MENÜ
İzmir 24°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sorun=Fırsat
Derya AVŞAR
YAZARLAR
15 Ocak 2015 Perşembe

Sorun=Fırsat

Bazen bizi hedeflerimize küstüren her şeyi alt üst ettiğini düşündüğümüz onlarca çaba harcayıp geldiğimiz noktadan bizi alıp başladığımız noktaya, en başa götürdüğü yanılgısına düştüğümüz sorunlar aslında birer altın fırsat olabilir.

İçinde yaşadığımız bu koskoca evren tabi ki bazı kurallar üzerine inşa edilmiştir.

Bu kuralları bilir ve oyunu kuralına göre oynarsak çoğu kez çekilmezlikle suçladığımız hayatımızın oldukça görkemli ve yaşanası olduğunu görebiliriz.

Günlük hayatımızda okulda, iş yerinde, evde kısacası toplum içerisinde uyumu sağlayabilmek adına nasıl bazı kurallara icabet etmek gerekiyorsa evrenle ve yaratıcı ile uyumlu yaşamak ve hayatın içindeki doğal akışı yakalamak adına da bazı kuralları bilmek ve onlara uyum sağlamak şart.

Evrenle uyumlu yaşamaya karar verdiysek eğer bunun için öncelikli olarak kabul etmemiz gereken şeylerden bir tanesi sorun-fırsat eşitliğidir.

KABUL ETSEK DE ETMESEK DE HER ZORLUK ASLINDA BİRER FIRSATTIR.

Her deneyimi birer fırsat olduğu bilinciyle yaşarsak olayların kısa sürede lehimize geliştiğini görebiliriz.

OLUMSUZLUKLAR DOĞAL ÖĞRETİCİLERDİR

Başımıza gelen her olumsuz durum bize eksik ya da yanlış yaptığımız bir şeyler olduğunu anlatmak, öğretmek amacını güder sadece. Bir şeylerin yanlış olduğunu fark edebilmiş olmak onu düzeltmek adına sunulmuş kocaman bir fırsattır.

Emin olun ne evren ne de yaratan bizi aşamayacağımız dağlara çıkarmak istemiyor aksine biz o dağlara çıkmak istedikçe rahat yol alabileceğimiz engebesiz arazilere yöneleceğimiz kapılar aralıyor işte tam bu noktada amacınız için ne gerekiyorsa yaptığınızı hatta olası aksiliklere karşı gereken tüm önlemleri aldığınızı düşündüğünüz için

NEDEN HALA İSTEDİKLERİM OLMUYOR!

Diye hayıflanırken engel sandığınız ilahi desteği gözden kaçırıyor olabilirsiniz

Siz her türlü riski göz önünde bulundurup gereğince programlı hareket etmiş olsanız dahi zaman zaman çeşitli aksiliklerle karşılaşmanız olasıdır ve bu durumlarda yapılması gereken en doğru şey soruna değil çözüme odaklanmaktır.

Her hayırda bir şer yoktur fakat her şerde muhakkak bir hayır vardır.

YAŞAMINIZA GÜVENİN

SİZİ YARATANA GÜVENİN

EVRENİN DÜZENİNE VE AKIŞINA GÜVENİN

EN ÖNEMLİSİ KENDİNİZE GÜVENİN

İstekleriniz için elinizden geleni yapın ama zorlamayın olmuyorsa sizin için daha iyi bir seçenek olduğu için olmuyordur sorun-fırsat eşitliğini hatırlayın ve güvenle diğer seçeneğin kapınızı çalmasını bekleyin

HUZURLA BEKLEYİN VE GELECEĞİNDEN EMİN OLUN

MUTLULUKLA KALIN ...
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Leyla Bilen
 11 Mart 2015 Çarşamba 11:10
Yazınızı çok beğendim; tebrikler:) Yazılarınızın ve başarılarınızın devamını dilerim.
 hale uzun
 5 Mart 2015 Perşembe 16:11
Allaha tefekkür ve teslimiyet güvenle birlikte evrenin isleyisinde beraberinde gitmektedir. Tevekkür et, iste ve unut. yazilariniz için teşekkürler devamini bekliyoruz
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz