MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çağdaş kahinler!
Ali SÖZER
YAZARLAR
15 Nisan 2015 Çarşamba

Çağdaş kahinler!

“ÖN YARGI” dokunulmazlığı kalkmasından yana tarafım. Türk medya ve boyalı basını günlük yalan ve dolanlarla büyük çoğunluğa okuma-yazmayı unutturdu. Oysa biz bir cumhuriyet sevdalısı olarak bir ilke peşindeydik. O da toplumun uygarlaşma yönünde ödünsüz ve bağımsız olan insanlık çizgisiydi.
Okuma-yazma özürlüleri elbette dar yollardan aydınlığa çıkamazlar. İki hamamböceğini yarıştıramayanlardan halk kahramanı, Allah’la kul arasına girenlerinden din adamı yaratanlar bunlardır. Biz “Türkleri, maddi ve manevi sefaletten, aşağılık duygusundan, cahilliğin, tembelliğin ve anlamsız muhafazakarlığın vesayetinden kurtarma savaşı Türk Devrimini tanımlar” anlayışındayız.
Biz “Muhafazakar ve sefil kadroyu parçalamak, çağdaşlığı getirmenin Türk Devriminin adı olduğunu biliriz. Yıllar içinde küçük gövdemize yüklenen ağır yükleri taşıyamadık.

-Saltanat yerine Cumhuriyet ağır geldi.
-Festen şapkaya geçişte, şapka ağır geldi.
-Hilafet yerine Laiklik ağır geldi.
-Fıkıh yerine Medeni Kanun ağır geldi.
-Arap harfleri yerine Latin harfleri ağır geldi.
-Osmanlıca yüklenmeye çalışıldı.
-Gövdemiz büyüdü kafamız küçüldü.
-Günahsız günleri bile kendimize zorlaştırdık.

Fırsatı değerlendiren sahte çağdaş kahinler insan varlığını gelir kaynağı gibi kullandılar.
Onların sırtından geçinme yolunu buldular. Cumhuriyet devrimlerinin namus sözleşmelerine sağ ayaklarını kaldırarak sahte yeminler ettiler.

Umut kaynağımızı, kuvvet çizgimizi kuruttular. Çağdaş, gerçek dünyanın yaşam çizgisi dışında, çağdaşlığı utanç çağrışımlarını eylem olarak dayattılar. Taraftarlarını da bu çıkar çemberinde kirleterek militan yaptılar.

Ben bir Mühendis olarak, matematikte, fizikte ve geometride etnik ve mezhep tanımının olmadığını biliyordum. Bu bilimsel gerçeği de bilim dışı kullandılar.

Türk toplumunun öğretilmiş çaresizliğini yemesine karşıydılar. Her şeyi bildiklerini de topluma dayattılar, oysa her şeyi bilenlerden korkmak gerekir. İnsan ihtisası gereği bir konuda bilirkişidir. Gerisi hatadır, yalandır.

Sonuç olarak; bu topluma ağır getirilmeye çalışılan ön yargı ve dayatmalarınızla, çok bildiklerinizle, ancak cahiliye devrine bilet kesen siyasetçiler olursunuz.
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 mehmet can
 15 Nisan 2015 Çarşamba 17:59
ağzınıza sağlık yazdıklarınıza aynen katılıyorum
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ege'de Sonsöz