MENÜ
İzmir 21°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Katil aramızda!
Işıl Öztürk BULUT
YAZARLAR
7 Haziran 2016 Salı

Katil aramızda!

“Bir kişiyi öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir” (Maide 32) ayeti durumun vahametini ortaya koyuyor aslında. Fakat ne yapalım ki katil hala aramızda!

Emniyet kuvvetleri alarmda, insanımızda merak ve tedirginlik had safhada. İnsanlık suçu işleyen birinin bu derece rahat olması gerçekten bizleri dehşete düşürüyor.

Bir bakıyorsunuz İstanbul’da bir bakıyorsunuz Bolu’da  ve şimdi de İzmir’de!...

Avrupa’ya geçmek için çabaladığını da öğreniyoruz.

Ben yakın zamanda yakalanacağına ve adalete teslim edileceğine inanıyorum… Fakat yine de aramızda kimler var, bunu düşününce de dehşete kapılıyorum…

Almanya komedisi!

“Dinime küfreden möselman olsa bari” diye bir söz vardır, bu da aynen öyle! Almanya bizi soykırım yapmakla suçlayarak parlamentosunda da bunu kabul etmiş.

Bu bizim kaderimiz. Yapmadığımız ve işlemediğimiz suçlarla birlikte anılmak…

Hâlbuki Türkiye olarak 1915 yıllarına ait tüm devlet arşivlerimiz açık. İlim adamları; tarihçiler gelip incelesinler ve gerçeklerle yüzleşsinler diye. Ama olmuyor tabii bizi devamlı hedefe koyan vahşi batılıların amacı gerçekleri ortaya çıkarmak değil, bizi suçlu ilan etmek!

Yemezler!

İyi de insan ilk önce kendisine bakmalı.

Dünya tarihinin en kanlı ve en acı insanlık suçlarının sorumluları başta Almanlar olmak üzere batılılar değil mi?

Hangisini sayalım, Amerika kıtasından silinen yerlileri mi, Afrika yerlilerinin köleleştirilmesini mi, Yahudi katliamını mı, Cezayir katliamlarını mı, Ahıska, Kırım, Doğu Türkistan, Bosna soykırımlarını mı?

Birileri bizi köşeye sıkıştırmak istiyorlar ama nafile, alınlarına yazılan “vahşi ve de zalim batı” yaftasını hiçbir şekilde silemezler…

Muhammed Ali

Geçtiğimiz günlerde bir efsaneyi daha kaybettik…

Dünya tarihinde parantez açan, isim bırakan insanlar pek azdır. Muhammed Ali de onlardan biri…

Bir dönemin, hatta bütün zamanların en iyisi unvanına sahip Muhammed Ali unutulmayacak bir sporcu olmasının yanında, ezilen insanların yumruğuydu da aynı zamanda.

Yüzyıllardır ezilen, soykırıma tabi tutulan, köleleştirilen; derilerinin rengi yüzünden aşağılanan siyahî insanların ve Müslümanların emperyalizm karşısında en meşru sesiydi…

O yıllarca taşıdığı “Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu” unvanıyla ve yüklendiği misyonla hiç unutulmayacak biri… Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Ersin Talay
 9 Haziran 2016 Perşembe 10:25
yazar haklı ama suç direk insanımızda bence katil ilk dakikadan beri fotoları tv ve gazetelerde internetlerde yayınlanıyor ama kimse fark etmiyor. katil aramızda geziyor. uyanalım be kardeşim dizi izlemeyi, evlilik programı izlmeyi bırakalım. kendimize gelim şöyle gerçek dünyada neler oluyor bakalım yani
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz