en kötüsü de yeni yeni maceralara balıklama dalma merakı sonucunda sıfır artı sıfır elde var sıfır politikasına sahip olan ülke oldu.
 
Dış borcu es geçtim,
 
Küçüklüğümde eski açık, yeni açık gibi hep stadyumlarda olduğunu düşündüğüm cari açığı söylemiyorum bile.
 
Bir kilo pirinç, bir torba kömür için birbirini yiyen, yaşam alanının dışına çıkmadan yaşadığını düşünerek olanlar karşısında üç maymunu oynadığını sanarak, kandırıldığının farkında olmayan ve hala inatla pembe gözlüklerle etrafına bakmaya devam eden, en acı olanının aslında çoluğunun çocuğunun geleceğiyle oynadığının farkında olmayan vatandaşa ise söyleyecek sözüm yok.  
 
Peki, yalan yanlış haberler yayınlayan yanıltma haberler uygulayan medya ya ne demeli?
 
Açıkçası korkuyorum ve şaşkınım.
Nereye gittiğimizi kestiremiyorum.
Yalnız…
Demokrasiyi bir araç olarak gören, hem laik, hem Müslüman olunmaz diye beyanat veren insanlarla, bölünme yolunda hızla ilerlemekte olduğumuz ve askerine, aydınına, öğrencisine, çiftçisine, sanatçısına olan bitmez tükenmez düşmanlık ile aydınlık güzel günlere gitmediğimiz de su götürmez bir gerçek
 
Hayırlısı bakalım,
Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete…
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 baras35
 22 Ağustos 2012 Çarşamba 15:55
Elinize sğlık nuray hanım çok güzel özetlemişsiniz,sade ve anlamlı
 İZMİRLİ...
 8 Ağustos 2012 Çarşamba 22:56
Yüreğinize sağlık, malesef acı ama gerçekler bunlar...
 Nafiye Köyalan
 7 Ağustos 2012 Salı 22:18
Ta ortaokul yıllarında bile sade akıcı akılda kalan kompozisyonlar yazardın sen Nuray. Türkçe öğretmenin olarak seninle büyük gurur duyuyorum. Rahmetli sağ olsaydıda seni böyle Atatürk'çü sağlam bir cumhuriyet kadını olarak görseydi. Eminim en az benim kadar gurur duyardı.Yolun hep açık olsun bir tarafı hep çocuk kalan çelik gibi sert görünüşlü güzel yürekli kızım benim.
 erdem
 7 Ağustos 2012 Salı 22:07
Buda gelip geçecek elbet ama yakıp yıkıp tamiri neredeyse imkansız hasarlar bırakarak geçecek. Kaleminiz hiç susmasın yazar hanım. Bravo
 vatandaş
 7 Ağustos 2012 Salı 22:03
Vallahi haklısınız nuray hanım bindik alamete gidiyoruz kıyamete. Kaleminize yüreğinize sağlık.
 Serhat Sökmen
 7 Ağustos 2012 Salı 18:13
Çok güzel sade ve herşeyi anlatan türden bir yazı, tebrik ederim.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz