MENÜ
İzmir 24°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Gökçek’in İzmir aşkı
Nuray ÖTGÜNÇ
YAZARLAR
11 Aralık 2012 Salı

Gökçek’in İzmir aşkı

Felaket bir şekilde Ankara’ya yağmur yağıyor…
Uzmanlar sağanak yağan yağmurla ilgili sel olabileceği öngörürsünde bulunuyor ve Ankaralıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor…
 
Bu arada öngörülen selle ile ilgili uzmanlar vatandaşı uyarırken, muhteşem belediye başkanı durur mu?
 
Ve sıralıyor…
 
- Özellikle bodrum katlarda oturan vatandaşlarımızın gerekli tedbirleri almalarını istirham ediyorum. Uykuda sele yakalanmamalarını ve bir tehlike seziyorlarsa üst katlarda oturan komşularında veya yüksek yerlerde oturan akrabalarında kalmalarını öneriyorum…

-Sel sularının gelmesinin umulacağı yerlere araçlarını park etmesinler. Olası sel tehlikesine tedbir olarak araçlarını yüksek yerlere park etsinler.

-Elimizden geleni yapıyoruz ama böyle bir büyük afette, dünyanın hiçbir kentin alt yapısı altından kalkamaz. Başımızı kumdan kaldıralım. Bir asırda bir defa olması beklenen büyük bir yağış için alt yapı hazırlansa, yerin altında dereler yapmak gerekir. Bu maliyetin üstünden kimse gelemez.
 
Evet, böyle söylüyor belediye başkanı.
 
Şimdi de Sayın Gökçek İzmir’de yağan aşırı yağışlar sonucu oluşan, olumsuzluklarla ilgili vecizelerde bulunuyor…

Twette İzmir'den sel fotoğraflarından birini paylaşarak altına ‘Venedik pardon İzmir' yazan Gökçek, bir diğer Tweet'inde de"CHP'liler Vedenedik'e gideceğinize İzmir'e gidin daha ucuza gelir" diyor.
 
Vallahi bravo…
 
Bu arada Ankara’daki sel görüntüleri, vatandaşların hali ve alt geçitlerin nasıl yüzme havuzuna dönüştüğü gazete ve televizyon arşivlerinde mevcut.
 
Tebrik etmek lazım.
 
Dün dündür bu gün bugündür edebiyatını en iyi icra eden kişilerin başında geliyor kendileri…
 
İsterseniz buradan bir hatırlatma yapalım.
 
İzmir bir deniz şehridir. Sahil şehirlerinde böylesi yoğun yağışlarda böyle durumların yaşanması gayet normaldir.
 
Ve İzmir'e yağan yağmur eğer Ankara'ya yağsa, inanın sizin Ankara’ya deniz getirmenize gerek kalmaz sayın başkan.

Ha bu arada bilgilerinize sunulur, en azından İzmir’in belediye başkanı "Evinizi sık sık su basıyorsa üst katlara komşularınıza çıkın" gibisinden komik söylemlerde bulunmuyor.
 
Hatırlarsanız İzmir aşkıyla yanıp tutuştuğu için, İzmir’e istediği kadar rahat sallayabilen muhteşem belediye başkanının İzmir’e ilk saldırışı da değil bu.
Ama ne kadar kara sevdayla bağlı olsanız da bilesiniz ki size İzmir’den ekmek çıkmaz.
 
Atasözleri çok manidardır…
 
Atalar ne demiş dedirten anlamlı kısa ve özlü sözlerdir yani.
Uzun uzun anlatılabilecek veya zor ifade edilebilecek bir konuyu kısaca ortaya koyabilen ders alınası sözlerdir kısacası.
 
Bu durumda günün anlam ve önemine uygun bir atasözü de benden size
 
 “ Tencere dibin kara seninki benden kara “
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 yiğit
 12 Aralık 2012 Çarşamba 13:33
izmir'i ankara'sı farketmez. 2012 yılında sokaklar göle dönüyorsa kent idarecileri şapkasını önüne koyacak. new york'ta altyapı 100 yıl ince yapılmış. iyi hazırlanmış bir altyapı projesiyle sorunların çözümü bence mümkündür.
 izmirli
 12 Aralık 2012 Çarşamba 11:40
İzmir bir deniz şehridir. Sahil şehirlerinde böylesi yoğun yağışlarda böyle durumların yaşanması gayet normaldir. hahaha hiç güleceğim yoktu bu nasıl bir bakış açısı ne demek normal.5-10 kişi ölürse mi aklımız başımıza gelecek. başkanın çok iyi çalıştığı söylenemez ödenek deniyor gidin Eskişehir i bir gezin orasıda akp li değil ama iyi bir belediyeci başkanları var İzmir daha iyi yönetimleri hak ediyor CHP AKP FARKETMEZ çalışacak ve İzmir e değer katacak bir başkana ihtiyaç var
 İzmirli vatandaş
 11 Aralık 2012 Salı 22:27
“ Tencere dibin kara seninki benden kara “
 Fazla söze gerek yok
 11 Aralık 2012 Salı 22:26
İzmir'e yağan yağmur eğer Ankara'ya yağsa, inanın sizin Ankara’ya deniz getirmenize gerek kalmaz sayın başkan.Hatırlarsanız İzmir aşkıyla yanıp tutuştuğu için, İzmir’e istediği kadar rahat sallayabilen muhteşem belediye başkanının İzmir’e ilk saldırışı da değil bu. Ama ne kadar kara sevdayla bağlı olsanız da bilesiniz ki size İzmir’den ekmek çıkmaz.
 TARAFSIZ OLUN
 11 Aralık 2012 Salı 22:21
NEDEN İLLEDE FİKRLERİMİZ ÖRTÜŞECEK,ARKADAŞ AZİZ KOCAOĞLU BU İŞİ YAPAMIYOR,HEP KÜFÜR*BAŞKASI YAPTIMI FAŞO.AMA KENDİ OLDUMU SES YOK,YALAKALIK YAPIYONUZ ADAMDA AÇIK AÇIK SÖYLÜYOR ARSENİK NE ÇABUK UNUTULDU,SESİNİZ ÇIKMIYOR .AYIP AYIP
 kemal-izmir
 11 Aralık 2012 Salı 22:09
NURAY HANIM SİZE SORARIM AZİZ BEY İZMİRE NE YAPMİŞ,GELMİŞ GEÇMİŞ EN KÖTÜ BAŞKANDIR,BELEDİYE YANLISI BİR YAZI
 ankara
 11 Aralık 2012 Salı 21:58
3 dönemde 1 km metro yapamayıp devlete metroyu yükleyen, devlete borçlarını ödemeyen, Botaşın doğalgaz paralarının ödemeyen, alt geçitlerde kurtarma operasyonlarına balık adamlarla müdahale edilebilen.. suyu kızılırmaktan devlete getirten.. çalışma hayatını gece geç saatlere kadar twıtter başında geçiren İ.Melihi kim ciddiye alacak
 Merkuri
 11 Aralık 2012 Salı 18:15
ÖZFATURA ZAMANINDA PLANLANAN DRENAJ BÜZLERİNİ KÜÇÜLTEN CHPLİ YÖNETİM GÖZTEPEDE ŞİRİNYERDE VS SU BASMASININ SORUMLUSUDUR.HER YIL OLMASINA RAĞMEN HALA ÇALIŞMA YAPMAYANLAR YİNE BU BELEDİYEDİR.GÖKÇEK DEĞİL.GÖKÇEK İSE İBB DEN ÇOK İZMİRLİYE FAYDASI OLDU, ARSENİKLİ SUYU İZMİRLİE İÇİRDİĞİNİ İLAN EDEN MELİH GÖKÇEK DEĞİLMİYDİ?ANKARAYA GİT DE GÖR. KENT NASIL YÖNETİLİRMİŞ.TRAFİĞİYLE ALTYAPISIYLA.AMA BÜTÜN SORUNLAR BİTMİŞ DEMEK DEĞİL BU.
 Merkuri
 11 Aralık 2012 Salı 18:09
NURAY HANIM NE GÜZEL DEMAGOJİ YAPMIŞSIN.TEBRİKLER DOĞRUSU.ÖNCELİKLE İZMİRİN REZİLLİĞİNİ KABULLENMEKLE BİZ BÖYLE YAŞAMAYI İSTİYORUZ DEMEK İSTİYORSUN.DAHA İYİYE LAYIK DEĞİLİZ DİYORSUN YANİ.CHPLİ BELEDİYENİN ALTYAPI HİZMETİ YAPMADIĞINI 13 SENE SONUNDA HER KIŞ AYNI MANZARAYI YAŞATTIĞINI SÖYLEMİYORSUNDA ANKARADA ŞÖYLEYMİŞ BÖYLEYMİŞ DİYORSUN.SEN GERÇEKTEN İZMİRDEMİ YAŞIYORSUN YOKSA SENE BOYU HİÇ YAĞMUR EKSİLMEYEN AMA SOKAKLARI GÖLE DÖNMEYEN LONDRA GİBİ BİR ŞEHİRDEMİSİN?SAVUNMAN BİLE SİYASET KOKUYOR.
 vatandaş
 11 Aralık 2012 Salı 17:52
Tövbe tövbe, kedi ulaşamadığı ete mundar dermiş....
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz