MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir Tunç Soyer'e emanet...
Hüseyin ASLAN
YAZARLAR
2 Şubat 2019 Cumartesi

İzmir Tunç Soyer'e emanet...

CHP; İzmir’i Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e emanet etti.

Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı İzmir’de heyecan yaratan Tunç Soyer; ilk açıklamasında hizmet odaklı ve kentsel yaşamı kolaylaştıracak bir yönetim anlayışla İzmir’lilerin tümünü kucaklayan “çözüm” eksenli ve “kapsayıcı” bir “yerel yönetim modeli”ni taahhüt ediyor.

Soyer, “İzmir sevdası yolunda birlikte büyük ve uzun bir yürüyüşe başlıyoruz. Bu görevi büyük bir aşkla, büyük bir şevkle yapacağımdan hiçbirinizin şüphesi olmasın” diyor.

Geçmişin yaralarını kaşımanın hiçbir faydası olmayacağını vurgulayan Soyer, “yepyeni bir Türkiye, yepyeni bir kent için uğraşmak gerektiğini” söylüyor.

Siyasetçinin kötüsü; kendisini, yaşam felsefesini, yönetim anlayışını, projelerini anlatmak yerine rakibini kötüler.

Siyasetçinin iyisi; rakibi üzerinden korku salmak yerine kendisi üzerinden gelecek vizyonu çizer; umut aşılar.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, çok yönlü ve renkli kişiliğiyle gelecek vizyonu çizen, topluma umut aşılayan, üretken, pozitif, kucaklayıcı iyi siyasetçidir.

SOYER’İN BAGAJINDA İYİLİK VAR
İki dönem Seferehisar Belediye Başkanlığı yapan Tunç Soyer’in  bagajında iyilik var, güzellik var, kardeşlik var, kalite var, yaratıcılık var, farkındalık var, başarı var.

Bu arada; tiyatro oyuncusu, yönetmen, turizmci, iş insanı, hukukçu, gazeteci, çevirmen, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimiyeti olan, uluslararası ve Avrupa Birliği konularında yüksek lisansa sahip Tunç Soyer; yüzü Batı’ya dönük, uygar, çok yönlü ve çok renkli bir kişiliktir.

2009’da Seferihisar Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer; farkındalık yaratarak “sakin şehir” hareketini ülke düzeyine taşıdı.

Belediyecilik “sicil”i çok parlak olan Soyer; İngilizce ve Fransızca dillerine hakimiyetiyle, uluslararası ilişkiler ve Avrupa Birliği konularındaki eğitimiyle de geniş bir uluslararası vizyona sahiptir.

Soyer; Seferihisar’da çocukları ve gençleri kapsayan toplumcu belediyecilik modelini ve katılımcı yönetim ve demokrasi anlayışını önceliyordu.

Üretici belediyecilik uygulamasıyla özellikle çevre köylerdeki kadınları üretim sürecine katan Soyer, geniş bir belediyecilik deneyimine sahiptir.

İzmir CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, yerel yönetim birikimini ve “rafine” kültürünün kazandırdığı yönetim yeteneğini, çevreye olan duyarlılığını renkli kişiliğiyle de sentezleyerek bu kez İzmir’e taşıyacaktır.

Sonuç olarak: Tunç Soyer’in bagajında iyilik, güzellik, kardeşlik, kalite, yaratıcılık, farkındalık, sevgi, barış ve dayanışma var.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 REİS
 5 Şubat 2019 Salı 20:16
Dayı seni BUCA dan aday yapmadılar mı?
 Volkan
 5 Şubat 2019 Salı 06:44
Sayın aslan bu yazı bi nevi soyerin üstünü yorganla örtme görevi görmüş. Sen hiç awfeeihisara gidip bizzat oradan n dinledinmi?? Bizzat belediye işçileri dinledinmi?? Merak ettim böylesi sıkıntıları örtü niyetine yazın neden yazdınız?? Meclis üyeliği ile alakası varmıdır? Veya büyükşehirde başkan yardımcısı filan beklentin mi var?? Yazın anlamı daha çok "bende varım beni unutma" der gibi... Ege koop dan dolayı sevilen adamsın dahada gözden düşme.. Yazını örtü niyetine değil somut yaşanılanı tüm çıplaklığıyla köşene taşıyarak göster.. Gösterki soyadınla uyumlu, anlamlı ve unutulmaz olsun..
 Volkan
 5 Şubat 2019 Salı 06:29
Hdp hendek anlayışı benimseyen, felsefik konuşmalarda laf kombinasyonu geniş.. Soyerin en büyük silahıdır, kafa bulandırıcı sulandırıcı, azcık aralarına nanoteknoloji, Güneş enerji kelimeleri araya sıkıştırdık mı tamamdır demektedir. İzmir halkı böyle akıl oyunları - sözleriyle kandırılamıyacağını öğrenecekler. Anlayana... Seferihisar işçileri aylardır maaş alamıyor, seçilirse şimdiden yazayım ibb işçileri para alabilecekmi allah yardımcıları olsun... Gerçek atatürk kimliğini ve ilkelerini taşıyan tek parti kaldı oda DSP dır. İzmir hdp ile iş tutan gizlilik içinde yürüten bu ittifakı "hayır yok öyle bişey" deyip izmir halkı aklıyla oynamanın tokadını yemelidir. Bedelini ödemelidir. Ders vermelidir. Tıpkı hasan tahsin gibi.. Atatürk ilkelerini benimseyen ve halkına dürüstçe yaklaşan DSP nin politikası büyükşehir teslim edilerek ödüllendirilmeli. İzmiri gerçek solcular yönetmeli, onun adı DSP DİR. Rozeti sol parti, aklı hdp olan kişiye teslim etmemeli.
 H.H
 4 Şubat 2019 Pazartesi 13:25
TUNÇ SOYER DEĞERLİ İNSAN,DONANIMLI İNSAN OLABİLİR ÖNEMLİ OLAN BUNU HALKA ANLATMAK.İLÇELERE, DEZAVANTAJLI MAHALLELERE ANLATMAK.
 Lombak
 3 Şubat 2019 Pazar 20:39
O zaman öyle yapıldı diye, terörün yayında durmayı meşru görüyorsan bence haklı değilsin. Üstelik y-cehapeliler akpye süreci yönetemiyorsan biz yöneyelim diyorlardı. O zamanlar. Ders alanlar kararını değiştirmiş dönmüş. Cehape aynı terane. Tarih ondan ders almayanlar için tekerrür eder.
 Mister Yes
 3 Şubat 2019 Pazar 12:58
Boşuna yazılmış bir yazı.
 Mister No
 2 Şubat 2019 Cumartesi 18:34
Haklisin Lombak. Ayni Osloda bulusmak, Barzaniye Türkiyede Kürdistan Bayragi acmak, Teröristleri sinirda davul zurnayla karsilamak gibi degilmi ? Varmi baska diyecegin ?
 Melis
 2 Şubat 2019 Cumartesi 17:17
"CHP'liyim ama" rümuzlu kardeş, Trollüğün daniskasını yapıyorsun da herşeyi eline yüzüne bulaştırıyorsun.Profesyonel Aktrolleri üzme kardeşim.Boyundan büyük işlere kalkışma.
 Osman Özer
 2 Şubat 2019 Cumartesi 15:46
Tunc Bey inşaatçılardan pek hoşlanmaz
 CHP''liyim ama...
 2 Şubat 2019 Cumartesi 11:47
İzmir''de bu üç ilçede artık AKP kazandığını ilan edebilir. CHP''ye en kızgın iki ilçelerin başında Buca ve Bayraklı geliyor. Karabağlar yolsuzlukta tavan yaptı. Kaybedilecek. Gaziemir de de sıkıntı büyük. Õzel yaşantısı sebebiyle CHP''lilerin bile tepkisinden sonra Gaziemir adayı değiştirildi. Yeni adayın kendini ne kadar kabul ettireceği belirli olur. Foça dan pis kokular yúksrliyor. Kaybedilen yerlerden biri olması muhtemel. Kiraz ve Tire yi zaten teslim ettiler ittifak adı altında. Bornova da Olgun Atila harcandı sevenleri ne tepki verir bilmem. Karşıyaka dan Aday olan Ali Engin MYK''da Çiğli, PM de Narlıdere den aday olarak çıkıyor,ilginç işlerin olduğu belli. Oranın seçmeninin önüne menüde olmayan birşey sunuluyor. Ne kadar kabul görecek bilmem. Abdul Batur kendini konakta buluyor. O Da ilginçtir. Sema Pektaş sevenleri de bu menüden memnun kalırlarmı bilinmez. Gibi çok hataların yapıldığı CHP İzmir''de kayıp olur kanaatindeyim. Birde oy kaybına neden olacak en büyük handikap HDP nin Aday çíkarmayıp CHP''nin adayını destekleyeceğini açıklaması. Tavanda değilde Tabanda ittifak yaptık demesi, beni bile rahatsız etti... İzmirli seçmen bu seçimde sürpriz yapabilir...
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz