MENÜ
İzmir 23°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir-İN
Aylin AKDOĞAN
YAZARLAR
11 Temmuz 2018 Çarşamba

İzmir-İN

“Bilgi insanı şüpheden, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak korkudan kurtarır.”                                

                                                                                                          Konfüçyüs

Bomba bir döneme giriş yapıyoruz. Adım başı patlayabiliriz yani. Şöyle ki; 13 Temmuz’ da yeniayla gelen Güneş tutulması olacak. Duygular da hem şelale, hem de fora. Bir iyi bir kafası karışık haberler, eski aşklardan nameler, gel-gitler, hem istemem hem yan cebime koylar, hayaller Can ve Sanem aşkı (Erkenci Kuş dizisi) hayatlar Ufak Tefek Cinayetler yani.

Tam da böyle bir dönemde yollar Danışman Astrolog Aylin İleri ile kesişti.

Kendisi sabah enerjisi, neşe kaynağı, hatta çoğu zaman instagram hikayelerindeki paylaşımları ile adeta hayata bağlanma sebebi.

Eeee hal böyle olunca kendisi arayayım ve hepimizin adına gerekli bilgileri alıp, sonra da “kesin bilgi yayalım” başlığıyla sizinle paylaşayım dedim. Hepimiz adına derken önemli bir bilgiyi de paylaşmak isterim. Gerekli bilgiler tamamen kadınlara özel.

Ben gerçekten kendimi hiç düşünmedim. Yani yok efendim 11 Temmuz başak burçları için dönüm noktasıymış, yok efendim bu başaklar çok sabretmiş ama artık aradığı aşkı bulacakmış, hatta eski aşıklar hiç beklenmedik sürprizler yapabilirmiş çünkü kıymetimizi anlayacaklarmış, bizim için artık güzel değişimler başlamış…  Ben bu haberlerin peşine düşmedim, sizi düşündüm arada bir de bunlar çıktı. :)

Yani elbette ki İzmir içi etkinlikleri her zaman listeliyoruz, öneriyoruz, ajandaya kaydediyoruz, katılıyoruz, karşılaşıyoruz, gülüyoruz, eğleniyoruz, coşuyoruz, iki fotoğraf atıyoruz. Ama gittiğimiz etkinliklere partnerlerimizi de dahil etmeyelim mi yani? İki fotoğraftan bir tanesini de sevgiliyle çekilip fotoğrafı kalp emojilerine boğmayalım mı? Fotoğrafların altına “diğer yarım”, “nazar etme n’olur çalış seninde olur” ya da “bi maşallahınız varsa alırız” gibisinden şeyler yazmayalım mı? İşte biz bunun peşine düşüp Aylin İleri ile röportaj yaptık.

Her burca göre haberler, yorumlar ve öneriler aşağıda bilginize sunulmuştur efendim. Keyifli okumalar dilerim.

Ve diğer yarınızı da tez zamanda bulmanızı dilerim.

Aylin İleri’ ye de bizi kırmadığı, vakit ayırdığı ve yol gösterdiği için minnettarım. Çok ama çok teşekkür ederim.

Son not: Biz iki Aylin bu vesile ile buluştuk. Dilek dilemeyi unutmayın! ;)

Sizi tanıyabilir miyiz?

1981 İzmir doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi mezunuyum. Bir süre özel sektörde İnsan Kaynakları alanında çalıştım. Astrolojiye ilgim ise 2010 yılında başladı, eğitime başlangıç tarihim ise 2011. Astrolog Öner Döşer’in kurucusu olduğu AstroArt Astroloji Okulunu ileri seviyede tamamladım. Barış İlhan Astroloji Enstitüsünden Temel seviye Astroloji eğitimi aldım, ayrıca 2 dönem Hakan Kırkoğlu’nun Harita Okuma Pratiklerine katıldım. 2016 yılında, kapsamlı bir sınav vererek IsarCap‘a (Uluslararası Astrolojik Araştırma Topluluğu, Astroloji Yeterlilik Sertifikası) hak kazandım.

2013 yılında astroloji yazılarıma bir blog açarak (regulusluna) başladım, şimdiyse kendi adımı taşıyan (aylinileri.com) bir web sayfam var. Yazılarımı, katıldığım etkinlikleri ve düzenlediğim konuşmaları oradan ve sosyal medya hesaplarımdan duyuruyorum. Daha çok bireysel danışmanlık veriyor ve workshoplar düzenliyorum, çünkü insanlara astroloji vasıtasıyla farkındalık kazandırmayı iletişim kurmayı çok seviyorum.

Bugünlerde yeni bir heyecan içindeyim. Geçen sene hala oldum, yeğenim Kaan bana harika bir ilham verdi. Bebek ve Çocuk Astrolojisine yönelik bir kitap hazırlığı içindeyim. Anne ve babalara, çocuklarının doğalarını astroloji vasıtasıyla tanımalarına yardımcı olacak bir rehber hazırlıyorum. Ayrıca yeni dönemde Eylül ayında başlayacak, Astroloji öğrenmek isteyenler için özel bir kurs açmayı planlıyorum.

Kendim için yapmayı en çok sevdiğim şey ise, Yoga ve güneş batarken yürüyüş yapmak.

Bir gezegen olsaydınız hangisi ve neden?

Bu sorunun yanıtını vermek benim için çok kolay, Ay olmak isterdim, Ay’a yakın olmak isterdim. Küçük yaşlardan itibaren gözüm hep onu arardı geceleri gökyüzünde. Ona bakmadan uyumak, günü bitirmek istemezdim. Onu oldukça sofistike ve büyüleyici buluyorum, özellikle de doğuşunu izlemeye bayılıyorum.

Güneşle olan dansından doğan Ay’ın fazlarını, sürekli değişim ve hareket halinde oluşunu, kolayca gözlemlenir olmasını, güneşten bize yansıttığı inci beyazı ışığını, geceleri aydınlatmasını, yakamozu… Ona bakmak bana her zaman umut heyecan ve neşe katar, gülümsememe yol açar. Aylin, Ay’ın çevresindeki ışık süzmesi demek. Belki de beni her gece gökyüzüne bakmaya çağırması ve kendime ona bu kadar yakın hissetmemin nedeni de budur.

Bu arada Ay bir gezegen değildir, Dünyanın uydusudur. Bunu da belirtmeden geçmeyelim.

Gelelim burçlara Beyaz Atlı Prens Temmuz da gelir mi?

Kadın erkek herkesin beklediği, hayata anlam ve renk katmasını istediğimiz, yüreğimizde taşıdığımız bir kahramanımız var. Onun gelişini gökyüzüne bakarak tahmin edebiliyoruz. O yüzden sayacağım burçlar kapıyı pencereyi aralasınlar bu ay, kilit vurmasınlar kapılarına tavsiye ederim. Fırsatları yakalamak bizim işimiz, onları göndermek ise gezegenlerin.

Temmuz ayında bu anlamda çok daha şanslı olanlar; Oğlak, Yengeç, Başak ve Boğa burçları. Ayrıca Yükselen burçlarınız da bunlardan biri ise ayınız oldukça renkli ve aşk dolu geçebilir.

Diyelim ki malum prens geldi. Peki hangi burç ne yapsın? Yani hangimiz ayakkabımızın tekini sarayda unutalım- hangimiz 100 yıl uyuyor numarası yapalım- hangimiz uzun saçlarımızı camdan sarkıtalım?

Bunun yanıtını hakkıyla vermek için bireysel doğum haritasını incelemeliyiz. Aşka ve ilişkilerimize bakışımızı anlatan, zamanlamayı gösteren, nerede nasıl yanılgılara düştüğümüzü anlatan çok sayıda gösterge var astrolojide. Bir kadının doğum haritasında Güneş ve Mars bize hayatına girecek erkek profiline dair ipuçlarını verir, Venüs aşkta ilişkilerde ne aradığını, ilişkilerin doğasını neler yaşayacağını ise 7. Ev dediğimiz alan anlatır.

Tüm bunları bir kenara bırakırsak, bu ay için verebileceğim en önemli tavsiye şu olur. Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, 10 Temmuz da başak burcuna geçti ve 7 Ağustos’a kadar bu burçta kalacak. Venüs başak burcundayken aşkta aradığımız şey, büyülenmek değildir, ayaklarımızı yerden kesecek bir kahraman aramayız. Hayatımızı kolaylaştıracak, bizi onaracak, yaralarımızı saracak, olduğumuzdan daha iyi hale gelmemize yardım edecek birini ararız. Gerçekçiyizdir, kolay etkilenmeyiz. İşe yarar dişe dokunur adımlar görmek isteriz. İnce eler sık dokuruz, kısaca. Buraya kadar her şey iyi ama iki konuya çok dikkat edin. Fazla eleştirel ve fazla mükemmeliyetçi olmayın. Kendinizi fark edin, yakalayın. Venüs başak burcunda, olumsuz anlamda, koşullu sevmeye bizi sevk eder. Bir “check list” olur elimizde, şu varsa evet derim, böyle bir mesaj atması lazım beni ikna etmek için gibi. Bir sonraki adıma geçişinizi hatta yeni biriyle tanışmanızı geciktirebilir. Gözlemci olun evet irdeleyin seçici olun ama önyargılı olmayın derim. Yoksa şansı kaçırabilirsiniz.

Evrene gönderdiğimiz onca mesaj var. Onlar ne zamana döner?

Aslında Yeniayların olduğu günler, Venüs Jüpiter kavuşumları, Merkür’ün Güneş’in kalbinde olduğu zamanlar, yine Güneş Merkür Jüpiter Neptün gezegenlerinin etkileşim halinde olduğu günler dilek dilemek ya da hayal etmek düşlemek bir vizyon oluşturmak için oldukça elverişlidir. Evrene dileklerimizi göndermek için çok sayıda şanslı gün var.

Ama onlar ne zaman döner büyük soru. Hayalini kurduğunuz beklediğiniz şeylerin ne olduğu burada önemli. Her gezegen farklı anlamlar taşır astrolojide. Her birinin fonksiyonu başkadır, birlikte çalıştıklarında farklı bir sinerji gelişir ve olasılıklar doğar. Örneğin konu para ise Jüpiter’in para evinize girdiği tarihe bakabiliriz. Yine güneş tutulmalarının olduğu tarihler, yaşamımızda önemli gelişmelerin yaşandığı zamanlarla eş zamanlılık gösterir. İlişki yaşamak, aşık olmak, çocuk sahibi olmak veya uzun keyifli bir tatil yapmak gibi arzularınız için Jüpiter’in hareketlerine bakabiliriz. Astrolojide şans ve fırsatları, ilerlemeyi genişlemeyi zenginliği bereketi Jüpiter anlatır. O hangi burca girerse, bireysel doğum haritanızda hangi evden geçerse şansınız kısmetiniz artar.

Ama sorunuz ektiğimizi ne zaman biçeriz ise, o zaman Satürn’ün döngülerini takip etmelerini öneririm. Bir de başak burcunda gerçekleşen dolunayları.

Bir gezegen nasıl oluyor da taaaa oralardan hayatımıza mâl olacak hareketler yapıyor?

Bunu anlatmanın birden fazla yolu var, ama şu şundandır demek, kesin hesaplamalar formüller öne sürmek elbette zor. Evrende her şeyin birbiriyle etkileşim halinde olduğu fikri, görünmez bağlarla birbirimize bağlı olduğumuz düşüncesi bence en akla uygun olanı. Kuantum, Sicim ve Her Şeyin Teorisi gibi yaklaşımlar hala bu soruları arıyor. Evren nasıl doğdu ve bizim yerimiz ne?

Her birimiz doğarken eşsiz doğum haritaları ile birlikte dünyaya geliyoruz. O anın gökyüzünün sinerjisi; yani güneş sisteminde yer alan gezegenlerin yaydığı manyetik etki, doğup büyüdüğümüz çevre ve irademiz hayatımızı şekillendiren en temel faktörlerden. Doğduğumuz saate ve yere göre bir doğum haritası çıkarıyoruz. Örneğin, Güneş sistemindeki en büyük gezegen Jüpiter doğum haritamızda nerede konumlanmış ise biz orada genişlemeye ilerlemeye açığız şeklinde bir yaklaşım ile yorumlar yapıyoruz.

Astrolojinin temelinde “yukarıda ne varsa aşağıda o vardır” felsefesi yatar. Astroloji, gökyüzü doğa olaylar ve insanlar arasında bağlantılar arar. İlişkileri ve uyumu yakalamaya çalışır. Eskiler doğayı ve yıldızları birlikte gözlemlemişler. Ay’ın hareketlerine göre doğayı gözlemleyip, ekim dikim zamanlarını bulmuşlar. Mısırlılar Sirius yıldızını takip ederek her yıl Nil nehrinin taşıp taşmayacağı ve tarımla ilgili öngörüler oluşturmuşlar. Aslında her şey gözlemle takiple bir istatistik tutmakla başlamış. Gökyüzünün şimdi ve gelecekle ilgili haberler verdiği, yıldızların birer işaretçi olduğu varsayılmış. Örneğin, Mars hangi burçta iken ne olur, hangi gezegenle yan yanayken neler olur veya olmaz, insanların doğasında tepkilerinde ve de doğada ne değişimler olur, gözlemlenmiş.1900’lerin başına kadar astroloji sadece krallar soylular için kullanılmış. Bireysel doğum haritalarının yorumlanması bu bilginin bize ulaşması ve onu kendimiz için kullanmaya başlamamız ise bir yüzyıl kadar önce gerçekleşti.

Bu dönem için her burca uyarılar- önlemler- tavsiyeler neler?

Güneş tutulmalarının gerçekleştiği zamanlarda gündemimiz değişmeye başlar; yeni konular, yeni kişiler, yepyeni başlangıçlar veya kapanmamış meseleler hayatımızda bir adım öne çıkar.

2018 yaz aylarından itibaren Tutulma Döngüsünde sahneyi 2020’ye kadar “Yengeç Burcu” devralacak. Yengeç burcundaki ilk tutulma 13 Temmuz 2018 sabaha karşı 02:47’de gerçekleşiyor. Elbette herkesi her tutulma aynı derecede etkilemez, hayatında büyük değişiklikler yaratmaz. Bu etki sizi teğet de geçebilir, bunu anlamak için bireysel doğum haritanızı incelemek gerekir. Doğum Haritası Danışmanlığı almak için benimle iletişime geçebilirsiniz. Genel olarak, bu tutulma beni nasıl etkiler sorusunun yanıtı ise aşağıda;

Koç ve Yükselen Koçlar; ev aile meseleleri, ev alıp satmak, şehir veya iş değişikliği, evlenmek-boşanmak, yeni gelecek planları hayaller yaratma peşinde olabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğalar; yakın çevreniz, kuzen kardeş meseleleri, yazılı sözlü anlaşmalar, eğitsel uğraşlar, kendinizi anlatmak ifade etmekle ilgili konular, kendinize yepyeni bir çıkış noktası bulabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler; parasal konular, yatırımlar, alacak-verecek işlerinde düğümler çözülebilir, mahkeme işlerinde çıkış noktası bulabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler; kendinizi yaşamınızı değiştirmek için, ikili ilişkiler anlaşmalar ortaklıklar evliliğiniz süren ilişkiniz katalizör olabilir. Yaraların kapanması da yeniden açılması da mümkün.

Aslan ve Yükselen Aslanlar; hayatınızda bir köşede duran arka plana itilmiş tüm meseleler gün yüzüne çıkabilir. Hem kendiniz hem de başkaları için yapacak çok şeyiniz var. İkili ilişkilerde size meydan okuyan yarışan zorlayan kişilere dikkat edin.

Başak ve Yükselen Başaklar; yepyeni gelecek planları hedefler peşindeler. Bunun bedeli daha çok çalışıp daha az dinlenmek olabilir. İş ve yaşam şartları değişiyor.

Terazi ve Yükselen Teraziler; iş ve sektör değişikliği yaşayabilirsiniz. Evlenmek boşanmak iş kurmak iş sahibi olmak anne-baba olmak gibi yeni unvan ve isimler alabilirsiniz. Yaşamınız değişmeye başlıyor.

Akrep ve Yükselen Akrepler; yurt dışı akademik ve eğitsel işler, medya yayın reklam işleri önem kazanıyor. Yaşadığınız yer ve aile ilişkileriniz bu konularla bağlantılı olarak değişebilir. Kök salacak yeni yerler arayışında olabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yaylar; parasal konular, yatırımlar, alacak-verecek işleri, banka sigorta vergi konuları önem kazanıyor. Meseleleri çözmek, krizleri iyi yönetmek için yazılı-sözlü iletişiminize, kendinizi ifade şeklinize dikkat edin.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar; süren ilişkiniz, ortaklı işler ve evliliğinizle ilgili konular sizi yeni kapılar açacak. Yepyeni başlangıçlar arifesinde taşıdığınız yükler geçmiş meseleler sizi yıpratıyor olabilir. Kendinizi yenilemelisiniz. Harcamalara bu dönem dikkat edin.

Kova ve Yükselen Kovalar; gündelik düzeniniz, çalışıyorsanız iş koşullarınız değişebilir. Bir şeyler rutin giden yaşamınıza hareketlik katacak. Başkaları için yapacak çok şeyiniz, alacak sorumluluklarınız olabilir. Sağlığınıza özen gösterin.

Balık ve Yükselen Balıklar; sevdikleriniz aileniz ile ilgili konular, aldığınız kararlar gelecek planlarınızı değiştirmenizi zorunlu kılıyor olabilir. Çocuklar, eğlence sektörü, spor, yemek, sahne sanatları ile ilgili bir alanda faaliyet gösteriyorsanız bu konularda değişimler bekleyin.

Belki bizimle paylaşacağınız bu dönemde gezegenlere ait önemli bilgiler var mı?

Mars 2 yılda bir geri gider, yaz aylarında haziran ayında yavaşladı, ileri değil geriye doğru gitmeye başladı. Dur bir dakika doğru yerde miyim? Ne için ve kimlerle birlikte yol alıyordum? Değer mi? Bu doğru mu? Sorularını size sordurtmaya başlamış olabilir. Yeni bir strateji yapmak, yeniden plan hedef belirlemek isteyebilirsiniz. Birlikte yol aldığınız ekip arkadaşlarınızı, eşi-dostu eleyebilirsiniz. Mars cesareti ve dayanıklılığı anlatır ve geri giderken kendimizi yeterince güçlü hissedemeyebiliriz. Yeterli düzeyde rekabet edemeyiz, risk algımız sağlıksız hale gelir. Vücut direncimiz düşer. O yüzden bu iki ay içinde önemli girişimlerde bulunmayın. Savaş açmayın, bir şeyleri diretmeyin, yanlış insanlarla yanlış konular için gereksiz bir mücadele içine girebilirsiniz! Görüş alanınız ancak Marsın yeniden kovaya geçtiği 11 Eylül günü açılabilir. Bunu öngörerek adımlarınızı atın ve ona göre verin mücadelenizi.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Güzel sorularınız için çok teşekkür ederim. Dilerim, herkes içindeki ışığı yansıtabileceği ve de besleyebileceği fırsatları bu güzel yaz günlerinde yakalar. Sevgiyle,

 

Duyuru!

Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’ nde 28 Ağustos tarihine kadar devam edecek “ Apikam Yaz Etkinlikleri” kapsamında 17 Temmuz’ da İzmir’ in Müzikal Çeşitliliği konulu Belgesel Film Gösterimi ve Söyleşi düzenlenecek. Detaylara İzmir Büyükşehir Belediyesi’ nin web sayfasından (kültür-sanat bölümünden) bakabilirsiniz.

 

Pek Sevdim

Türkiye’ nin ilk plaj kütüphanesi Urla İlçe Halk Kütüphanesi çalışanları tarafından Kum Denizi Plajı’ nda açıldı. Haber zaten sevilmeyecek ve sevinilmeyecek gibi değil.

Özgü Namal, Özlem Tekin…

Şehirler terk edilmiş, köye yerleşilmiş hayatların haberlerini okumayı pek sevdim. Ayrıca özenmiyor da değilim hani.

İzmir- İN de bu hafta!

Konserler

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’ nde düzenlenen Çim Konserlerinde 12 Temmuz’ da Gece Yolcuları konseri olacak.

Gazino Sako

12 Temmuz Cenk Eren

13 Deha

14 Temmuz Yaşar

Jolly Joker Alaçatı

11 Temmuz Rober Hatemo

13 Temmuz Hakan Altun

14 Temmuz Yıldız Tilbe

18 Temmuz Koray Avcı

Kafe Pi Beach Club

11 Temmuz Julian Jordan

13 Temmuz Mike Williams

Çeşme Köy

13 Temmuz Pinhani

Çeşme Açıkhava Tiyatrosu

13 Temmuz Funda Arar

14 Temmuz Bülent Ersoy

Spiaggia Grande Alaçatı

14 Temmuz Kenan Doğulu ile Ken On The Beach

Bios Bar

14 Temmuz Mansur Ark

Bostanlı Suat Taşer

16 Temmuz Redd

Sold Out Performance Holl

14 Temmuz Kalben

 

Sergiler

 Asena Feride Kızar, Aslı Güzel ve Emine Çelik’ in eserlerinden oluşan “Matiz Karma Sergisi” 13 Temmuz’ a kadar Çetin Emeç Sanat Galerisi’ nde olacak.

Temmuz ayı boyunca Emel Şahinkaya’ nın kişisel resim sergisi Nar Artiz Gallery’ de olacak.

Foça El Emeği Takı Grubu’ nun 9. Takı Sergisi ve Şenliği 10- 20 Temmuz tarihleri arasında Foça Belediyesi Sosyal Tesisleri alanında.

 

Vizyona Girecekler

Deniz Kıyısındaki Ev (Dram)

Mary Shelley (Dram- Romantik)

Bende Kal (Komedi)

Korkuluk (Korku)

Gökdelen (Aksiyon- Gerilim)

Kapalak Kızı (Korku)

Terminal (Gerilim)

Şeytan Kulesi (Korku)

Cici Babam (Komedi)

Dehşet Yolu (Gerilim)

Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili (Animasyon- Komedi)

13 Temmuz’da vizyonda!

 

Tepekule Açıkhava Sineması’ nda 11- 12 Temmuz “Dönme Dolap”, 16 Temmuz “Sihirli Kitaplar”, 17- 18- 19 Temmuz “Koca Dünya” filmlerinin gösterimi olacak. Detaylara sosyal medya adreslerinden bakabilirsiniz. Gösterimler ücretsiz.

Abdellatif Kechiche’ nin “Kısmet Sevgilim: İlk Şarkı”  isimli son filminin 18 Temmuz’ da Karaca Sineması’ nda ön gösterimi olacak.

Kültürpark’ ta (uzun havuzun orada) 10 Temmuz’ dan itibaren her Salı ücretsiz film gösterimleri başladı ve 31 Temmuz’ a kadar devam edecek. 17 Temmuz’ da “Ölümlü Dünya” filminin gösterimi var. Bilginize!

Hezarfen Film ve Tarla Alaçatı işbirliği ile Açıkhava Film Festivali 8 Temmuz’da başladı. Gösterimler Tarla Alaçatı’ da olacak ve haftalık film gösterimlerinin detaylarına sosyal medya adreslerinden bakabilirsiniz. (hezarfenfilmgaleri ya da tarlaalacati)

 

Yeni Çıkanlar

Küçük İskender’ in “İkinci Waliz” kitabı çıktı ve elbette ki tavsiye ediyoruz.

 

Tiyatro

Bostanlı Suat Taşer

11 Temmuz “Notre Dame’ ın Kamburu Quasimodo Müzikali”

12 Temmuz “Sunay Akın ile Görçek”

13 Temmuz “Piraye”

17 Temmuz “Mahşer- i Cümbüş”

18 Temmuz “Can Erik”

 

Nazım Hikmet Kültür Merkezi

18 Temmuz “Ay, Carmela!”

25 Temmuz “Neşe Dolu Bir Masal” Çocuk Oyunu

 

Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu

12 Temmuz “Notre Dame’ ın Kamburu Quasimodo Müzikali”

 

El sallayan sarı kafa emojisi.

İzmir-İN için önerilerde bulunmak isterseniz [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz