MENÜ
İzmir 16°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Birileri CHP’ye şunları öğretmeli!
Ertan SAYIN
YAZARLAR
13 Ağustos 2016 Cumartesi

Birileri CHP’ye şunları öğretmeli!

Birileri ‘Sevgiyi’ öğretmeli CHP’lilere...

Birbirlerini sevmenin partiye fayda getireceğini, zarar vermeyeceğini söylemeli kesinlikle.

Sevginin zararı olmadığını, sevdikçe büyüyebilineceğini, partisini, partilisini sevenin, ülkedeki herkesi kucaklayıp iktidar olabileceğini anlatmalı. Bu sevgisizlik bitmeli CHP’de.

Birileri ‘arkadan kuyu kazmamak’  gerektiğini öğretmeli CHP’lilere…

Parti içinde kıskançlığın, ‘o neden koltukta da ben değilim’ mantığının bitmesi gerektiğini belletmeli. Bu kıskançlığın arkadan kuyu kazmaya, çamur atmaya dönüştüğünü yüksek perdeden aktarmalı partililere.  Kendi enerjilerini bu işlere harcayarak, partiyi daha iyi noktaya taşıyacaklarına gerilettiğinin seçim sonuçlarını göstere göstere yüzlerine vurmalı.

Birileri ‘saygıyı’ öğretmeli CHP’lilere…

Saygının ne kadar önemli olduğunu, saygıyla, vefanın bir partiyi yücelttiğini, halkın gözünde değerini arttırdığını haykırmalı. Saygının bittiği yerde ne ideolojinin, ne fikirlerin kaldığını söylemeli. Partiye yıllarını verenlerin bir çırpıda unutulmasının, kenara konmasının, artık işe yaramaz mantığıyla yüzüne bakılmamasının yarar getirmediği ifade edilmeli sertçe.

Birileri, ‘Birbirlerinin açığını kollamayı bırakmalısı’ gerektiğini öğretmeli CHP’lilere…

O tür zihniyetin yarar getirmediği, aksine kamuoyu önünde rezil olmaktan başka işe yaramadığını söylemeli. 

Birileri ‘ekipçilik değil particilik yapılması’ gerektiğini öğretmeli CHP’lilere…

Birilerinin adamı olmaktan çok partinin neferi olunması gerektiği anlatmalı. Genel başkana yakın olmak için elli takla atmanın, parti yöneticilerinin karşısında el pençe divan olmanın, değişiklikte tasfiyeye neden olduğu örneklerle belirtilmeli. 

Birileri, ‘birbirlerine güvenmeyi’ öğretmeli CHP’lilere…

Özellikle bir koltuğu işgal edenlerin herkesi potansiyel rakip görmemesi,  ‘yarın benim yerime göz dikip aday olur mu’ diye düşünmekten vazgeçmesi gerektiğini güzelce anlatılmalı.

Birileri, ‘parti işine vazifesi olmayanların karışmaması ‘ gerektiğini öğretmeli CHP’lilere…

Özellikle belediye başkanlarına öğretilmeli bu durum. Parti işinin başka belediye işinin başka olduğu kesinlikle anlatılmalı. Belediye başkanının ilçe başkanı seçmek, il başkanı belirlemek gibi görevi olmadığı, bir sonraki seçimi düşünüp kendisini destekleyecek kişiyi seçtirmek için bin bir türlü oyun sergilemekten kaçınması gerektiğini mutlaka belletmeli.

Birileri, ‘çalışmak hem de çok çalışmak bana ne dememek’ gerektiğini öğretmeli…

Seçim zamanı oturmayı seçen, çalışıyormuş gibi yapan partililere öğretilmeli özellikle. Sonuçlar gelince de en fazla ahkâm kesen o kesime ‘partin için çalışmayı öğrendiğinde bu sonuçlar değişir’ demeli.  Rakı sofralarında Türkiye’yi kurtaran partililerin, seçim zamanında da Türkiye için varını yoğunu ortaya koymasının şart olduğu söylemeli.

Birileri, ‘partiyi rant aracı görenlerin yönetimlerde, meclislerde işi olmadığını ‘öğretmeli CHP’lilere…

Partinin iktidarda olduğu yerlerdeki olanaklarını kendine yontmaya çalışanların partide işi olmaması gerektiği gösterilmeli.  Koltuklarda oturanların, koltukların sahibi değil emanetçileri oldukları ve emanete ihanet edilmemesi,  yapılacak her işte, atılacak her adımda bu felsefenin ön planda tutulması gerektiği üstüne basa basa söylenmeli.

Birileri, ‘özveriyi’ öğretmeli CHP’lilere…

Karşılık beklemeden partili olmanın ne demek olduğunu açıklamalı. Özveriyle parti için çalışmanın, ülkeye insanlığa, demokrasiye, bugün CHP’nin sahip çıkmaya çalıştığı tüm değerlere hizmet anlamına geldiğini bildirilmeli.

Birileri ‘Konuşulması gerektiğinde konuşulmasının, parti düzenine ve kurallarına uyulmasının zorunlu’ olduğunu öğretmeli CHP’lilere…

 Her kafadan ses çıkan parti görünümünün zarar verdiği anlatılmalı. ‘Kendi aralarında bile fikir birliği olmayanların ülke yönetiminde nasıl fikir birliği olacak’ eleştirisiyle karşı karşıya kalınmasının son bulması gerektiği söylenmeli. Bu görüntünün vatandaşta güven sorununa neden olduğu izah edilmeli.

Birileri, halka tepeden bakmamayı mütevazı olmayı öğretmeli CHP’lilere…

İşte o zaman vatanda, CHP’ye güvenecektir.

İşte o zaman vatandaş, CHP’nin bu ülkeyi yönetebileceğine inanacaktır.

İşte o zaman, ‘sürekli içlerinde karışıyorlar. Memlekete nasıl faydalı olacaklar’ kuşkusunu kafasında bitirecektir vatandaş.

İşte o zaman iktidar olacaktır CHP…

Lakin bunları öğretecek o birilerini bulmalı önce!

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 giritli
 19 Ağustos 2016 Cuma 10:02
Bizim toplumun bi hastalığı var chp yi eleştirmek bütün dünyada muhaliflerler iktidar yanlılarını eleştirirken bizim ülkede toplumun herkesimi muhalefeti eleştirir sanki güç sahibiymiş gibi chp yi eleştiriyo ülke şartlarında partilerin 1. kuralı olan parti demekrosisi işleyen tek parti bigün diğer partilerde görevi başında ki genelbaşkana karşı çıkıp delikanlıca kongreye gidebilirse tekrar oturup konuşalım roma konseyinde bile insanlar çatışırken günümüzde parti içi çatışmalar olması demokrasi gereğidir saygılar
 O.T
 13 Ağustos 2016 Cumartesi 21:41
Yazar, CHP örgütlerini çözmüş. Tebrikler.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz