MENÜ
İzmir 15°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çözüm sürecinden çözülme sürecine...
Ahmet DOĞRUYOL
YAZARLAR
31 Temmuz 2015 Cuma

Çözüm sürecinden çözülme sürecine...

Hain terör örgütünün güvenlik güçlerimize yönelik kalleşçe saldırıları devam ederken son olarak bu gün saat 02:35 sularında Adana Pozantı polis karakolunu saldıran teröristler iki polis memurumuzu şehit etmişlerdir. Adlarının, İsa İpek ve Serdar Kazar olduğu tespit edilen polis memurlarımıza ve bu güne dek şehit düşen güvenlik mensuplarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı sabır ve metanet diliyoruz.
Gün geçmesin ki, bir şehit haberi almayalım, gün geçmesin ki, bir terör saldırısı duymayalım keşke yıllardan bu yana ifade ettiğimiz terörle müzakere olmaz, mücadele olur, bizim Kürt sorunu diye bir sorunumuz yok terör sorunumuz var. Kürt sorunu diyerek devletine bayrağına sahip çıkan Kürt kökenli vatandaşlarımız ötekileştiriyorsunuz haykırışlarımızı birileri duysaydı.

Hiçbir şekilde Kürt kökenli vatandaşlarımızın hakkını korumakla bir alakası olmayan Türk düşmanı devletlerin finanse ettiği, ülkemizdeki bazı kesimlerin de çanak tuttuğu ermeni terör örgütü olan PKK, bu gün yine çığırından çıkmış, hiçbir suçu günahı olmayan asker ve polislerimizi şehit etmektedir.

Terör örgütü eylem ve uygulamalarıyla en büyük zararı Kürt kökenli vatandaşlarımıza vermektedir. Özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerimizde dağa kaçırılanlar Kürt, yolu kesilenler Kürt, öldürülenler Kürt bu nasıl bir Kürt hakkı aramak ve korumaktır?
Yolunu köprüsünü yapan devlet, nüfusun geneline yeşil kart vererek ücretsiz sağlık hizmeti veren devlet, vergi almayan devlet, her türlü sosyal yardımı yapan devlet, düşman olan yine devlet. Demek ki ortada bir sıkıntı var. Bize göre en önemli sorun devlet ile terör örgütü arasında sıkışmış olan halkı devletin koruyamaması. Otorite boşluğu. Emin olun ki bu sıkıntı giderilse sorunun büyük kısmı da çözülecektir.

Devlet teröristle pazarlık yapmaz. Beşikteki bebekleri katleden, eşinin çocuklarının gözleri önünde askerlerimizi şehit eden, haince habersizce ensesinden asker vuran, yatığı ihanetin bedelini ödemelidir.

Her gün gelen şehit haberleri yüreklerimize kor gibi düşmekte, ciğerlerimiz yanmaktadır.

Adıyaman, Şanlıurfa, Manisa, Kilis, Kırıkkale, İstanbul, Yozgat, Malazgirt derken bu güzel yurdun dört bir yanında askerimiz polisimiz birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzuru korumak için canlarını feda etmektedirler.

Terör örgütünün siyasi uzantıları TV'lerde şov yapıp "Bu milleti tükürükle boğarız" diyerek hakaretler ederken, kurulan kan sofrası ve o sofranın ortakları bu milletin geleceğini karartmayı göze almışken, biz halen hangi siyasi hesap içinde olabiliriz ki?.

Bu milleti tükürükle boğmayı planlayan gafiller, Türk halkının atacağı Osmanlı tokadını anlaşılan hiç hesap edememektedirler.

Habur'da, Oslo'da, Kandil'de ve her yerde teröristlere çözüm süreci adı altında laf ettirmeyenler, bugün bunun bedelini millete ve milletin evlatlarına ödetmektedirler. O gün rüzgar ekenler, bugün fırtına biçmektedirler.

Şivan Perver'i kucaklayanlar, ağlaşanlar, kırmızı halıları ayaklarına serenler, teröristin ayağına mahkeme götürenler, devlete kameralar önünde hakaret edilirken seyredenler bu millete özürden daha çok şey borçludurlar.

Bizler, "Terörle müzakere değil, mücadele edilir", "Çözüm değil, ihanet süreci" derken, bizlere vebalıymışçasına yaklaşanlar bugün savunduğumuz noktaya gelmişlerdir.

 

Çözüm sürecini başlatan en yüksek merci dahi işin artık çığırından çıktığını ifade etmek zorunda kalmıştır. Artık yapılması gereken apaçık ortadadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti eşkıyanın tepesine binmeli ve gereken ders verilmelidir.

"Analar ağlamasın" diye başlatılan bu süreç sonlanmalı ve bu yutturmaca dan vazgeçilerek sert tedbirlerle terör örgütünün kökü kazınmalıdır. Devlet, devlet olmanın gereğini yapmalıdır.
 İmralı'daki bebek katili ile yapılan görüşmeler derhal sona ermeli ve kurulan o masa bertaraf edilmelidir.

Bu millet, hiçbir etnik köken, hiçbir inanç, hiçbir siyasi görüş için bir başkasını ötekileştirmez. Yeter ki, devletine milletine ihanet etmesin.
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz