MENÜ
İzmir 22°
Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Terör kurbanı sağlık çalışanları;
Ahmet DOĞRUYOL
YAZARLAR
3 Eylül 2015 Perşembe

Terör kurbanı sağlık çalışanları;

Son zamanlarda artan terör olaylarıyla birlikte sağlık çalışanlarına yönelik artan saldırılar bölgede hizmet veren tüm sağlık çalışanlarını tedirgin etmiş, çalışma şevklerini kırmıştır. Sağlık çalışanları, korku ve endişe içerisinde hizmet vermeye devam etmektedirler.
Birkaç gün önce nöbetten çıkıp evine gitmekte olan hemşire Eyüp Ergen’in çatışmanın içresinde kalarak hayatını kaybetmesi ve Diyarbakır'da PKK'lıların aracına açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden doktor Abdullah Biroğul’a Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır ve metanet diliyoruz.
Her iki sağlık çalışanımızın hizmet verdiği bölge Kürt kökenli vatandaşlarımızın yoğunlukta olduğu bölge. -Haberlere yansıdığı şekliyle- Doktor Abdullah Biroğul Diyarbakırda bir inşaat işçisinin oğlu. Kardeşi diyor ki biz yiyecek ekmek bulamıyorduk. İnşaat işçisi bir babanın tıp fakültesinde çocuk okutması elbette kolay değil.
Teröristler yol kesiyor, Dr Abdullah Biroğul endişe ve korkuyla kaçmaya çalışıyor. Böyle bir durumda kaçmak, her insanın verebileceği bir tepki. Ve teröristler uzun namlulu silahlarla Dr. Abdullah Biroğul’a ateş ederek öldürüyor.
Peki Doktoru öldüren PKK sizce kimin hakkını arıyor? Sözde Kürt kökenli vatandaşlarımızın. Peki 20 yıl önce köyü yakılmış olan, Kürt kökenli inşaat işçisi yoksul bir ailenin çocuğunun hakkını aramayıp ta hangi Kürdün hakkını arıyorsunuz ki?
Dün Iğdır'da şehit düşen polis memuru Olgun Kurbanoğlu'nun cenaze törenine katılan bir vatandaşın dediği gibi, "Bu PKK'lıların hepsi Ermeni, kendilerini saklıyorlar." Evet bizim yıllardan beri söylediğimiz gibi, bunlar Kürt değil Ermeni, hedef Türkiye’yi bölüp parçalamak, huzursuzluk ve karmaşa ortamı oluşturmak. Kim destek veriyor Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü istemeyen ABD’sinden Yunanistan’ına, İran’ından Suriye’sine kadar herkes.
Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız olarak dili, dini, ırkı meşrebi her ne olursa olsun, devletine milletine ihanet etmeyen her vatandaş başımızın tacıdır.
Etle tırnak gibi iç içe geçmiş olan bin yıllık Türk-Kürt kardeşliğine kimse zarar vermemeli, verememeli. Ülkemizde ki huzursuzluk kaos ortamından etkilenecek olan ne Amerikan vatandaşı, ne Alman, ne de İran vatandaşı olacak. Türk’üyle, Kürt’üyle, laz’ıyla, Çerkez’iyle ülkemizde yaşayan insanlarımız olacak.
Son terör saldırılarında hayatını kaybeden sağlık çalışanları PKK’nın iç yüzünün görünmesi açısından önemlidir.
Terör örgütü bölgeye hizmet gitmesini istemiyor. Terör örgütü kültürlü bilgili Kürt istemiyor. İstemiyor ki kontrol her zaman elinde olsun.
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ege'de Sonsöz