MENÜ
İzmir
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Değişmeyen sistem
Nüvit TOKDEMİR
YAZARLAR
23 Mayıs 2019 Perşembe

Değişmeyen sistem

Her şey bildiğiniz gibi sürüyor/sürdürülüyor!
Siz istediğiniz kadar yakının...
“Bizde bu işler böyle yürür” der gibi...
Dilediklerini yüceltiyor, dilediklerini batırıyorlar!
Ve sonra diyorlar ya...
“Bizi izlemeye devam edin” diye...
Bir gülmek tutuyor insanı...
Sormayın...

X

Trajikomik görünümlü futbol yapısı, Türkiye’ye özgü bir futbol anlayışı bu...
Yersen yani!

X

“Sistemsiz” diyoruz; kızıyorlar!
“Çağdaş dünyanın gelişen futbol endüstrisi doğrultusunda yaptıklarını örnek alıp, hiç olmazsa alt yapıyı geliştirelim” önerisi sunuluyor. “Çalışmalarımız içinde” denilse de yıllardır bir adım atılmış değil. Salt kulüp bazında Altınordu’nun belirgin bir etkisi var. Diğerlerinde küçük çaplı girişimler söz konusu. Çünkü, para yok, tesis yok, donanımlıteknik adam eksikliği giderilmiyor!
E nasıl olacak bu işler?
Sorun yine gelişen futbolla birlikte kendini aynı oranda yetiştirmiş/yetişen yönetici bulmakta düğümleniyor...
Yani donanımlı “futbol yöneticisi” bulmak gibi bir sorumluluk da var hem Türkiye Futbol Federasyonu için, hem de kulüpler için!
Yapılabilir mi?
İsteyince olur...

X

İyi de nasıl olacak?

X

Görünüşe bakılırsa yine zor olacak!
1 Haziran’da yapılacak TFF genel kurulu öncesi gelişmelere baktığımızda, futbolu yönetecek kişilerin yine müteahhit yoğunluklu, her kulübe bir “elma” misali yönetim kurulu üyeliğinin sunulduğu iş insanlarından oluşacağını görüyoruz...
“Tüpçü Başkan” diye eleştirilen Yıldırım Demirören’den sonra, anlaşılan odur ki, havalimanı-baraj-turizm otelcilik işleri yapan, yine Fenerbahçe’de yöneticilik yapmış, TFF 2. Başkanı Nihat Özdemir tek aday şimdilik...
Ve o Özdemir, 3. Lig temsilcilerine verdiği yemekte, yöneticilere deneyimli, sorunları bilen ve çözüm getirecek bir kadro oluşturacaklarını anlatırken, en önemli sözü veriyor:
“Sizin sorunlarınızı da biliyoruz. Ekonomik sıkıntınız var. En önemli sorunlardan olan deplasman giderlerinizi karşılamak için bir çalışmamız olacak. Sizi bu sıkıntıdan kurtaracağız...”
Nasıl yani, zorlanan ekonomik koşullarda para sözü mü veriliyor? Kimin parasını kime vereceksiniz?

X

İşe bakın siz...
Bugün için Türkiye’de kulüplerin iliğini kemiren nitelikli/niteliksiz yabancı futbolcu sorunu, altyapı, tesisleşme, MHK ve hakem yapılanması, nitelikli futbol yöneticisi için çalışma yapılması; UEFA ile sorunların giderilmesi için Türkiye’de kesin ve net önlemlerin alınabilmesi adına neler yapılacağı konuşulması gerekirken, konuşulan 3. Lig kulüplerinin deplasman giderleri...

X

Her işimiz komedi anlayacağınız...
TFF genel kurulu, futbolun bileşenlerinin kararlı katılımıyla ve çözüm önerileri getirmesiyle gerçekleşmezse doğru işler için adım atmak bir başka bahara kalacak!
Öyle ki, para peşinde koşan, yurt dışı geziler için kapıda bekleyen kulüp delege yapısıyla daha çok baharlar geçeceğe benziyor!

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Ege'de Sonsöz