MENÜ
İzmir 10°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir-İN
Aylin AKDOĞAN
YAZARLAR
17 Nisan 2019 Çarşamba

İzmir-İN

"Hayat ön provası yapılmamış bir tiyatro gösterisidir. Bu, alkışı olmayan tiyatronun perdesi kapanmadan; gülün, şarkı söyleyin, dans edin, âşık olun… Hayatınızın her anını değerlendirin.” (Charlie Chaplin)

Şu sıralar karşıma çok sık çıkan (özellikle de dergide) bir reklam ve reklama ait de gerçekten çok hoşuma giden bir slogan var. “Rakamların Ötesinde” sloganı.

Kopya çektiğimi itiraf ediyorum ve diyorum ki; “102. Arabayla yaptığım hız değil. Bu köşeden yazmaya başladığım haftaların sayısı”. İzmir-İN de ikinci yılımıza yaklaşırken örnek olarak kullandığım sloganın ben de bıraktığı etki için markaya teşekkür ediyorum, bir hatam olduysa da özürlerimi sunuyorum.

Geçen hafta size yine bu köşeden İzmir’ de ilk kez düzenlenen Süper Çocuk Festivali’ nden bahsetmiştim. Festivalin hayata geçmesinde birbirinden değerli isimler var hatta bir isim var ki uzun zaman önce bir dönem aynı iş yerinde çalışmaya başlayarak kesişmişti yollarımız… Epik Organizasyon firmasının sahibi Berrin Baş. Şu günlerde hummalı bir çalışmayla 20- 21 Nisan’ da Fuar Lunapark’ ta hayata geçirmeye hazırladıkları Süper Çocuk Festivali’ nde neler yok ki?

Tiyatro, dans, animasyon gösterileri, alışveriş imkânları, eğitici atölyeler, workshoplar, konserler, oyun parkurları… Ayrıca Rönesans Ajans tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Miss & Mr. Kids Model of Turkey yarışmasının finali de yine festival kapsamında yapılacak. Ünlü sihirbaz Ahmet Küçükdoğan’ ın gösterisi olacak ve Berkehan Dural Sanat Akademisi’ nin dans showları olacak.

Detayları Süper Çocuk Festivali’ nin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Biz de bu köşeden böyle güzel ve anlamlı bir festivalin çok uzun yıllar devam etmesini, katılımcısının ve sponsorlarının bol olmasını diliyoruz.

Tabii ki bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nı gönülden kutluyoruz…

Duyurular!

Bu yıl ikincisi düzenlenecek “Bora’ yı Anma Konseri” 20 Nisan’ da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ nde düzenlenecek. Konser “Trafikte Çocuk Güvenliği” temasıyla düzenlenecek ve trafik ile ilgili pek çok içeriklere ait bilgiler, sunumlar ve kamu spotları paylaşılacak. Konser de caz müziğin duayenlerinden Neşet Ruacan, Ayşegül Yeşilnil, Nezih Yeşilnil ve Deniz Dündar sahne alacak. Girişler de davetiyeli. Bora’ yı sevgiyle anıyoruz ve elbette ki trafik terörünün hiçbir zaman olmamasını gönülden diliyoruz…

Fazıl Say’ ın “Truva Sonatı” ve “İzmir Süiti” Konseri 11 Mayıs’ ta İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu’ nda ve biletleri de satışa çıktı!

Anadolu Ateşi Kıvılcım Çocuk Grubu’ nun 23 Nisan özel gösterisi Ege Perla Alışveriş Merkezi’ nde olacak. Etkinlik ücretsiz.

Cem Yılmaz’ ın 25 Mayıs- 2 Haziran tarihlerinde İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu’ nda gösterisi var ancak bilet bulabilene aşk olsun! Olsun… Biz yine de duyurmuş olalım.

Dünya Kitap Günü etkinliği kapsamında Pİ Gençlik Derneği tarafından geleneksel hale gelen Kitap Okuma Günü bu yıl 28 Nisan’ da 14: 00- 19: 00 saatleri arasında Alsancak Vapur İskelesi karşındaki çim alanda düzenlenecek. İlgilenenlerin kitaplarını alıp çimlere yayılması rica olunur.

 

İzmir- İN de bu hafta!

Konserler

Bostanlı Suat Taşer

24 Nisan Cem Adrian

 

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

17 Nisan Olten Filarmoni Konseri Şef İbrahim Yazıcı- Viyolonsel Pablo Ferrandez

25 Nisan Melis Sökmen ve Murat Kadallı Jazz a Turca Quartet Project Konseri

 

Nazım Hikmet Kültür Merkezi

20 Nisan Şinadika

 

Ooze Venue

17 Nisan Hüsnü Arkan

19 Nisan Ben Fero

20 Nisan Teoman

24 Nisan Ahmet Aslan- Mehmet Akbaş

 

Sold Out Performance Hall

19 Nisan Yaşar

20 Nisan Bora Öztoprak

 

 

6:45 KK Bornova

20 Nisan Gökhan Türkmen

24 Nisan Arctic Monkeys Tribute

 

Khaan Moto

19 Necati ve Saykolar

20 Nisan Arabesk Kafa

 

Bios Bar

19 Nisan Ayna

 

Red Park

20 Nisan Ezhel

 

Sergiler

Atila Ekin’ in “Dünden Bugüne” isimli Resim Sergisi 17 Nisan’ a kadar Resim Heykel Müzesi Şeref Akdik Sergi Salonu’ nda olacak. Ayrıca Ozan Ünal’ ın “Bir Varlık, Bir Yokluk” Heykel Sergisi 22 Nisan’ a kadar İzmir Resim Heykel Müzesi’ nde ve Dünya Sanat Günü kapsamındaki “Barış İçin Sanat” isimli Baskı ve Resim Karma Sergisi de 24 Nisan’ a kadar Bornova Kültür Merkezi’ nde ziyarete açık olacak.

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği Galerisi’ nde 15 Nisan- 6 Mayıs tarihleri arasında Melih İnanlı’ nın “Doğanın Sessiz Melekleri” isimli sergisini ziyaret edebilirsiniz.

Ayşe Karaman’ ın “Mühürlenmiş Anlar” isimli Resim Sergisi 17- 24 Nisan tarihleri arasında İzmir Sanat’ ta.

Ünlü ressam Muzaffer Akyol’ un “Yüklendim narımı düştüm yollara” isimli 28 eserine ait sergisi 15 Haziran’ a kadar Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’ nde ziyarete açık olacak.

Alsancak Kahramanlar’ da Gallery Mamma’ daki “Benliğin Mekansızlığı” isimli sergi 30 Nisan’ a kadar uzatıldı.

 

 Vizyona Girecekler

Arctic (Dram)

Saf (Dram)

Destroyer (Dram- Aksiyon)

Greta (Dram- Gerilim)

Neden Yaratıcıyız (Belgesel)

Meteler (Savaş- Aksiyon)

Hayatta Olmaz (Komedi)

O İş Bende (Komedi)

Lanetli Gözyaşları (Korku- Gerilim)

Dört Kafadar (Animasyon- Macera)

Hello Kitty (Animasyon)

Kuklalı Köşk (Animasyon)

19 Nisan’ da vizyonda.

 

Fransız Kültür Merkezi bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Mülteci Filmleri Festivali’ ne ev sahipliği yapıyor. Halkların Köprüsü Derneği tarafından düzenlenen festival kapsamında 17- 20 Nisan tarihleri arasında mülteciler tarafından çekilmiş ya da mülteciliği odağına almış 20 uzun ve kısa film ve belgesel gösterimde olacak. Ayrıca söyleşiler de düzenlenecek. Girişler ücretsiz.  

Herman Vaske’ nin yönetmenliğini üstlendiği “Neden Yaratıcıyız” belgeseli 19 Nisan’ dan itibaren Karaca Sineması’ nda. Pek çok ünlü yönetmen, oyuncu, devlet adamı, moda tasarımcısı, bilim adamına ait bilgilerin röportaj yapılarak ve yaratıcılıklarının kaynağını sorgulayarak hazırlandığı belgesel bence kaçmaz!

Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Sinema Salonu’ nda 17- 18 Nisan’ da “Karavan- The Leisure Seeker” filmi gösterimde olacak.

Yeniden Sinematek etkinliği kapsamında Hint sinemasına ait filmlerin gösterimleri devam ediyor. Yönetmenliğini Rajkumar’ ın üstlendiği ve Aamir Khan’ ın başrolde olduğu “3 İdiot” filmi 19 Nisan’da İzmir Sanat’ ta.

 

Çok Satanlar

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’ nun gerçek bir yaşam hikâyesinden esinlenerek, her zaman lüks içinde yaşamış ancak kaderi de baştan kötü yazılmış bir kızın aşk hikâyesini anlattığı “Camdaki Kız” kitabı bu hafta çok satanlarda.

 

Tiyatro

İzmir Devlet Tiyatrosu

21- 23- 24 Nisan “Kuzu Maydanoz’ un Maceraları” Çocuk Oyunu (Karşıyaka Sahne)

17- 18- 19- 20- 24 Nisan “Kaşıkçılar”

17- 19- 20- 21- 24 Nisan “Oğul” (Bornova Sahne)

18- 19- 20- 25- 26- 27 Nisan “Türkiye Kayası”

21- 23- 24 Nisan “Bir Anadolu Masalı” Çocuk Oyunu (21 Nisan’ da Prömiyer)

 

Toy İzmir

18 Nisan “Thom Pain”

19 Nisan “Son Zenne”

20 Nisan “Anılar”

24 Nisan “Yalnızlar Kulübü”

 

Sahne Tozu Tiyatrosu

17- 18- 24 Nisan “Kamp 17”

19- 20- 21 Nisan “İkinin Biri”

 

Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi

18 Nisan “Haybeden Gerçeküstü Aşk”

20 Nisan “Azizname”

 

Tiyatro Terminal

19 Nisan “Hanımlar ve Hizmetçiler”

 

Nazım Hikmet Kültür Merkezi

18 Nisan “Şarkıcı”

24 Nisan “Ağlasam Sesimi Duyar mısınız Mısralarımda?

 

İsmet İnönü Sanat Merkezi

20 Nisan “Kürk Mantolu Madonna”

 

İzmir Devlet Opera ve Balesi

18- 20 Nisan “Aşk İksiri”- Opera

19 Nisan “Sihirli Dünya” Müzikli Çocuk Oyunu

23 Nisan “Kırmızı Çiçeğin Rüyası” Çocuk Bale

 

El sallayan sarı kafa emojisi.

İzmir-İN için önerilerde bulunmak isterseniz [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Sarı Çizmeli Memed'A.
 18 Nisan 2019 Perşembe 08:49
Kesinlikle "Kürk Mantolu Madonna"
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz