MENÜ
İzmir 25°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir-İN
Aylin AKDOĞAN
YAZARLAR
6 Mart 2019 Çarşamba

İzmir-İN

"Sanat, gözlerimize inanmamıza yarar.”

                                                                Kari Kraus

13. Uluslararası İzmir Kukla Günleri ve 26. İzmir Avrupa Caz Festivali başlamış ve tüm hızıyla devam ederken…

Duyurularımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Bu hafta 8 Mart’ ta Nettalks organizatörlüğünde Azra Kohen geliyor. Ege Palas Oteli’ nde 15: 00- 17: 00 saatleri arasında düzenlenecek etkinliğin biletlerini Alsancak Network mağazasından satın alabilirsiniz. Bilet satışlarından elde edilen gelir Aziz Nesin Matematik Köyü’ ne bağışlanacak. Bu alana minicik kişisel bir yorumumu katmak istiyorum. Bana göre eğer Azra Kohen okuduysanız ya da onu birazcık tanıdıysanız, onun katılacağı bir organizasyona bilet alırken o ücretin doğada bir yerlere ulaştığını zaten bilirsiniz. Sosyal medyada etkinliğin duyurusuna denk geldiğimde ilk baktığım kısım da bu oldu. Tabii bir de hem sosyal medya hem de bu duyuru vesilesi ile Nettalks ve sahibi Şela Habif ile tanışma fırsatım oldu. Bu kısım da tam bir Azra Kohen kitabı gibi oldu. Yani siz evrene ihtiyacınız olan enerjiyi, tüketmekten çok üretmeyi, yaşadığınız şehir de farkındalık oluşturacak yerler, etkinlikler, mekanlar, organizasyonlar olmasını istemeyi gönderdiniz ve evren de size bunun karşılığını verdi! Nettalks’ u ve Şela Habif’ i tanımaktan dolayı çok mutlu oldum ve yine buradan pek çok güzel etkinliğini duyurmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu arada 8 Mart’ taki Azra Kohen ile buluşma etkinliğine senin için/ sizin için hâlâ boş yer var.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ nin katkılarıyla düzenlenen “37. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri” bu yıl 8- 28 Mart tarihlerinde olacak. Oyunların hepsini  (ücretli- ücretsiz- çocuk oyunları) tarihleri ile birlikte liste halinde aşağıda paylaştım. Ücretli oyunlar İzmir Sanat, İsmet İnönü Sanat Merkezi ve Bostanlı Suat Taşer’ de ve bilet ücretleri 10 TL. Bilet almak için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ nin resmi web sayfasına bakabilirsiniz. Yine etkinlik kapsamında ücretsiz olan yetişkin ve çocuk oyunları programının listesini de aşağıda görebilirsiniz.

“3. Karşıyaka Tiyatro Festivali” de bu yıl 20 Mart- 7 Nisan tarihleri arasında olacak. Oyunların hepsi Bostanlı Suat Taşer’ de sahnelenecek. Birbirinden güzel oyunların listesini şimdiden hazırladım ve aşağıda, biletlerin satışı da Biletix’ te.

Festivaller kapsamında pek çok oyun sahnelenmek üzere de ilk kez İzmir’ e geliyor. Misal; “Şifa Niyetine”, “Don Kişot’ um Ben”, “Tak Tak Takıntı”… gibi.

Ayrıca Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey’ in uzun bir aradan sonra (12 yıl kadar) birlikte sahneye döndükleri tiyatro oyunu “Vee Perde” de İzmir’ de ilk kez (12 Mart Atatürk Kültür Merkezi’ nde ve 13 Mart Bostanlı Suat Taşer’ de) sahnelenecek.

İzmir- İN de bu hafta!

Konserler

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

7 Mart İrina Sarbu Band

12 Mart Marion Rampal Trio

Bostanlı Suat Taşer

8 Mart Cem Adrian

10 Mart Ayhan Sicimoğlu

11 Mart Orada Duruverseydi Zaman

Sold Out Performance Hall

6 Mart Bulutsuzluk Özlemi

8 Mart Karsu

Ooze Venue

8 Mart Sena Şener

9 Mart Hakan Altun

6:45 KK Bornova

8 Mart Evet Ne Söylüyorduk

9 Mart Leman Sam

13 Mart Son Feci Bisiklet

232 Park Bornova

8 Mart Ozbi ft. Gülce Duru

Çıngırock Bar

8 Mart Pişman İnsanlar Cemiyeti

9 Mart Kolektif İstanbul

Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi

9 Mart Nooran- Türk İran Gecesi

Sergiler

Arkadaşım, dostum… illüstratör ve grafik tasarımcısı Görkem Şengüler’ in kendi çizimlerinden oluşan sergisi geçtiğimiz hafta Magro’ da açıldı ve ziyaretiniz için sizleri bekliyor. Görkem Şengüler’i yaptığı pek çok güzel illüstrasyon çizimlerini yine pek çok yerde görmenizin yanında, Türkiye’ nin ilk masal dergisi Minimiko’ nun tüm resimlerini çizen tek kişi olarak da tanıyor olmanız mümkün.

Galeri A’ da Evşen Algı Çelik’ in “Farklı Kimlikler” isimli Resim Sergisi 7- 21 Mart tarihleri arasında olacak.

Çağdaş Ressamlar Sergisi 5- 21 Mart tarihleride Karaca Kültür Merkezi’ nde.

İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz Özer Eğitim Merkezi’ nin katkılarıyla “Gerçeklik Kırılmaları ve Aquatik Görüntüleme” başlıklı iki sergi açıldı. Sergiyi 15 Mart’ a kadar Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’ nde ziyaret edebilirsiniz.

26. İzmir Avrupa Caz Festivali’ nin afişini belirlemek için düzenlenen 17. Caz Afişi Yarışması Sergisi’ ni 20 Mart’ a kadar Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ nde gezebilirsiniz.

13. İzmir Uluslararası Kukla Günleri etkinliği kapsamındaki, 12. İzmir Uluslararası Kukla Günleri’ nin fotoğrafik hikâyesine ait Selvinaz Aydoğan Çetiner’ in “Fotoğrafçı Gözüyle Kuklaların Gözü” isimli sergisini 17 Mart’ a kadar İzmir Sanat’ ta ziyaret edebilirsiniz. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Tasarımı Anasanat Dalı öğrencilerinin Kukla Yapım Teknikleri dersindeki ürettikleri kuklalardan oluşan sergiyi 17 Mart’ a kadar Mask Müzesi’ nde ziyaret edebilirsiniz. Son olarak İzmir Uluslararası Kukla Günleri ve İzmir Goethe İnstitute iş birliği ile Mimar Sinan İlköğretim Okulu’ nda anneler ve çocuklarıyla birlikte yapılan kukla yapma atölyesine ait çalışmaları/ eserleri/ kuklaları 17 Mart’ a kadar İzmir Sanat’ ta ziyaret edebilirsiniz.

Çizgelikedi Görsel Kültür Merkezi’ nde 20 Nisan’ a kadar Nilgün Yoldaş Atila’ nın “Damlacık” isimli sergisini ziyaret edebilirsiniz. Sergi de İzmir’ in Osmanlı döneminden başlayıp, Cumhuriyet dönemine kadar olan süreçte dönemin önemli izlerini takip edip biriktirerek, körfezi görüp imbatı soluyan pencerelerin, balkonların, teraslarların yanında kentsel- tarihi- arkeolojik- doğal sit alanlarının da izini sürdüğü ve tarihi mahalle olarak geçen ancak günümüzde Konak Tünelleri olarak adlandırdığımız yerin olşum sürecine ait gelişmelerin 22 aya yayılan çalışmalarındaki fotoğrafları görebilirsiniz.

Karikatüristler Aşkın Ayrancıoğlu, Behiç Yalçın Ayrancıoğlu, Dağlar Umut Ayrancıoğlu ve Didar Aşkın Ayrancıoğlu’ nun Karikatür Sergisi 14 Mart’ a kadar Çetin Emeç Sanat Galerisi’ nde.

Vizyona Girecekler

Papillon (Dram)

Kapan (Dram)

Herkes Biliyor (Gerilim- Dram)

Captain Marvel (Macera- Aksiyon)

Woman at War (Gerilim- Korku)

Hüddam 2 (Korku)

Arada (Komedi)

Kartopu Savaşları 2 (Animasyon)

8 Mart’ ta vizyonda.

 

Fransız Kültür Merkezi’ nde 2. Kadın Yönetmenler Haftası etkinliği kapsamında 6 Mart’ ta “Müzikli Bir Hikâye” (Yönetmeni Jale İncekol’ un katılımıyla) ve “Toz Bezi”, 7 Mart’ ta “Selahattin’ in İstanbulu” (Yönetmeni Aysim Türkmen’ in katılımıyla) ve “Kaygı” filmlerinin gösterimi olacak.

Ülkemizde ilk defa geçen yıl 17. !F İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’ nde gösterilen “Anadolu Turnesi” filminin 13 Mart’ ta Karaca Sineması’ nda (20: 30 seansı) gösterimi olacak. Ayrıca yine Karaca Sineması’ nda Asgar Farhadi’ nin son filmi “Herkes Biliyor” ile birlikte 8 ve 12 Mart’ ta “Elly Hakkında”, 9 ve 14 Mart’ ta “Bir Ayrılık”, 10 Mart’ ta “Geçmiş”, 11 Mart’ ta da “Satıcı” filmlerini (hepsi 20:00 seansında) izleyebilirsiniz. Kaçıranlar ya da tekrar izlemek isteyenler için “Şüphe/ Burning” filminin de 6 Mart’ ta (20: 30 seansı) gösterimi olacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Sinema Salonu’ nda 6 Mart’ ta “Zaman Yolcuları” filminin gösterimi olacak.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi Konak Sahnesi’ nde 8 Mart’ ta “Devrimde Kübalı Kadınlar” filminin gösterimi olacak.

Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları etkinliği kapsamında “Anons” filminin gösterimi 13 Mart’ ta Türkan Saylan Kültür Merkezi’ nde.

 

 

Yeni Çıkanlar

Bu hafta kitap tavsiyemiz yazılarımızı da her hafta okuyup destek veren aynı zamanda da tiyatro aşığı Yasemin Çetin’ den geldi. Kitabın adı “Veda Zamanı” İçeriğinde ise farklı yazar ve şairlerden gelen, vedalar üzerine deneme, hikâye ve şiirler var. Hatta Yasemin Çetin’ in de yazısıyla destek verdiği bir bölüm de var. Kitabı internetten sipariş vererek (www.kitapsepete.com) edinebilirsiniz. Asıl Önemli kısım ise; bu derleme kitabın satışından elde edilecek gelir ile köy okullarına kütüphane yapılacak. Desteğinize ihtiyaç var ve keyifli okumalar…

 

Tiyatro

İzmir Devlet Tiyatrosu

6- 7- 8- 9 Mart “İkimizin Dünyası”

7- 8- 9 Mart “Prömiyer Partisi” Bornova Sahne

10 Mart “İki Köyün Masalı” Bornova Sahne

10 Mart “Kuzu Maydanoz’ un Maceraları”

 

Narlıdere AKM

6 Mart “Baş Belaları”

11 Mart “Kanlı Nigar Müzikali”

 

Toy İzmir

6 Mart “Benimle Gelir misin?”

8 Mart “Kul”

9 Mart “He- Go”

10 Mart “Oyunda Sınır Yok”

13 Mart “Tehlikeli Oyunlar”

 

Sahne Tozu Tiyatrosu

8- 9- 10 Mart “7 Kocalı Hürmüz”

 

Bostanlı Suat Taşer

9 Mart “Manik Atak”

12 Mart “Ömürsün Doktor”

13 Mart “Vee Perde”

 

Nazım Hikmet Kültür Merkezi

9 Mart “Carrar Ana’ nın Tüfekleri”

 

Atatürk Kültür Merkezi

9- 10 Mart “Esaretin Bedeli”

9 Mart “İkinin Biri”

10 Mart “Manik Atak”

12 Mart “Vee Perde”

 

Tiyatro Terminal

9 Mart “Sırf Cinayet”

10 Mart “Alice Harikalar Diyarında”

 

Tiyatro 35

9- 10 Mart “Havalı Uzaylı” Çocuk Oyunu

 

Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi

10 Mart “39 Basamak”

 

37. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri- Ücretli Oyunlar

13 Mart “Şifa Niyetine”- İsmet İnönü Sanat Merkezi

15 Mart “Empatopya”- Bostanlı Suat Taşer

16 Mart “Beat Beatless- Esistenze A Tempo” İsmet İnönü Sanat Merkezi

17 Mart “Üçü Bir Arada”- İsmet İnönü Sanat Merkezi

18 Mart “Hayvan Çiftliği”- İsmet İnönü Sanat Merkezi

18 Mart “Mağrur Fil Ölüleri”- İzmir Sanat

19 Mart “Şatonun Altında”- İzmir Sanat

20 Mart “Travis Pine- Halktan Biri”- İsmet İnönü Sanat Merkezi

20 Mart “Bimarhane”- İzmir Sanat

21 Mart “Ruki”- İzmir Sanat

22 Mart “Don Kişot’ um Ben”- İsmet İnönü Sanat Merkezi

22 Mart “Tozsamosc”- İzmir Sanat

23 Mart “Maskeliler”- İsmet İnönü Sanat Merkezi

23 Mart “Bernarda Alba’ nın Evi”- İzmir Sanat

24 Mart “Benim Adım FeuerBach” İsmet İnönü Sanat Merkezi”

24 Mart “Kıyı”- İzmir Sanat

25 Mart “Cadı Avı”- İsmet İnönü Sanat Merkezi

25 Mart “Hakikat Elbet Bir Gün”- İzmir Sanat

26 Mart “Kral”- İSmet İnönü Sanat Merkezi

26 Mart “Ben Marxist Değilim”- İzmir Sanat

27 Mart “Romantizma”- İzmir Sanat

27 Mart “1984 Büyük Gözaltı”- İsmet İnönü Sanat Merkezi

28 Mart “Bir Halk Düşmanı”- İzmir Sanat

 

37. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri- Ücretsiz Oyunlar

8 Mart

“Dogville” (D.E.Ü. Sahne Sanatları Deneme Topluluğu)  -  Özdemir Nutku Sahnesi

“Ahududu”  (Tiyatro Kare)  -  Selçuk Belediyesi Kültür Merkezi

“Sürüm 1.9.8.4.”  (Tiyatrohane)  -  Aziz Vukolos Kilisesi Kültür Merkezi Basmane

“Hiç Kimse”  (Tiyatro Vol5)  -  Foça Reha Midilli Kültür Merkezi

 

9 Mart

“Kız Çocuğu” (Seferihisar Belediyesi Ürkmez Kadın Tiyatrosu)- İsmet İnönü Sanat Merkezi

“Şarkıcı” (Tiyatro Kalemi)- İBB Seferihisar Kültür Merkezi

“Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” (Gültepe Mahalle Tiyatrosu)- İBB Selçuk Kültür Merkezi

“Ayyar Hamza” (Bornova Mahalle Tiyatrosu)- İBB Aliağa Kültür Merkezi

“İkinci Bahar” (İstanbul Temaşa Tiyatrosu) - Bergama Belediyesi Kültür Merkezi

 

10 Mart

“Sen Ben Yok Biz Varız” (Kaynaklar Köy Tiyatrosu)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

“5 Şair 5 Şarkı” (Tahterevalli Sanat Topluluğu)- Kıbrıs Şehitleri Caddesi

“Que Es Flemenko” (Dos Flemenko Dans Kumpanyası)- İsmet İnönü Sanat Merkezi Kültürpark

“Deli Dili” (Boyoz Akademi)- Kınık Mustafa Kemal İlkokulu Çok Amaçlı Salonu

“Gecenin En Komiği Kim” (Doğaçhane Oyuncuları )- Aliağa Kültür Merkezi

“Midas'ın Kulakları” (Altındağ Mahalle Tiyatrosu)- Çiğli Kültür Merkezi

 

11 Mart

“Sessizliğin Yeşilçamı” (Terane Sanat Atölyesi)- Karşıyaka İzban Girişi

“Deliler Boşandı” (Balıklıova Köy Tiyatrosu)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

 

 13 Mart

“Yaşamın İçinden” (Ulamış Köy Tiyatrosu)-  Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

 

15 Mart

“Son 6” (NY Sanat Akademi)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

“Araf” (Deneysel Tiyatro Komünü)- İBB Bornova Kültür Merkezi

“Kürklü Venüs” (Yolcu Tiyatro - Bergama Belediyesi Kültür Merkezi

“Çiçekçi Sokağı Cinayeti” (Kedi Sahne Sanatları)- Bayındır Yahya Kerim Onart Kültür Merkezi

 

16 Mart

“İstanbul Efendisi” (Selçuk Mahalle Tiyatrosu)- İBB Seferihisar Kültür Merkezi

 

17 Mart

“Ksilifon” (Oyun Bahçesi Tiyatrosu)- Bornova Küçükpark

“Sokaklarda Anlatılan Bir Masal” (İzmir Halk Tiyatrosu)- İBB Doğanlar Şapeli Kültür Merkezi

“Suç ve Ceza Raskolnikov" (Tiyatro 35)- İBB Seferihisar Kültür Merkezi

“Sevgili Doktor” (Türk Diş Hekimleri Birliği)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

 

18 Mart

“Tom Pain” (Tiyatro 4)- Aziz Vukolos Kilisesi Kültür Merkezi Basmane

“Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?” (Bademler Köy Tiyatrosu)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

“Hizmetçiler” (Öteki Beriki Tiyatro Topluluğu)- Urla Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi

“Arabesk Müzikali” (Epizot Görsel Sanatlar)- Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Avni Anıl Salonu Eşrefpaşa

 

19 Mart

“Diktat “ (Gaziemir Halk Tiyatrosu)- İBB Seferihisar Kültür Merkezi

“İçerdekiler” (Ege Sanat Atölyesi)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

 

 20 Mart

“Sarmaşık” (Tiyatro Siz)- Dikili Belediyesi Çandarlı Vuslat Demir Konferans Salonu

“Sırf Cinayet“ (Tiyatro Terminal)- İBB Aliağa Kültür Merkezi

 

21 Mart

“Girifit” (Karşı Sanat Tiyatrosu)- Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi

“Uçurtmanın Kuyruğu” (Han Tiyatrosu)- İsmet İnönü Sanat Merkezi Kültürpark

 

22 Mart

“Sus-tuklarımız” Pandomim Oyunu (Zarfsız Kuşlar Kukla ve Mim Evi)- Mordoğan Belediyesi Düğün Salonu

“Her şeye Rağmen Ayağa Kalkıyoruz” (Fiziksel Tiyatro Performansı)- Deniz Baykal Kültür Merkezi

 

23 Mart

“Umut Kim de?” (Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu)- Denizatı Heykeli Önü-Göztepe

“Tuhafistan” (Tiyatro Yaşam)- Karaburun Belediyesi Düğün Salonu

“İtirazım Var Masallara” (Tiyatro Salt)- İBB Seferihisar Kültür Merkezi

 

24 Mart

“Dört Kısa Oyun” (DEÜ Sahne Sanatları Deneme Topluluğu)- DEÜ GSF Özdemir Nutku Sahnesi

“Sokak Orkestrası” (Sokak Sanatçıları Derneği)- Bayraklı Sevgi Yolu

“Çılgın Çingeneler” (Cyristals Çingene Karavanı)- Konak Meydanı

“Spartalılar” (İzmir Halk Tiyatrosu)- Çiğli Kasaplar Meydanı

“Tıkırtı” (Toprak Sahne)- İBB Selçuk Kültür Merkezi

“Herkes Tek Başına Ölür” (Tiyatro Pera)- Güzelbahçe Belediyesi AKM

“Blindflug” (Ülke:Almanya - Türkçe Üst yazılı - Intercultural Thebire Mut Produktion)- Selahattin Akçicek Kültür Merkezi Eşrefpaşa

 

25 Mart

“Barış” (Deneysel Tiyatro Komünü)- Üçyol Metro Çıkışı

“Bir Eylül Uykusu” (Roket Yapım ve Animasyon)- Urla Belediyesi AKM

“İ(Kimiz)” (Ağaçkakan Kukla Sanatı)- Beydağ Belediyesi Düğün Salonu

“Rumuz Goncagül” (Aliağa Mahalle Tiyatrosu)-  İBB Seferihisar Kültür Merkezi

“Shakespeare'nin Kerimeleri” (Ege Halk Tiyatrosu)- İBB Çiğli Kültür Merkezi

“Dört Kısa Oyun” (DEÜ Sahne Sanatları Deneme Topluluğu)- DEÜ GSF Özdemir Nutku Sahnesi

 

26 Mart

“Kısa Bir Hikâye” (İktisat Oyuncuları)- Alsancak Sevgi Yolu

“Çılgın Çingeneler” (Cyristals Çingene Karavanı)- Bornova Büyükpark

“Dört Kısa Oyun” (DEÜ Sahne Sanatları Deneme Topluluğu)- DEÜ GSF Özdemir Nutku Sahnesi

“Tahterevalli” (Tiyatro Us)- Güzelbahçe Belediyesi AKM

“Bir Picasso Lütfen” (İzmir Halk Tiyatrosu)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

“Beyaz” (Ezop Sahne)- Tire Belediyesi Kültür Salonu

 

27 Mart

“Dört Kısa Oyun” (DEÜ Sahne Sanatları Deneme Topluluğu)- DEÜ GSF Özdemir Nutku Sahnesi

“Çılgın Çingeneler” (Cyristals Çingene Karavanı)- Gündoğdu Meydanı

“Çirkin” (Tiyatro Evi)- Gaziemir Belediyesi AKM

“Wanted” (Ülke: İtalya-Sözsüz)- Gündoğdu Meydanı

 

28 Mart

“İstiridye ile İnci” (Braille Okuma Tiyatrosu Ekibi)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

 

 

37. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri- Ücretsiz Çocuk Oyunları

9 Mart

“Sevgi Çemberi- Sevimli Dostlar” (İzmir Sanat Etkinlikleri Merkezi)- Urla Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi

“Tatlı Rüyalar” (Tiyatro Siz)- Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi

“Altın Kalp” (Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu)- Bornova Belediyesi Altındağ Kültür Merkezi

 

10 Mart

“Sev Kardeşim” (Tiyatro İzmir)- Bornova Belediyesi Altındağ Kültür Merkezi

11 Mart

“Kuşlar” (NY Sanat Akademi)- Aziz Vukolos Kültür Merkezi Basmane

 

12 Mart

“Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” (Baykuş Çocuk Tiyatrosu)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

“Denizini Arayan Balık” (Smyrna Kukla Tiyatrosu)- İBB Bornova Kültür Merkezi

“Kutup Misafirleri” (Düşler Ezgisi Sahne Sanatları)- İBB Çiğli Kültür Merkezi

 

13 Mart

“Prensesin Rüyası” (İzmir Hareket Tiyatrosu)- İBB Aliağa Kültür Merkezi

“Kırmızı Başlıklı Kız” (İzmir Çocuk Tiyatrosu)- Kiraz Belediyesi Düğün Salonu

 

14 Mart

“Masal Avcısı- Keloğlan ve Kedisi” (Boyoz Akademi)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

“Karagöz İbiş Okulda” (Hayali Mehmet Baycan Tiyatrosu)- Vukolos Kilisesi Kültür Merkezi Basmane

 

15 Mart

“Renkli Düşler Kumpanyası” (Mavi Sanat)- İBB Aliağa Kültür Merkezi

“Meraklı Ruli” (Mavi Çocuk Tiyatrosu)- İBB Seferihisar Kültür Merkezi

 

16 Mart

“Çizmeli Kedi” (Kat-Art Çocuk Tiyatrosu)- Ahşap Sahne Kültürpark

“İbiş'in Korkusu” (Oyun Bahçesi Çocuk Tiyatrosu)- Ahşap Sahne Kültürpark

 

 17 Mart

“Bir Bavul Üç Macera” (Ağaçkakan Kukla Sanatı)- Ahşap Sahne Kültürpark

“Kurbağa Prens” (Ateş Sana)- Ahşap Sahne Kültürpark

“Prens ve Rapunzel” (Tiyatro Mürettebat)- Menemen Belediyesi Kubilay Kültür Merkezi

 

18 Mart

“Çizmeli Kedi ve Çocuk” (Ege Sanat Atölyesi)- İBB Bornova Kültür Merkezi

“Kralın Mutfağı Çizmeli Kedi ve Prenses” (Sahnenin Perileri Çocuk Tiyatrosu)-  İBB Aliağa Kültür Merkezi

“Rüyalar Âlemi” (Deneysel Tiyatro Komünü)- İBB Çiğli Kültür Merkezi/

19 Mart

“Vikingler Doğa Koruyucusu” (Toprak Sahne)- Mordoğan Belediyesi Düğün Salonu

 20 Mart

“Ölmez Ağaç Efsanesi” (Tiyatro 4)- Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi

“Uzun Kulak ile Tospik” (Tiyatro Eylül)- İBB Bornova Kültür Merkezi

“Masalcı Kuklalar Dünyasına Yolculuk” (Mecaz Tiyatro Topluluğu)-  Karaburun Belediyesi Düğün Salonu

21 Mart

“Sihirli Orman” (Crystals)- Dikili Belediyesi Çandarlı Vuslat Demir Kültür Merkezi

“Neşe Dolu Bir Masal” (Tarla Faresi Tiyatrosu)- Güzelbahçe Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi

“Dişi Ağrıyan Kral” (Doğa Tiyatro)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

22 Mart

“Neşeli Palyaço” (Elele Çocuk Tiyatrosu)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

“Rüzgâr Kız” (Sıcakkan Sanat Çocuk Tiyatrosu)- İBB Selçuk Kültür Merkezi

“Paylaşmak” (Karşı Sanat Tiyatrosu)  -  Beydağ Belediyesi Düğün Salonu

23 Mart

“Kütüphaneci Amca ve Kütüphanesi” (Ağaçkakan Kukla Sanatı)- Ahşap Sahne Kültürpark

“Bir Mutluluk Masalı” (Performart Project)- Ahşap Sahne Kültürpark

“Kutu” Müzikli Kukla Oyunu (Vişnecik Kukla Tiyatrosu)- Ahşap Sahne Kültürpark

“Bay Z' nin Kulübesi” Pandomim Oyunu (Zarfsız Kuşlar Kukla ve Mim Evi)-  Doğanlar Şapeli Kültür Merkezi

24 Mart

“Gezici Ev Öğretmen Teyze ve Gezici Ev Kaptan Amca” (Ağaçkakan Kukla Sanatı)- Ahşap Sahne Kültürpark

“Mimdo'nun Aradığı” (Zarfsız Kuşlar Kukla ve Mim Evi)- Ahşap Sahne Kültürpark

“Ormanda Kaybolmuş Palyaço” (Oyun Bahçesi Çocuk Tiyatrosu)- Ahşap Sahne Kültürpark

“Kırmızı Başlıklı Kurt” (Tiyatro Kalemi)- Tire Belediyesi Kültür Salonu

  25 Mart

“Güdükler- Gerçek Hazine" (Hayalci Çocuk Tiyatrosu)- Gençlik Tiyatrosu Kültürpark

26 Mart

“Oyuncak Tamircisi” (Artistlik İşler Yapım)- İBB Çiğli Kültür Merkezi

“Dev Masalı” (Moya Masal Tiyatrosu)- İBB Selçuk Kültür Merkezi

 

Bostanlı Suat Taşer- 3. Karşıyaka Tiyatro Günleri Oyunları

20- 21 Mart “Don Kişot’ um Ben”

22 Mart “Bir Baba Hamlet”

23 Mart “Sefiller”

24 Mart “Mahşer-i Cümbüş”

25 Mart “Leyla’ nın Evi”

26 Mart “Sunay Akın ile Gör Çek”

27 Mart “Müjdat Gezen- Eyvallah”

28 Mart “Ölün Bizi Ayırana Dek”

29 Mart “Romantizma”

30 Mart “Zuhal Olcay ile Tiyatro Tadında Konser”

2 Nisan “Meçhul Paşa”

3 Nisan “TwoTurkish Tenors”

4 Nisan “İkinin Biri”

5 Nisan “Açık Aile”

6- 7 Nisan “Tak Tak Takıntı”

İzmir Devlet Opera ve Balesi

6 Mart İZDOB Mötbe Konseri

6 Mart “Hekimoğlu” Opera

7 Mart “Kahve Aşkı” Opera

9- 12 Mart “İspanyol Renkleri Zarzuela” Opera

11- 13 Mart “Cavalleria Rusticana/ I Pagliacci” Opera

El sallayan sarı kafa emojisi.

İzmir-İN için önerilerde bulunmak isterseniz [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Sarı Çizmeli Memed'A.
 6 Mart 2019 Çarşamba 22:14
Yararlanıyoruz köşenizden, devam...
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz